999 rezultate për

falimentim

13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani përballen me falimentim Situata ekonomike e shumë klubeve të Bundesligës dhe të kategorisë së dytë gjermane është më dramatike se që është ditur
FSHF letër Këshillit të Ministrave: Futbolli shqiptar në prag falimentimi Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një komunikatë, ku kërkon nga qeveria shqiptare që të përfshijë në skemën e pu
Koronavirusi falimenton skuadrën legjendare? Pandemia e koronavirusit do të ndikojë ndjeshëm përkeqësimin e situatës financiare te shumë klube evropiane. Në mesin
Qytetarët sherr me policinë në Rinas pas falimentimit të “Fly Ernest”: Sille Ramën këtu! Qytetarë të shumtë që kishin prerë biletat për të udhëtuar drejt Italisë tek kompania “Fly Ernest” janë konfrontuar me p
Klubi i njohur italian prag falimentimi, ju dërgon mesazh lojtarëve që të gjejnë klub tjetër Klubi italian, Catania nuk i ka mirë punët me financa madje ata janë afër falimentimit, kjo gjë ka bërë që ata të dërgoj
Lotito: E shpëtova Lazion nga falimentimi falë Igli Tares (VIDEO) Presidenti i Lazios, Claudio Lotito ekskluzivisht për gazetaren e Rtv Ora, Alba Kepi ka sqaruar rolin e drejtorit sporti
Falimentimi i qeverisë së luksit dhe fasadave, cili ishte reagimi i parë i shtetit ndaj tërmetit Në mbrëmjen e datës 25 nëntor, vetëm pak orë para rënies së tërmetit shkatërrues që mori 51 jetë nën gërmadha, Policia e
Dinamo në festë, Marko Pontreli fiton gjyqin mbi falimentimin e Triestes Dinamo në festë. Administratori Marko Pontreli, pas 5 vitesh në dyert e gjykatës italiane, ka marrë lajmin më të rëndësi
Kampioni i botës falimenton, vila miliona euro kthehet në gërmadhë (FOTO LAJM) Shtëpia vazhdon të jetë në shitje për 10 milionë euro, dhe madje fotot janë ende ato të vjetrat, përralloret, por realit
Gjiganti i modës ka deklaruar se është drejt falimentimit, mbyll 178 dyqane Dita e sotme është e trishtuar për ata persona që pëlqejnë modën e shpejtë dhe super të lirë: Gjiganti i modës "Forever
Kampania e fluturimeve "Adria Airways" bën kërkesë për falimentim Kompania ajrore "Adria Airways" ka njoftuar se zyrtarisht ka bërë kërkesë për falimentim, duke i dhënë fund shërbimeve p
Në prag falimentimi, kompania e njohur ajrore anulon fluturimet nga Tirana dhe Prishtina (FOTO LAJM) Kompania sllovene Adria Airways e cila ka ndërprerë fluturimet që nga dita e martë 23.30 ka afat deri në 2 tetor që të p
Klubi i njohur anglez pranë falimentimit Skuadra e Bolton e cila aktualisht merr pjesë ne ligën e dytë angleze Champioship, po kalon një moment krize. Si mos
“Llamkos” drejt falimentimit, afër 1 milion euro u ka borxh punëtorëve Më shumë se 750 mijë euro vlerësohen të jenë obligimet e papaguara vetëm ndaj punëtorëve të ndërmarrjes së llamarinës “L
Gent Begolli largohet nga drejtimi i Telekomit Gent Begolli ka dhënë dorëheqje nga posti i Drejtorit të PTK-së. Begolli është pjesë e AAK-së dhe ka qenë një ndër njerë
Frikë për falimentimin e bizneseve në Turqi "Gabimi ynë më i madh ishte se në vitin 2013 morëm 9.5 milionë dollarë kredi. Nuk e imagjinuam se kursi i këmbimit do të
Gjykata më në fund e dha vendimin për Suden, njeriu që turpëroj shiptarët Gjykata e Tiranës ka shpallur zyrtarisht të mbyllur detyrimet e Maksude Kadënës, organizatores së firmës piramidale fina
Milani drejt falimentimit, klubi del nesër në ankand Klubi i Milanit prej muajsh është në krizë financiare dhe mesa duket problemet nuk kanë fund për "kuq e zinjtë". Herë
Edhe në prag falimentimi Telekomi po e dëmton Kosovën Mbi 200 milionë euro i ka kushtuar Telekomit të Kosovës shfrytëzimi i kodit telefonik të Monakos (+377) për 18 vitet e p
Akuzat e tmerrshme për abuzime seksuale, gruaja e Weinstein thyen heshtjen Duket se gjithë jeta e karriera e Harvey Weinstein po merr fund. Ai ka shpallur falimentimin e kompanisë së tij filmike