999 rezultate për

fara

Shpëtoni nga problemet me kolitin duke përdorur këto dy receta 100% natyrale Regjimi i varfër ushqimor, jeta sedentare, abuzimi me alkoolin dhe obeziteti janë disa prej shkaktarëve të një prej sëmu
Balsami me dy përbërës shtëpiak që u jep flokëve jetë dhe gjallëri Kujdesuni për flokët tuaj rebelë me medikamentet e gjetura në shtëpi si sherbela, kamomili apo farat e linit. Këto të fu
Plisat i vënë flakën, dhurojnë spektakël në rrugën drejt stadiumit (VIDEO) Plisat janë nisur drejt stadiumit duke dhuruar spektakël me fishekëzjarre. Me sa duket tifogrupi ka menduar t'i ndezë
Nuk lejohen as fara e as ujë, zbulohen masat e marra për Shqipëri-Francë Stadiumi i ri kombëtar, i cili nisi si “Air Albania Stadium”, por pritet që të mbajë emrin “Air Albania”, do të inauguro
Kungulli simbol i Halloween-it, pse duhet ta përdorni më shumë këtë periudhë Kungujt e Halloween-it, kungujt që piqen, që pushtojnë pazaret e fruta-perimeve, kungujt me të cilat krijohen ide pa fun
Shumë pak e thonë, por farat e kungullit bëjnë mrekulli Farat e kungullit janë farat më të shëndetshme që mund t’i konsumoni. Ato janë të pasura me magnez, mangan, proteina
Zbulohen arkivolët e lashtë, faraonët e rëndësishëm që preheshin aty Një grup arkivolësh të lashtë prej druri janë zbuluar afër qytetit të Luxor-it. Këta arkivolë që janë nxjerrë nga tok
Farat e kungullit për trajtimin e gjëndrave tiroide Problemet apo sëmundjet e gjëndrave tiroide i prekin një në dhjetë njerëz. Këta probleme, nëse nuk trajtohen në kohën dh
Eli Fara rrëfen kushtin që ka për bashkëshortin e Marinës: Financat Këngëtarja e njohur shqiptare, Eli Fara, ka folur për projektet e reja muzikore, por edhe marrëdhënien me vajzën e saj M
Farat e pjeprit, "doktori" i veshkave dhe uljes së peshës Që në lashtësi farat e pjeprit janë përdorur si një nga kurat më të mira për shëndetin e veshkave dhe trajtimin e sëmund
Mësoni efektin e farave të shalqirit Askush nuk e ka menduar se farat e shalqirit mund të jenë aq të shëndetshme. Shalqiri është një frutë, i cili ka prej
Farat e pjeprit të dobishme për veshkat Që në lashtësia farat e pjeprit janë përdorur si një nga mjekimet më të mira për shëndetin e veshkave dhe trajtimin e së
Efekti magjik i farave të shalqirit, shëron që nuk e mendoni Shalqiri është një frutë, i cili ka prejardhjen nga Afrika e Perëndimore. Brenda shalqirit gjenden një numër i konsid
Habiten mjekët: Fara që rigjeneron mëlçinë dhe kontrollon diabetin Diabeti është një sëmundje kronike e cila ndodh kur trupi nuk mund të rregullojë sasinë e sheqerit në gjak, sepse insuli
Çmendet Monaco, ofertë faraonike për Shaqirin Me më pak se një ditë që mbetet në afatin kalimtar të Premier League, a do ta shes Liverpooli Xherdan Shaqirin? Blick
Farat e domates më të mira se aspirina Disa studime klinike, kanë zbuluar se farat e domates përmbajnë një xhel natyral i cili përmirëson qarkullimin e gjakut
Hiqni dorë nga aspirina, farat e domates më të mira Disa studime klinike, kanë zbuluar se farat e domates përmbajnë një xhel natyral i cili përmirëson qarkullimin e gjakut
Shkoni shumë shpesh në tualet? Kjo është zgjidhja natyrale Një person me një fshikëz tepër aktivë e njeh ndjenjën e panikut apo nevojës urgjente për të shkuar në tualet. Ndonjëher
El Shaarawy braktis Romën për Kinën me një rrogë faraonike Futbollisti i radhës që ka braktisur futbollin europian dhe ka përfunduar në Azi i joshur nga milionat e Kinës, është St
Manchester United finovon automatikisht kontratën e Rashford: Sa do të paguhet Manchester United po bën të pamundurën për të mbajtur Marcus Rashford larg merkatos teksa Real Madrid dhe Barcelona e ka