999 rezultate për

fakte

Winnie Pooh ishte një vajzë dhe fakte të tjera të çuditshme që do ju lenë pa fjalë (FOTO LAJM) Ju kishtë shkuar ndonjëherë nëpër mend se Winnie Pooh mund të ishte një vajzë? Epo ja që është e vërtetë. Në fotogale
7 fakte për kafen turke që nuk janë ashtu siç i dini Kafja turke nuk është thjesht një pije, por konsiderohet pjesë e kulturës turke e më gjerë. Ajo është e njohur për mënyr
Rama nxjerr videon e Bashës: Të qash e të mos qeshësh dot (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin e tij social facebook një video ku i është përgjigjur kreut të PD-së Lulzim
20 fakte për Steve Jobs që do t’ju çudisin Pavarësisht arritjeve të padiskutueshme të një nga njerëzve më inovatorë të kohës sonë, rruga e Steve Jobs drejt suksesi
U nda pasi i dolën fakte tronditëse, nëna Neymarit rikthehet në krahët e djalit 30 vite më të ri Nëna e futbollistit të njohur Naymar, Nadine Goncalves, para disa javësh tërhoqi vëmendjen e të gjithëve pasi bëri publi
6 fakte tronditëse për Kim Jong Un Lideri i Koresë Veriore Kim Jong Un është një nga liderët e botës më famëkeq dhe më të mistershëm. Sundimtari komunist e
Soreca: E ardhmja e Shqipërisë në BE, këto janë fakte dhe jo fjalë Në Ditën e Evropës, ambasadori i BE, Luigi Soreca dha mesazhin e qartë, se e ardhmja e Shqipërisë është në Bashkimin Evr
Rrjeti ka fakte, Gigi Hadid dhe Zayn Malik janë martuar në fshehtësi? (FOTO LAJM) Surpriza të reja nga çifti i njohur Gigi Hadid dhe Zayn Malik. Nëse menduat se pas lajmit të shtatzënisë së modeles, gji
Divorci varet nga grupi i gjakut dhe 18 fakte të tjera që s'i dije Bright Side ka mbledhur fakte interesante shkencore rreth gjakut që ndoshta nuk i di ende. Do të duheshin 1.120,000 m
Shpërthen tifozi i CR7 dhe nxierr faktet: Messi i fitoi pa meritë tre Topa të Artë Një tifoz i Cristiano Ronaldos ka tentuar ta dëshmojë se idhulli i tij është lojtar më i mirë sesa rivali Lionel Messi,
14 fakte të "çmendura" që nuk i dinit për gjumin 1. Periudha më e gjatë e qëndrimit pa gjumë është 11 ditë. Ky rekord u vendos nga studenti kalifornian Randy Gardner në
Ishte një modele e suksesshme, disa fakte që nuk i dini për Melania Trump (FOTO LAJM) Melania Trump është Zonja e Parë e Presidentit të 45 të Amerikës, Donald Trump. Ajo u martua me Trmup ne 2005 dhe ka
10 fakte që duken të pabesueshme, por janë 100% të vërteta 1. Banorët e qytetit ku prodhohet Viagra thonë se tymi që del nga fabrika ndikon burrat. Edhe pse Pfizer, kompania që pr
Kini kujdes! OBSH zbulon 3 fakte të reja për COVID-19 dhe duhen lexuar OBSH ka bërë me dije disa fakte të reja për COVID-19, pas lajmeve të shumta nga mediat e huaja. Një prej tyre thekson
Disa fakte që s’i keni ditur për Eto, nga gjuajtja me shishe ndaj Aragones, tek koleksioni i makinave luksoze Samuel Eto do të mbahet mend si një nga sulmuesit më të mirë viteve të fundit në futboll. Afrikani i famshëm arriti k
A ju mbron maska? Disa mite dhe fakte për koronavirusin ISHP ka publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të sqaruar më t
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p
Shala: Nëse ka marrëveshje me Serbinë, Kurti të japë fakte në Kuvend Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, duke folur në seancën për rrëzimin e Qeverisë “Kurti”, ka thënë se nëse janë të vërteta
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p
Faktet dhe mitet mbi koronavirusin, a do ta ulë moti i ngrohtë numrin e infeksioneve? Në klimat e buta, gripi sezonal ka tendencë të ndizet në dimër dhe të zvogëlohet kur mbërrin pranvera. Po në lidhje me k