999 rezultate për

f-16

Armenia: Një F-16 turk rrëzoi avionin tonë, Ankaraja e mohon Ministria e Mbrojtjes e Armenisë njoftoi për rrëzimin e një avioni Sy-25 gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ajo që e
Lamborghini vs. F-16: Cili fiton në këtë garë të çmendur? (VIDEO) Shpejtësia është pasiooni i një numri të madh personash, të cilët rrezikojnë shpesh edhe jetën për këtë adrenalinë. N
"F-16", super avionët e NATO-s që dhuruan spektakël në qiellin e Tiranës (VIDEO) Ashtu siç ishte paralajmërua ditën e sotme, avionët e NATO-s kanë vizituar qiellin e Tiranës në shenjë nderimi për 10 vj
Dalin pamjet e luftës në ajër të avionëve indian dhe pakistanezë (VIDEO) Një gazetar indian ka publikuar një video të shkurtër në rrjetet sociale, sipas të cilit tregon luftimet midis ushtarëve
F-16 dhe "Typhoon", super avionët e NATO-s që dhuruan spektakël në qiellin e Tiranës (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte paralajmërua ditën e sotme, avionët e NATO-s kanë vizituar qiellin e Tiranës në shenjë nderimi për alean
Një avion F-16, një super motor dhe një makinë e Formula 1 garojnë sëbashku: Cili fiton? (VIDEO) Kjo është gara më e çmendur e bërë ndonjëherë. Mjetet që morën pjesë aty kushtojnë sëbashku 32 milion euro dhe gjasat që
F-16 izraelitë kundër Mig-29 rus! Lufta që po zhvillohet për qiellin e Ballkanit (FOTO LAJM) Ka një garë të ethshme mes Serbisë dhe Kroacisë gjatë viteve të fundit për t'u armatosur me avionë, helikopterë dhe tank
Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në
Armatoset Sllovakia, blen 14 avionë luftarakë amerikanë F-16 Qeveria sllovake miratoi sot blerjen e 14 avionëve luftarakë amerikanë F-16 Block 70/72 për 1,6 miliardë euro, për të zë
Armatoset rëndë Ballkani, avionë, raketa dhe tanke Përshkallëzimi i tensioneve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara po reflektohet gjerësisht edhe në Ballkan, ku pjesa më
Alarm në qiell, avioni turk kalon mbi kokat e grekëve Forcat ajrore greke kanë dhënë alarmin gjatë mesditës së sotme ku një avion luftarak f-16 turk fluturoi mbi kokat e bano
Kroacia blen F-16 nga Izraeli, frikë në Serbi Këshilli kroat i Mbrojtjes theksoi se pranonte ofertën e Izraelit për t’i shitur ushtrisë kroate një avion luftarak F-16
Tension në Egje, avionët turq kërcënojnë helikopterin ushtarak grek Tensionet janë të vazhdueshme gjatë javëve të fundit në Egjeun Lindor mes Turqisë dhe Greqisë, ndërsa episodi më i fundi
Siria rrëzon avionin F-16 të Izraelit, amerikanët vihen në alarm (VIDEO) Një avion gjuajtës F-16 është rrëzuar sot nga ushtria siriane në kufirin mes Izralit dhe Sirisë. Mediat ndërkombëtar
"Bisha" amerikane e qiellit, prodhohet F-16 pa pilot (FOTO LAJM) Avioni gjuajtës "F-16" cilësohet si një ndër arritjet më të mëdha në fushën e aviacionit luftarak nga Shtetet e Bashkua
Rrëzohet në Uashington aeroplani luftarak F-16 (VIDEO) Një aeroplan luftarak i tipit F-16, është rrëzuar dy milje larg bazës ushtarake “Andrees” në Uashington. Të paktën nj
Armatoset Kroacia / Refuzon avionët amerikanë F-16, kërkon suedez ose korean (FOTO LAJM) Forcat ajrore kroate po synojnë përmirësimin e armatës ajrore me avionë luftarak suedez "Gripen JAS 39 C/D", dhe të Kore
Rrëzohet një avion ushtarak në Jordani, vdes në vend piloti (FOTO LAJM) Një avion ushtarak "F-16", është rrëzuar gjatë stërvitjes, ndërsa piloti i tij ka mbetur i vdekur në vend. Sipas us
Tanket e ushtrisë turke dalin në rrugë, avionët luftarak F-16 fluturojnë mbi Ankara (VIDEO) Ushtria turke ka realizuar grushtetin duke marrë pushtetin politik të vendit. Mediat kanë publikuar edhe pamje të tan
Ja si u shpëtua në ajër piloti i F-16 që do binte në territorin e ISIS (FOTO LAJM) CNN raportoi se piloti i një avioni F-16 pothuajse u ndje i detyruar të hidhej nga avioni që po drejtonte, mbi një terri