999 rezultate për

familjeve

Del raporti, prapa këtij njeriu qëndron një popull i varfër Gati gjysma e familjeve në Rusi kanë thënë se kanë të holla vetëm për ushqim dhe rroba, mirëpo nuk mund të përballojnë b
Sherr me armë zjarri mes familjes shqiptare e italiane, dy të plagosur Një grindje për motive banale mes dy familjeve fqinje në Itali, njëra prej të cilave shqiptare, ka çuar në plagosjen me
Vetëm shtëpi ku të fusin kokën dhe borxhe, familjet shqiptare si mos më keq Në një vrojtim mbi pasurinë e familjeve shqiptare, Banka e Shqipërisë gjeti se, 95% e tyre kanë 1-2 prona, por 43% e tyr
DOSJA SHKODRA/ Lufta mes familjeve, vrasjet më të bujshme që tronditën qytetin (FOTO LAJM) Në më pak se një vit, në Shkodër janë vrarë në mënyrë misterioze 11 persona, ndërsa janë zhdukur dy të tjerë. Shënjestra
E vendos gjykata! Rama lan duart nga dhunimi i familjeve në Tiranë Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me skandalin që po zhvillohet që prej mëngjesit të sotëm në Tiranë, ku dy familje
Plas sherri keq mes dy familjeve shqiptare, 4 të plagosur Dy familje shqiptare kanë shpërthyer në sherr me njëra tjetrën në Itali. Sherri i tyre nga ofendime, ka përfundur në
23 të vrarë dhe 38 të plagosur, historia e frikshme e hakmarrjes mes dy familjeve Pak ditë pasi ka shpëtuar nga një atentat në Pejë, njëri nga pjesëtarët e rritur të familjes Kelmendi ka rrëfyer në gjyk
Kët janë familjet që përfitojnë shtesa për fëmijët Iniciues-ja e projektligjit për shtesat për fëmijë Donika Kadaj, ka sqaruar se cilat familje do të marrin shtesat për fë
Këto 5 fotografi do t’ju ngjethin mishin (FOTO LAJM) Sigurisht që fotografitë sot, kanë ndryshuar koncept nga mënyra sesi qaseshin ato vite më parë. Fotografitë familjare
10 000 familje u nxorrën nga skema e asistencës sociale në 6 vjet Bazuar në të dhëna zyrtare, numri i përfituesve të Skemës së Asistencës Sociale (SAS) në Kosovë gjatë vitit 2008, 2009,
Me video, si Rama dhe Veliaj firmosën për të zhvendosur shtratin e Lanës për Begon (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të një postimi në profilin e tij zyrtar në TWitter, ka deklaruar se
Labi dhuron 3 mijë euro për Grupin e Kumanovës Në shenjë solidarizimi me anëtarët e grupit ‘Kumanova’ të cilët janë futur në grevë urie, deputeti i AKR-së, Labinot Tah
"Kingu" thotë se po rrit pagat, por shifrat e BSH zbulojnë tragjedinë e familjeve (FOTO LAJM) Nga 17-50 mijë lekë në muaj. Kjo është shuma e të ardhurave që jetojnë jo pak, por 52% e familjeve të intervistuara nga
Bekim Jashari: Katër familje heqin dorë nga hasmëria Një akt më fisnik dhe burrëror nuk ka mundur të bëhet ndryshe nga ai i sotmi me rastin e shtrirjes së dorës së pajtimit
Ku i fshehin paratë shqiptarët? Raporti i BSH zbulon vendin Ndoshta shqiptarët nuk kanë shumë për të kursyer, por edhe ato që i kanë nuk ua besojnë bankave. Edhe pse gjatë dekad
Ku i ruajnë paratë shqiptarët? Ja çfarë tregon raporti i fundit i BSH-së Paraja jashtë bankave ka ardhur në ulje gjatë dekadës së fundit, por në gjashtëmujorin e parë të këtij viti, kursimet e
Gjakmarrja e dy familjeve në Pejë, 23 të vrarë dhe dhjetra të plagosur Në 11 faqet e aktakuzës ndaj Granit Elshanit, të dyshuarit për një vrasje në Pejë në ditët e para të vitit 2010, prokuro
Vodhi foshnje dhe i dha për birësim, doktori i shpëton dënimit Një gjykatë e Madridit ka lënë të lirë një ish-mjek që akuzohej për vjedhjen e foshnjave të porsalindura nga nënat e ty
Familjeve shqiptare u mbarojnë paratë, çfarë zbulon raporti i BSH-së Shpenzimet e familjeve shqiptare u rriten me ritme më të shpejta se të ardhurat na pjesën e parë të vitit 2018. Trendi i
Një në pesë familje shqiptare blejnë me listë 21% e familjeve shqiptare blejnë artikuj konsumi me listë në dyqane. Sipas anketës së Bankës së Shqipërisë për gjend