E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

faktor

Nëntë faktorët befasues që shkaktojnë alergji Puthja Puthja në vetvete nuk është problemi. Por partneri apo partnerja juaj edhe pas larjes së dhëmbëve mund të
Zbritini pamjes tuaj 10 vjet vetëm me mjatë dhe limon Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës!
RAMA E THOTË HAPUR/ PD "shkrihet" pas 30 qershorit, nuk jam as aktor, as faktor dhe as fajtor për krizën Kryeministri Edi Rama deklaroi në “Real Story” se nuk ka arsye për të pasur frikë për të dalë për të votuar në 30 qersho
9 faktorë që bëjnë ta masni gabim tensionin e gjakut (FOTO LAJM) A e keni presionin e gjakut më të lartë (ose më të ulët) se zakonisht? Ka disa arsye që mund të bëjnë që matja të mos je
Meta sërish thumbon Thaçin dhe Ramën Presidenti Meta ka konfirmuar edhe njëherë qëndrimin e tij të palëkundur, që Shqipëria të mbetet një faktor stabilizues
Pse u defaktorizua në këtë situatë, Presidenti Ilir Meta! Nga Alfred Peza Jo vetëm skeptikët dhe kritikët, por as drejtuesit dhe bashkëpunërorët e tij më të afërt në LSI,
Rama e shkarkoi, Bushati reagon për emrin e Maqedonisë Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me vendimin për ndryshimin e kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për
Prek më shumë burrat, çfarë është sëmundja e rrallë e homofilisë Hemofilia është një çrregullim i koagulimit (mpiksjes) të gjakut. Personat me hemofili kanë mungesë të faktorëve të koag
Spalletti tregon faktorin që ndikoi te humbja Trajneri i skuadrës së Interit, Luçiano Spalletti ka treguar arsyen e humbjes ndaj Atalantës. “I lejuam më shumë hapë
Krizë te Reali, këta janë faktorët që madrilenët kanë arritur në këtë gjendje Julen Lopetegui nuk po e gjen dot skuadrën titullare te Reali i Madridit. Në 11 ndeshjet e para zyrtare me ekipin madril
Mos e nënvlerësoni pagjumësinë, faktori kryesor që e shkakton Derisa një gjumë i mirë ka efekt pozitiv në funksionimin e një personi, gjumi i keq mund të kontribuojnë vetëm në gjendj
Shqiptarët po vdesin nga zemra: 2700 raste të reja çdo vit Zemra duket se është organi më i dobët në trupin e shqiptarëve. Referuar të dhënave të INSTAT, sëmundjet kardiovaskulare
Komandanti i UÇK-së zbulon planin dinak të Thaçit me Serbinë Ish ushtaraku dhe ish komandanti i UÇK-së, Naim Maloku, përmes një postimi në facebook, ka shkruar me atë që siç thotë a
Këta janë faktorët që ju shkurtojnë jetën Të qëndruarit ulur për një kohë të gjatë dhe gjumi i tepruar janë dy prej faktorëve kryesorë që ju shkurtojnë jetën.
Kukësi optimist ndaj Qarabg, por vuajnë faktorin "fushë" Ditën e sotme do të luhet ndeshja mes Kukësit dhe Qarabag ku të dy skuadrat do të luftojnë për një vend në Champions Lea
Faktorët kryesor të stresit! Ekziston një bindje e përhapur në përgjithësi, se stresi është vetëm një mbingarkesë psikike. Mirëpo, kjo nuk është e vë
Tragjedi në Gjirokastër, burri vret veten në hyrje të fshatit Një ngjarje tragjike ka ndodhur në fshatin Çepunë të Gjirokastrës mbrëmjen e sotme. Një 59 vjeçar i ka dhënë fund je
Sa të rrezikuar jeni nga tensioni i lartë i gjakut? Zbuloni nëse i keni këta faktorë Tensioni i lartë i gjakut ka disa faktorë rreziku, si: Rreziku për zhvillimin e tensionit të lartë të gjakut rritet m
Faktorët kryesor të stresit! Ekziston një bindje e përhapur në përgjithësi, se stresi është vetëm një mbingarkesë psikike. Mirëpo, kjo nuk është e vë
Mezani zgjedh faktor kryesor për humbjen lodhjen kundër Partizanit Trajneri i Laçit, Gentian Mezani shikon lodhjen në ndeshjen e Kupës se decizive në ndeshjen me Partizanin. Si ndiheni