999 rezultate për

faqes

Gjiknuri iu "dorëzohet" përfaqësuesve të opozitës: Mjafton që ju të vini Përfaqësuesi i mazhorancës në tryezën e Reformës Zgjedhore u ka nisur një letër përfaqësuesve të opozitës, të cilët i ft
Mbyllet protesta e Aleancës për Teatrin por nuk dorëzohen: E radhës ditën e mërkurrë Ka përfunduar protesta e organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ku morën pjesë edhe përfaqësues të partive opoz
Paralajmërojnë rezistencë, artistët kalojnë natën në ambientet e Teatrit Kombëtar Pas miratimit të vendimit të Këshillit Bashkiak një ditë më parë për shembjen e godinave të Teatrit Kombëtar, artistët d
Mblidhet sot tryeza e Reformës Zgjedhore, çfarë pritet të përcaktohet Ditën e sotme, do të bëhet mbledhja e radhës e Reformës Zgjedhore, ku rreth dy muaj pas mbledhjes së fundit, përfaqësues
Basha takon përfaqësuesit e biznesit të vogël: Rama po i çon taksat tek oligarkët dhe tenderat korruptivë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbajtu sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël ku më pas ka deklaruar për media
Thaçi përfaqëson Kosovën në Samitin e Zagrebit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në Samitin e Zagrebit, që do të mbahet nesër përmes n
Hoti takohet edhe me përfaqësues të Nismës I nominuari për kryeministër nga LDK-ja, Avdullah Hoti, është duke mbajtur takim me përfaqësues të Nismës Socialdemokrat
EMRI/ Preket nga koronavirusi një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19 Një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi. Mësohet se n
Përfaqësuesi i lojtarëve në Serie A plas "bombën": Sezoni mund të anulohet Damiano Tommasi, presidenti i Sindikatës së Futbollistëve në Itali, del hapur dhe jep alarmin se futbolli për këtë sezon
PS kallëzon publikisht Berishën: Po përhap panik Ish kryeministri Sali Berisha është kallëzuar penalisht. Padia ndaj tij pritet të depozitohet ditën e nesërme në Prokuro
Si të mbrohemi nga koronavirusi? Flet Përfaqësuesi i OBSH në Shqipëri Përfaqësuesi i OBSH-së në Shqipëri Raul Gonzales Montero mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Real Story” në “Ne
Të gjithë "sy e vesh", Arilena Ara zbulon titullin e ri të këngës përfaqësuese në Eurovizion (FOTO LAJM) Arilena Ara është fituesja e festivalit të 58-të në RTSH. Kënga “Shaj” do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurosong. Prej
Do na përfaqësojë në Eurovision, Arilena Ara bën sakrificën e madhe për klipin (VIDEO) Shqipëria do të përfaqësohet këtë vit në Eurovision me një baladë shumë të fuqishme nga Arilena Ara me titull "Shaj". Kë
Paloka kujton përplasjen me avokaten e sapo emëruar të Shtetit: Përfaqësonte Edin në gjyqe Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në lidhje me emërimin si Avokate të Shtetit Enkelejda Muçën, avo
Artisti shqiptar do ta përfaqësojë Zvicrën në Eurovision 2020, kjo është kënga (VIDEO) Artisti shqiptar do ta prezantojë Zvicrën në Eurovision 2020, kjo është kënga Artisti shqiptar, Gjon’s Tears është pë
Reforma zgjedhore shtyhet për në prill? Gjiknuri dhe përfaqësuesit mbledhje me ambasadorët Gjiknuri dhe tre përfaqësuesite tjerë të Reformës Zgjedhore janë aktualisht duke zhvilluar një takim me disa prej ambasa
Kush është shqiptari që pritet të përfaqësojë Zvicrën në Eurovizion (VIDEO) Me datë 4 Mars, Zivcra do të shpallë fituesin që do përfaqësojë vendin në “Eurovision”. Shqiptari Gjon Muharremaj, i
Reforma Zgjedhore bashkon katër përfaqësuesit: Për çfarë ranë sot dakord palët Në takimin e radhës së Reformës Zgjedhore, katër përfaqësuesit kanë rënë dakord për identifikimin dhe votimin elektronik
I konfirmuar, kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfir
Alketa Vejsiu iu përgjigjet kritikëve: Në Sanremo përfaqësova veten time! (VIDEO) Prezantuesja e njohur dhe sipërmarrësja Alketa Vejsiu ndau në studion e Ilva Now në Euronews Albania eksperiencën e saj