999 rezultate për

faroe

Gjueti balenash në Ishujt Faroe, skuqet deti (FOTO LAJM) Një grup peshkatarësh në Ishujt Faroe kanë vrarë 23 balena si pjesë e një tradite qindra vjeçare. Gjuetia e balenave
Ishulli mbulohet nga gjaku, theren barbarisht 150 balena dhe delfinë (FOTO LAJM) Në ishujt Faroe që prej vitit 1584 është kthyer në traditë therrja e balenave dhe delfinëve. Therja e tyre bëhet pu
Sot në 18:00 Maltë-Kosovë, "Dardanët" kërkojnë triumfin dhe kualifikimin Kosova është shumë pranë arritjes ndërkombëtare. Dardanët” luajnë sot, në orën 18:00, në stadiumin “Ta’Qali” të Maltës m
Kosova ngec në transfertë, barazon ndaj Ishujve Faroe (VIDEO) Kosova ka marrë një barazim me rezultatin 1-1 në transfertë ndaj Ishujve Faroe në stadiumin "Tórsvøllur ", ndeshje e vle
Super Rashica, Kosova kalon në avantazh ndaj Ishujt Faroe (VIDEO) Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Ishujt Faroe në stadiumin "Tórsvøllur". Ai që ka shënuar është sulmuesi i talentua
Kjo është renditja e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D (FOTO LAJM) Kosova sot ka arritur fitoren e dytë si vendas kundër Maltës me rezultat 3-1, pas fitores kundër Ishujve Faroe një muaj
Ky është supergoli i Arbër Zenelit Arbër Zeneli ka shënuar një gol mjaft të bukur ndaj Ishujve Faraoe. Ai dribloi shumicën e mbrojtjes të Ishujve Faroe
Kosova shënon dy gola të shpejtë ndaj Ishujve Faroe Kosova ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Ishujve Faroe në "Fadil Vokrri". Ai që ka shënuar golin e parë është Zenel
Kosova dominon ndaj Ishujve Faraoe, pjesa e parë mbyllet në barazim Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Kosovës dhe Ishujve Faroe, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kosova është
Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen e Kosovës kundër Ishujve Faroe Nesër nga ora 12:00 do të fillojnë të shiten biletat për ndeshjen e Kombëtares së Kosovës kundër Ishujve Faroe. Ndes
Trajneri i Kosovës: Fituam me Shqipërinë, por kujdes nga Azerbajxhani Përfaqësuesja e Kosovës duke parë nivelin e kundërshtarëve që ka në fazën e grupeve të Ligës së Kombeve, mund të thuhet
Ky është ekipi rival i Kukësit në Europa League Kukësi edhe pse u eliminua nga Champions League pas humbjes me rezultat të përgjithshëm 0-5 ndaj Qarabag ende vazhdon ën
Petkoviç përdor "turpërimin" e Shqipërisë për të motivuar lojtarët e Zvicrës Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviç ka përdorur Shqipërinë si motivim për ndeshjen e radhës për eliminatoret e Botëror
Zvicra mund Ishujt Faroe (VIDEO) Zvicra ka regjistruar fitoren e katërt me radhë në Grupin B në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, pasi mposhti 2
Vazhdon masakra e balenave në ishujt Faroe (VIDEO) Vazhdon masakra e balenave në ishujt Faroe ku mijëra njerëz fusin në kurth balenat duke i nxjerrë në breg dhe më pas mas
Kosova fiton ndaj Ishujve Faroe Kosova e ka fituar ndeshjen debutuese në arenën ndërkombëtare teksa fitoi 2:0 ndaj Ishujve Faroe. Ekipi i Kosovës shë
Gjaku i balenave ngjyros oqeanin me të kuqe (FOTO-LAJM) Prej katër shekujsh banorët e ishujve Faroe vrasin një numër të madh balenash duke ngjyrosur në të kuqe oqeanin. Fotogra
I pandreqshmi Ibra, top në fytyrë kundërshtarit (VIDEO) Suedia mposhti pastër 2-0 Ishujt Faroe në ndeshjen e djeshme eleminatore për Botërorin "Brazil 2014" falë dopietës së ka
Reja e “dashuruar” me ishullin Mund të duket si kek por në fakt është një ishull i cili është “pushtuar” nga një re. Ishulli quhet Lmtla Dmmu dhe është