999 rezultate për

fabrikĂ

Hapet fabrika e kanabisit ne Maqedoni (VIDEO) Në qoftë se deri në fund të vitit në Kuvend do të miratohen ndryshimet e Ligjit për lëndë narkotike, përkatësisht lejohe
Kritikohet vendimi për anulimin e sezonit në Francë: Futbolli nuk është më i rrezikshëm se puna në fabrikë Presidenti i La Ligës spanjolle, Javier Tebas, e ka kritikuar sezonin e qeverisë franceze për ta përfunduar para kohe se
COVID-19 i shndërron qelizat e pacientit në "fabrika të viruseve" Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një “fabrikë virusesh”. Ai e nis me sipërfaqen e
Armani ka tashmë një mision fisnik: Të gjitha fabrikat punojnë vetëm për mjekët Giorgio Armani ka bërë një njoftim special së fundmi. Të gjitha fabrikat e tij të prodhimit të modës do shndërrohen në p
33 shtetas në pranga! Fabrika e kartave të identitetit në Greqi që ua shisnin kriminelëve shqiptarë Një operacion i policisë greke, ka vënë në pranga një grup prej 33 shtetasish të cilët prodhonin karta identiteti dhe ua
Digjet biznesi i kryebashkiakut të Kavajës, fabrika merr flakë Ditën e sotme është djegur fabrika e dyshekëve të kryebashkiakut të Kavajës, Redjan Krali. Biznesi i kryebashkiakut
"Fabrika" e shqiptarëve habit policin britanik: Në 20 vjet, s’kisha parë një të tillë Dy emigrantë të paligjshëm shqiptarë janë burgosur për drejtimin e një fabrike droge prej 450,000 paund në Birmingham. P
Rama e inaguroi me bujë, gjobit dhe mbyllet fabrika e famshme në Kukës Rreth dy vite më parë kryeministri Edi Rama inaguroi me bujë të madhe një fabrikë në Kukës për përpunimin e Kromit.
Kina planifikon të hapë fabrika në Hënë Bota është shumë e vogël për ambiciet ekonomike kineze. Prandaj Pekini ka në plan krijimin e një zone ekonomike në Hë
"Fabrika e fëmijëve": Lirohen 19 gra, i detyronin të ngelnin shtatzënë dhe më pas u shisnin fëmijët (FOTO LAJM) Policia Nigeriane liroi 19 gra shtatzëna gjatë një operacioni të zhvilluar në Lagos kundër të ashtuquajturave “fabrika t
"Iranin e bëjmë shkrumb e hi për 24 orë": Dalin dokumentet sekrete amerikane (FOTO LAJM) Dokumente që kanë dalë fshehurazi nga një plan i ushtrisë amerikane, tregojnë se për Amerikën, regjimi i Iranit mund të
Merr flakë fabrika me lëndë kimike në Francë, alarmohen banorët (VIEO) Një flakë e madhe që ka përfshirë një fabrikë kimike në Rouen, Francë ka bërë që zyrtarët të mbyllin shkollat dhe të dre
"Erdogani i çon miliardat dhe fabrikat në Serbi, kurse memorialet në Shqipëri" (FOTO LAJM) Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan do të zhvillojë një vizitë në Serbi më datë 29 gusht. Lajmin e ka dhënë portali i n
Mbyllet fabrika që vrau peshqit e Lumbardhit (FOTO LAJM) Një nga troftat e rralla nisën të zhdukeshin në Lumin Lumëbardh, si pasojë e mbetjeve që derdheshin nga fabrika e djathi
Fabrika që po rrezikon jetën e banorëve nga Kruja në Tiranë Një fabrikë çimentoje në Thumanë të Krujës është kthyer në problemin më të madh për më shumë se 40 mijë banorë. Kjo f
Shpërthen fabrika e eksplozivëve, 2 të zhdukur dhe 85 të plagosur Momente paniku mes banorëve Dzerzhinskut në Rusinë Perëndimore nga një shpërthim i madh në një fabrikë lëndësh eksploziv
Vend mizerje, qumësht pluhur dhe gjyrosës: Kapet fabrika horror e akulloreve në Tiranë (VIDEO) Prodhonin dhe tregtonin në mënyrë të kundërligjshme produktin e akullores jashtë kushteve dhe standardeve higjeno – sani
Këta zona të Tiranës mbesin pa drita për dy ditë Punimet e kryera nga Operatori i Sistemit të Transmetimit në nënstacionin TEC në zonën e Kombinatit do të sjellë ndërpre
40 gra në nëntor dhe 13 sot! Si u "fal" fabrika që vret njerëz në Durrës 13 gra u paraqiten sot në urgjencën e Spitalit të Durrësit me simptoma të forta helmimi të shprehura në marrje mendsh, t
"Të ketë X6, shtëpi dhe fabrika", kërkesat e Ritës për dhëndrin Roza dhe Rita Lati ishin të ftuar mbrëmjen e djeshme në "Shiko kush luan" ku gjatë emisionit nuk munguan batutat nga akt