999 rezultate për

fakt

Ushqimet që nuk duhet të futen në frigorifer Është besim i zakonshëm për shumë njerëz që praktikisht të gjitha ushqimet mund të ruhen më së miri kur vendosen në frig
"Si ndikon fakti që jeni vëllai i ish-ministres?", si reagoi ndaj pyetjes Kreu i ILD Kreu i ILD, Artur Metani në një komunikim për mediat deklaroi se ILD është një institucion i pavarur, ndërsa theksoi se
Modelja juaj e preferuar nuk e ka emrin ashtu siç e dinit Gigi njihet si një nga modelet më të njohura dhe më të suksesshme në botë momentalisht. Ajo njihet në gjithë botën s
Eriksen e kishte paralajmëruar largimin muaj më parë nga Tottenham? Ky fakt të bën ta besosh (FOTO LAJM) Christian Eriksen i dha lamtumirën Tottenhamit pas 7 sezonesh të mrekullueshme, shkruan Albeu.com. Ai zhvilloi 226 nd
Winnie Pooh ishte një vajzë dhe fakte të tjera të çuditshme që do ju lenë pa fjalë (FOTO LAJM) Ju kishtë shkuar ndonjëherë nëpër mend se Winnie Pooh mund të ishte një vajzë? Epo ja që është e vërtetë. Në fotogale
Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib
Iu zbulua tradhtia nga partnerja, Politano me super të dashur (FOTO LAJM) Napoli apo Roma? Për Matteo Politanon ka dalë në skenë Ginevra Francesca Sozzi. Në fakt, sulmuesi i Interit ka një të fe
10 fakte interesante që nuk i keni dëgjuar më parë (VIDEO) 1.Gudulisja nga penda quhet Ptheronophobia 2.Kopetë e gjelit janë të njohura si vrasëse 3.Shakaja më e vjetër e “n
Të gjithë hani vezë në mëngjes, por ju bën mirë apo keq Si në Shqipëri edhe në vendet e tjera evropiane dhe në botë është zakon të hanë vezë për mëngjes. Një zgjedhje që disa n
Gruaja e Agim Kajmakut fitoi tenderin, PD reagon me fakte Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar për rastin e Agim Kajmakut, duke e cilësuar si flagrant i plaçk
Cilët faktorë po i çojnë kosovarët drejt vetëvrasjes? Psikologia Fjolla Ibrahimi, në një prononcim për “Zërin” ka theksuar disa nga faktorët e simptomat që shtyjnë drejt vetë
Mbidozë, vrasje mafioze dhe aksidente, 10 të famshmit që patën fund tragjik (FOTO LAJM) Ata na sjellin gëzim dhe kjo është arsyeja pse kur ata vdesin ne e kemi kaq të vështirë ta pranojmë si fakt. Për disa nj
Sarri: Fakti që Messi ka më shumë Topa të Artë se Ronaldo më shqetëson Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, e ka pranuar se atij i pengon fakti që kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, ka më
Kam fakte kur flas për "Perandorinë e unazave" Kanë vazhduar përplasjet e kreut të PDSH-së, Menduh Thaçi, me drejtuesit e partisë Alternativa. Thaçi ka treguar dje dy
Rama vazhdon përrallën me mediat: Gënjehet për kriminalitetin! Në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama ka vlerësuar në maksimun rolin e uniformave b
Doni që kuleta juaj të jetë gjithmonë plot? Një pjesë e madhe e popullatës ankohet për gjendjen financiare, ky po që është një fakt i cili ndikon shumë edhe në gjen
Më e shpejtë, e lirë dhe ekologjike, njihuni me kafen "teknologjike" Një kompani e re amerikane ka ndryshuar mënyrën e konceptimit të kafesë tradicionale duke prodhuar imitacionin e kafesë
Shtatë fakte që nuk i dini për kafen Kafeja është pija më e njohur në botë. Në Evropë, të rriturit konsumojnë mesatarisht 200mg çdo ditë. Por a na bën mirë t
9 fakte rreth vendit me njerëzit më të lumtur në botë (FOTO LAJM) Në listën e vendeve më të lumtura të botës, të paktën deri në 2019-ën, kryeson Finlanda. Në atë vend ku mbizotëron patri
Fakte që nuk i keni ditur për Bill dhe Hillary Clinton Hillary dhe Bill Clinton janë padyshim një nga çiftet më të njohura në sytë e publikut. Të dy kanë qenë së bashku për ga