999 rezultate për

familjet

Hoxhaj thirrje pas përmbytjeve: Të mobilizohet FSK-ja dhe të strehohen familjet Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, u ka bërë thirrje qeverisë që të mobilizohen dhe të thirrin sthabin em
Zhduken pa lënë gjurmë dy vajzat e mitura në Tiranë, familjet në alarm Dy familje në Tiranë janë alarmuar pasi dy vajzat e tyre të mitura janë larguar nga banesat më 1 janar dhe nuk janë kthy
Dy minatorët dhe inxhinieri gjetën vdekjen në minierë, reagon Xhaçka Dita e sotme nisi me një lajm shumë të dhimbshëm për humbjen e jetës së dy minatorëve dhe një inxhinieri në minierën e S
Basha sulmon qeverinë: Ajo që po ndodh në Ballsh ndodh kudo, familjet kanë arritur falimentimin Kreu i opozitës Lulzim Basha në një dale për mediat ka folur lidhur me situatën aktuale të naftëtarëve të Ballshit por e
Qejflinj apo me halle? Këto janë qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse në vendin tonë Zbuloni qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse të Shpenzimet për pije alkoolike dhe duhan të familjeve shqiptare kanë a
Vendi ku familjet gërmojnë të vdekurit e tyre, u veshin rroba të pastra dhe çmallen duke pirë cigare me ta Në një ritual të rrallë të nderimit të të vdekurve të tyre, një fshat në Indonezi kufomat në formë mumjesh të të dashurv
Pacienti me koronavirus i shtrirë në Infektiv: Kujdesuni për familjet Një pacientë i infektuar me koronavirus i shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK, ka kërkuar nga qytetarët që t’i respekt
Thaçi në Jazhincë: Familjet që nuk kanë asnjë të punësuar, t’u punësohet të paktën një familjar Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi ka realizuar takime me qytetarë në Odër, Neproshten, Kopanicë, Shemshovë, Uzurmisht dhe J
LISTA/ Dëmet nga tërmeti, 500 familjet që përfitojnë dëmshpërblimin në Tiranë Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi sot listën e parë me 3 mijë familje që përfitojnë pagesat cash, shtëpitë e të cilave
15 konflikte të pashuara mes familjeve, si u ekzekutuan 2 vëllezërit në Krujë "Nuk ishin djem të këqij, dukeshin djem shumë të mirë, por të rinj janë dhe nuk e di sesi mund të ketë rrjedhur ngjarja.
Ish eprori i UÇK-së: Politika shqiptare harroi ushtarët e UÇK-së, dëshmorët dhe familjet e tyre (VIDEO) Ish-eprori i UÇK-së, Azbi Nuredini, ka akuzuar partitë politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, se e kanë lënë në harr
Ndër të parët që hynë në ambasada, çifti lufton me COVID19 në Itali: S' u takuam me kurrë me familjet Sot ata të dy janë mjekë në Itali dhe ndodhen në vijën e parë të luftës me kronavirusin, por nuk ka qenë e lehtë për të
Navas do të ndihmojë familjet e prekura nga Covid-19 në vendlindje Keylor Navas vendos të ndihmojë vendlindjen e tij, Kosta Rikan. Portieri i PSG-s dhe bashkëshortja e tij, Andreas Sa
Mos na lini vetëm: Studentët kërkojnë prej Qeverisë përgjysmimin e tarifave si pasojë e COVID 19 (FOTO LAJM) Prej më shumë se një muaj, studentët janë detyruar të ndjekin msim online si pasojë e mbylljes së institucioneve me qëll
Internet falas për të gjithë nxënësit nga familjet që marrin ndihmë sociale Internet 10 GB falas çdo muaj do të marrin nxënësit e shkollës fillore dhe të mesme e që vijnë nga familje që marrin ndi
''Shpërthen'' Rama: Thonë po vidhet, ku e patë vjedhjen nga shtëpia apo me satelit Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria po vazhdon operacionin humanitar për të ndihmuar pensionistët dhe familjet
Propozimi i PD-së: Ushqime, ilaçe dhe internet falas për familjet e izoluara Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaron se duhen marrë masa urgjente për t’i paraprirë përhapjes së koronavir
Thirrja e Bashës: Të sigurohet ushqim për familjet dhe internet pa pagesë Kryedemokrati Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve pas rezultateve se një mjek në Spitalin e Durrësit ishte me koro
Heronj! Njihuni me tre doktorët që kanë lënë familjet për të shërbyer në karantinë Padyshim heronjtë e këtyre ditëve aspak të zakonta dhe të vështira janë ata që vazhdojnë të qëndrojnë në linjën e parë t
Zaev dëshmon për rastin "Monstra", tregon takimin me familjet e viktimave Ish-kryeministri dhe drejtuesi aktual i LSDM-së, Zoran Zaev, dëshmoi sot në gjykatë se çfarë materialesh kishte dëgjuar