999 rezultate për

farmacist

Urdhri i Farmacistëve apel MSH: Nuk mund të talleni me ne, jemi në planin prioritar të vaksinimit Ministria e Shëndetësisë në përgjigjen kthyer Urdhrit të Farmacistëve, të cilët kërkonin përfshirjen e tyre në grupet pr
Covid-19 i merr jetën farmacistes së njohur (FOTO LAJM) Farmacistja Marinaqi Hazizi nga Lushnja është ndarë nga jeta këtë të shtunë pas një beteje me koronavirusin. Lajmin e
Ndahet nga jeta papritur farmacisti, kolegët mesazhe ngushëllimi Farmacisti, Agron Spahiu ka ndërruar jetë në moshën 49-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije Urdhri i Farmacistë
Farmacistja flet hapur: Meshkujt shqiptarë kanë turp të blejnë prezervativë Ditën e djeshme në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua lakuriqësia në prani të fëmijëve dhe situata të tjera që vendo
Mësues, pedagogë e farmacistë, shpërthëjnë rastet e reja me COVID-19 9 raste të reja me COVID-19 kanë rezultuar ditën e sotme në qytetin e ELbasanit. Burime bëjnë me dije se mes të infe
Koronavirusi merr një tjetër jetë nga bluzat e bardha Farmacisti korçar, Romeo Zallemi ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus në moshën 85-vjeçare. Zallemi
COVID-19/ Sa kushton kurimi i një personi të infektuar në Shqipëri? Farmacistja jep shifrën Dyshimi i personave të cilët nuk besojnë se virusi covid-19 ekziston, bie poshtë kur shikon fluksin e pacientëve nëpër f
Infektohet punonjësi, mbyllen zyrat e Urdhrit të Farmacistëve Zyrat e Urdhrit të Farmacistëve janë mbyllur menjëherë pasi një punonjës ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Në një
Dy raste të reja në Fier, kontakte të farmacistit të infektuar Dy raste të reja janë konfirmuar ditën e sotme në Fier, pas disa ditësh në "qetësi". Mësohet se dy rastet e reja jane
Farmacisti del pozitiv me COVID-19 në Fier Ditën e djeshme janë dërguar rreth 20 mostrat në Institutin e Shëndetit Publik nga Fieri. Fatmirësisht vetëm një pre
Farmacistët grekë kundër testimeve masive, rreziku që iu kanoset pacientëve Në Greqi, Shoqata Kombëtare Farmaceutike shprehet kunder testimeve masive. Ajo thekson se në fazën që ndodhet virusi, fa
Shitën maska e doreza me çmime stratosferike, 2 farmacistët e pësojnë keq (VIDEO) Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle të befasishme në të gjitha farmacitë, për parandalimin e tregtimit të medikamen
Parandalimi i koronavirusit, rritet çmimi i maskave dhe dezinfektantëve (VIDEO) Frika nga koronavirusi ka bërë që qytetarë të shumtë të drejtohen farmacive për të siguruar maska apo dezifektantë por j
Apeli i farmacistes: Mjaft përdorët maska, mund të favorizojnë viruse të tjerë! Frika nga marrja e koronavirusit ka bërë qytetarët në Shqipëri të përdorin maska. Kjo shihet shpesh edhe në rrugët e kry
Farmacitë "zbrazen" nga maskat, shqiptarët të frikësuar nga koronavirusi Shqipëria është në ethet e koronavirusit i cili në Itali ka marrë 7 jetë. Pavarësisht masave të marra, qytetarët kan
Learti, 16-vjeçari shqiptar me Sindromën Down që punon farmacist Leart Gashi është një 16-vjeçar shqiptar, i cili ka filluar të punojë farmacist. Edhe pse vuan nga Sindroma Down, i riu
Farmacistja e Britanisë trondit me format e saj (FOTO LAJM) Farmacistja seksi premton një sezon të nxehtë. Shikuesit e Love Island në Britani i presin seri të nxehta, pasi farma
EMRAT/ Rimbursuan persona të vdekur dhe emigrantë, policia ndalon dy farmacistët Policia ka njoftuar se ka vënë në pranga dy farmacistë të cilët akuzohen për mashtrim me rimbursimet e ilaçeve. Sipa
Shkonte të maste tensionin, farmacistja denoncon 70 vjeçarin për përndjekje Një farmaciste ka denoncuar për përndjekje një 70 vjecar të cilin e njihte pasi maste tensionin dhe diabetin në farmacin
Trombozë në spital, farmacistes në Tiranë i nxihet jeta nga 70-vjeçari Gjykata e Tiranës ka dënuar me 1 vit burg një 70-vjeçar, pasi është kthyer në makth për një farmaciste. Bëhet fjalë