999 rezultate për

falkonen

Mikoli: Për Dinamon bëj edhe sulmuesin, nuk drejtoja në Itali prej "Falkones" Fabrizio Mikoli që në Itali ka qenë një lojtar i njohur, ku fillimisht u zbulua te Peruxhia e më pas luajti me Juventusi
Sot 26 vjet më parë, kur mafia godiste shtetin dhe vriste Xhovani Falkonen (FOTO LAJM) 20 e kusur vite pas vrasjes së legjendës anti-mafie Xhovani Falkone po rishkruhet historia e atentateve mafioze që kanë