999 rezultate për

fakti

Sot Parlament, pritet shqyrtimi i buxhetit faktit për vitin 2018 Në seanccën e sotme plenare pritet të shqyrtohet projektligji “Për miratimin e buxhetit faktik për vitin 2018”. Gjith
Mund të quhet edhe festa e shqiptarëve: Sot, Dita Ndërkombëtare e Kafesë E gjithë bota sot feston Ditën Ndërkombëtare të Kafesë. Duket si shaka, por jo nuk është e tillë. Festimi i kësaj di
Deklarata shokuese e trajnerit: Njerëz pranë klubit më kërkonin të mos fitoja trofeun “Ishte një rrufe në qiell të pastër. Nuk e prisja, por jam i sigurt që shkak i divorcit është fakti që fituam Kupën e Mb
Arbenita tregon arsyen e jetës , por si do e pres Fero faktin që nuk është ai (FOTO LAJM) Ata janë përfolur së fundmi për një ndarje të mundshme, pasi kanë zhdukur të gjitha fotot e përbashkëta në Instagram. Ng
Djali i shqetësuar: Prindërit duan ta martojnë më vajzën e xhaxhait Ka disa vende në botë që i pranojnë martesat midis kushërinjve, madje ka raste që këto lidhje i krijojnë vetë prindërit.
Fitorja ndaj Flamurtarit, Lerda: Kartoni i kuq absurd, nuk shqetësohem për golat e paktë Partizani mori fitoren e dytë në tre javët e para të Kategorisë Superiore, duke u pozicionuar në vendin e katërt me 6 pi
Modelet e palltove që do të bëjnë namin këtë vjeshtë, siguroni njërën (FOTO LAJM) Nëse jeni të mërzitur për faktin që vera po mbaron dhe do të hiqni dorë nga veshjet e shkurtra, ngushëllohuni me faktin
Panik në Borsh, skafi merr flakë pak metra larg bregut (VIDEO) Një skaf është përfshirë nga flakët gjatë mesditës së sotme në plazhin e Borshit duke shkaktuar kuriozitetin e pushuesve
Panik në Borsh, skafi merr flakë pak metra larg bregut (VIDEO) Një skaf është përfshirë nga flakët gjatë mesditës së sotme në plazhin e Borshit duke shkaktuar kuriozitetin e pushuesve
Komentohet për faktin se nuk di të plaket, habit me daljen e fundit Shyhrete Behluli (FOTO LAJM) Hitet "Vëlla e motër", "Bijat", "Ende e dua", menjëherë ju kujtojnë këngëtaren e mirënjohur shqiptare, Shyhrete Behluli
Dani Alves drejt Premier League Dani Alves është një nga futbollistët më të kërkuar të momentit në Europë. Edhe pse në moshën 36 vjeçare, ai ka tregu
Flaka Krelani flet hapur për ndërhyrjet estetike (FOTO LAJM) Flaka Krelani është një na këngëtaret më zë më potent që ka Kosova. Ajo numëron shumë këngë në repertorin e saj muzikor
Pse munguan fotot nga ditëlindja e Marinës (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Marina Vjollca festoi ditën e djeshme ditëlindjen. Përvecc urimeve që i dedikuan të afërmit dh
Gjithçka që duhet të dini për ariun që sulmon Prizrenin, a duhej dënuar me vrasje? Ka më se një muaj që ariu më i famshëm i Kosovës është bërë temë e gjerë diskutimi. Ky ari, i cili jeton në rrethinën e
Tifozë nga Kosova për derbin Partizani-Tirana (FOTO LAJM) Duket se derbi i kryeqytetit ka mobilizuar tifozë të Partizanit nga e gjithë Shqipëria, madje edhe nga Kosova. Në të
STUDIM/ Mbiemri ndikon në suksesin ose mos suksesin tuaj Jo, ne nuk po flasim për kronizëm dhe nepotizëm, por është fakti se nëse mbiemri juaj ka një tingull "fisnik", kjo mund
Lidhje me bosin shqiptar në burg, merret vendimi për avokatët grekë 50 mijë euro garanci dhe paraqitja dy herë në muaj në stacionin e policisë të zonës si dhe mos largim nga vendi vendosi
“Kush fshihet pas maskës së silikonit të banditit të vrarë ose nën qeverisjen e faktit të kryer" Nga Lorenc Vangjeli Pati një kuriozitet të skajshëm, menjëherë mbas grabitjes në Rinas, për të gjetur se kush fshihej
Inter synon yllin gjerman të Manchester City-t Tetë milionë euro në sezon për të bindur Ilkay Gundogan. Sipas "Tuttosport", kjo do të jeta oferta që Interi do të
Varane shumë pranë lamturisë me Realin E ardhmja e Varane në Madrid është në ajër. "L’Equipe" bëri të ditur të martën se qendërmbrojtësi francez mendon largim