999 rezultate për

fadil

Kosovë-Çeki, biletat "avullojnë" për 15 minuta Stadiumi "Fadil Vokrri" do të jetë i stërmbushur për ndeshjen Kosova – Çekia. Gjatë ditës së sotme u hodhën në shitje
Del shuma, sa fiton Milani nga ndeshja e sotme kundër Ferronikelit Sonte në fushën e “Fadil Vokrrit” zbret klubi më i madh që e ka vizituar ndonjëherë vendin tonë. Prej 20:45, Feronike
RRËFIMI 2/ Të fala Qazos! Fadil Mema tregon si u ngatërrua me Çapjat, atentatet dhe arratisja Fadil Mema ka vijuar rëfimin e tij para prokurorit Xhevat Hana duke pohuar se për të mbyllur konfliktin me fisin Çapja ë
"The Sun" shkruan për Xhakën dhe tifozin që ia puthi këmbët Granit Xhakës ia puthën këmbët në ndeshjen humanitare që u zhvillua më 15 qershor në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë
Ndeshja e bamirësisë, Xhaka vs Rashica, veprimi i arbitrit "mek" stadiumin(VIDEO) Gjyqtari kosovar i licencuar nga FIFA, Genc Nuza, e "vodhi' shfaqjen në mbrëmjen e yjeve në stadiumin "Fadil Vokrri" të
"Paqe" në ndeshjen e bamirësisë Xhaka vs Rashica në "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ka përfunduar përballja bamirëse në mes të skuadrës së Granit Xhakës dhe asaj të Milot Rashicës, e quajtur ndryshe edhe
Turqit nuk pranojnë humbjen dhe pretendojnë se janë goditur në Kosovë (VIDEO) Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në sta
Nga Bullgaria, Kosova nderon legjendën Vokrri Nga Sofja ku ndodhet në prag të ndeshjes kualifikuese për EURO ndaj Bullgarisë, ekipi kombëtar i Kosovës e ka nderuar le
Zbulohet pllaka përkujtimore te varri i legjendës, Fadil Vokrri (FOTO LAJM) Zyrtarë të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e kanë zbuluar një pllakë përkujtimore te varri i legjendës së futbol
Mbesa e Fadil Vokrrit, ylli i mbrëmjes së maturës (FOTO LAJM) E. Vokrri është mbesa e legjendës së futbollit shqiptar Fadil Vokrri. Ditë më parë ajo kishte maturën, ku kishte zgje
Vrau bashkëshorten gjyqtare, burg përjetë për Fadil Kasëmin Nuk i ka shpëtuar burgut të përjetshëm Fadil Kasëmi për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, gjyqtares Fildez Hafizi. Gjy
Komandant “Kobra” rrëfen si kanë tërhequr trupin e Sali Çekajt nga fusha e betejës (VIDEO) Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatë Betejës së Koshares, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në R
Arrestime në Kosovë, përfundojnë në burg ish-deputeti dhe ish-kryetari i bashkisë (FOTO LAJM) Ish-kryetari i Drenasit Nexhat Demaku si dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Fadil Demaku, janë dërguar të premtën pë
Fadil Lepaja tregon nëse e ka rekrutuar Glauk Konjufcën në SHIK Dardan Molliqaj, në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ka prezantuar fakte përmes të cilave pretendon se Glauk Konjufca
Mediat daneze sulmojnë kombëtaren e tyre: Turp Danimarkë! "Ekstrabladet" ka thumbuar Përfaqësuesen e Danimarkës pas barazimit 2-2 me Kosovën në stadiumin "Fadil Vokrri". "Dard
Kombëtaren e Kosovës e viziton edhe Kryeministri Ramush Haradinaj (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dhënë përkrahje ekipit kombëtar të vendit në prag të ndeshjeve të rëndësis
Vdekje misterioze e modeles që merrte pjesë rregullisht në orgjitë e Berluskonit Autoritetet italiane njoftuan se po e trajtojnë si vrasje rastin e vdekjes së modeles marokene Imane Fadil, e cila ishte
Vrau gruan gjykatëse, dënohet me burgim të përjetshëm Fadil Kasemi Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me burgim të përjetshëm, Fadil Kasemin, i cili një vit më parë ekzekutoi në makinën e s
Lorik Cana nderon legjendën Fadil Vokrri Ish-kapiteni legjendar i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka marrë pjesë në Turneun Memorial Fadil Vokrri, që u mba
Vrau ish-gruan gjyqtare, Fadil Kasemi nuk i shpëton dot dënimit të përjetshëm Akoma nuk është harruar tronditja që shkaktoi vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi nga ish-bashkëshorti. Fadil Kasemi, p