999 rezultate për

fakt

10 fakte që lidhen me 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Sot Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosov
Kosova feston 12 vite pavarësi, 11 fakte që duhet të dini për 17 shkurtin e 2008-ës Në një ditë të jashtëzakonshme si e sotmja, për Kosovën shtet që feston 12 vite pavarësi, nuk kanë munguar që herët në m
"Gruaja më e re e divorcuar është 10 vjeç", fakte të padëgjuara më parë rreth botës së vajzave Çdo 90 sekonda, një grua vdes gjatë shtatzënisë ose gjatë momentit të lindjes së fëmijës. Gratë përdorin 20.000 fjalë
Pendohet për marrëdhënien treshe, Egla Harxhi rrëfen jetën sentimentale (FOTO LAJM) Egla është përfolur për marrëdhënien treshe, por kohët e fundit ajo ka zbuluar se është një nënë beqare, duke i dhënë nj
10 fakte për gjinjtë që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë Të gjithë kemi lindur me gjinj, si gratë edhe burrat! Por, a i dini disa të vërteta për to? A e dini cila është madhësia
Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes jetojnë 5 vjet më shumë, 14 fakte mbi dashurinë Dashuria është magjike, e bukur, por edhe misterioze. Ka shumë gjëra që nuk i dimë për të. Shkenca ofron sqarime në bazë
Ushqimet që nuk duhet të futen në frigorifer Është besim i zakonshëm për shumë njerëz që praktikisht të gjitha ushqimet mund të ruhen më së miri kur vendosen në frig
"Si ndikon fakti që jeni vëllai i ish-ministres?", si reagoi ndaj pyetjes Kreu i ILD Kreu i ILD, Artur Metani në një komunikim për mediat deklaroi se ILD është një institucion i pavarur, ndërsa theksoi se
Modelja juaj e preferuar nuk e ka emrin ashtu siç e dinit Gigi njihet si një nga modelet më të njohura dhe më të suksesshme në botë momentalisht. Ajo njihet në gjithë botën s
Eriksen e kishte paralajmëruar largimin muaj më parë nga Tottenham? Ky fakt të bën ta besosh (FOTO LAJM) Christian Eriksen i dha lamtumirën Tottenhamit pas 7 sezonesh të mrekullueshme, shkruan Albeu.com. Ai zhvilloi 226 nd
Winnie Pooh ishte një vajzë dhe fakte të tjera të çuditshme që do ju lenë pa fjalë (FOTO LAJM) Ju kishtë shkuar ndonjëherë nëpër mend se Winnie Pooh mund të ishte një vajzë? Epo ja që është e vërtetë. Në fotogale
Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib
Iu zbulua tradhtia nga partnerja, Politano me super të dashur (FOTO LAJM) Napoli apo Roma? Për Matteo Politanon ka dalë në skenë Ginevra Francesca Sozzi. Në fakt, sulmuesi i Interit ka një të fe
10 fakte interesante që nuk i keni dëgjuar më parë (VIDEO) 1.Gudulisja nga penda quhet Ptheronophobia 2.Kopetë e gjelit janë të njohura si vrasëse 3.Shakaja më e vjetër e “n
Të gjithë hani vezë në mëngjes, por ju bën mirë apo keq Si në Shqipëri edhe në vendet e tjera evropiane dhe në botë është zakon të hanë vezë për mëngjes. Një zgjedhje që disa n
Gruaja e Agim Kajmakut fitoi tenderin, PD reagon me fakte Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar për rastin e Agim Kajmakut, duke e cilësuar si flagrant i plaçk
Cilët faktorë po i çojnë kosovarët drejt vetëvrasjes? Psikologia Fjolla Ibrahimi, në një prononcim për “Zërin” ka theksuar disa nga faktorët e simptomat që shtyjnë drejt vetë
Mbidozë, vrasje mafioze dhe aksidente, 10 të famshmit që patën fund tragjik (FOTO LAJM) Ata na sjellin gëzim dhe kjo është arsyeja pse kur ata vdesin ne e kemi kaq të vështirë ta pranojmë si fakt. Për disa nj
Sarri: Fakti që Messi ka më shumë Topa të Artë se Ronaldo më shqetëson Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, e ka pranuar se atij i pengon fakti që kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, ka më
Kam fakte kur flas për "Perandorinë e unazave" Kanë vazhduar përplasjet e kreut të PDSH-së, Menduh Thaçi, me drejtuesit e partisë Alternativa. Thaçi ka treguar dje dy