999 rezultate për

evropian

Në këtë muaj vjen lajmi nëse ka apo jo liberalizim Muaji qershor pritet ta qartësojë përfundimisht rrugëtimin e Kosovës drejt liberalizimit. Po që se shkojnë në rregull të
Kujt i tha Mogherini në Beograd se ngjarja e djeshme nuk duhet të përsëritet më? Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme e Siguri dhe nënkryetarja e Komisionit Evropian, Federica
Apostolova e thotë qartë: S'ka datë për liberalizimin e vizave Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se nuk është e drejtë të jepen data për li
Reagon Bashkimi Evropian pas arrestimit të Marko Gjuriçit Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiç, ka thënë se thirrja e BE-së për autoritetet e të dyja palëve, Kosovës
Kriza diplomatike, ambasada ruse i përgjigjet qeverisë shqiptare Ambasada ruse në Shqipëri, ka vendosur që të reagojë pas vendimit të fundit të kryeministrit të vendit. Shqipëria pri
Filluan premtimet, për 6 muaj hiqen vizat Ministria e Integrimit Evropian shprehet e bindur se procedurat për liberalizimin e vizave për Kosovën nuk do të marrin
Klubi i madh evropian i gatshëm të paguajë klauzolën e Hysajt TuttoSort raporton se Hysaj pritet të largohet në verë nga Napoli. Teksa agjenti i tij, Matteo Giuffredi i ka thënë Napo
Zaev rrëfen sekretin e anëtarësimit në BE (VIDEO) “Reformohemi, evropianizohemi dhe ecim drejt Be-së si pjesë e familjes së madhe evropiane”, me këto fjalë kryeministri Z
Kryeministri spanjoll: Kosova nuk mund të pranohet në BE Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy ka thënë se nuk duhet të shqyrtohet pranimi i Kosovës në Bashkimin Evropian. Shefi
Detajet, Thaçi sot takohet me Vuçiçin në Bruksel Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me lehtësimin e përfaqësueses së lartë e Bashkimi
Partizani fiton përballjen ndaj Flamurtarit për një vend në kupat evropiane (VIDEO) Partizani ka arritur të fitojë kryendeshjen e javës së 26-të ndaj Flamurtarit, teksa fitoi minimalisht 1-0, me një gol t
I çmenduri Ronaldo, ka shënuar më shumë gola se kto 5 klube evropiane këtë vit 2018 Cristiano Ronaldo këtë vit 2018 ka shpërthyer me performancat e tij të shkëlqyeshme duke shënuar shumë gola. Ylli p
Bashkimi Evropian bllokon Shqipërinë dhe Kosovën për heqjen e doganave Shefja e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj. Romana Vllahutin, ka zhvleftësuar deklaratat e politikanëv
Fuqitë evropiane propozojnë sanksione kundër Iranit Britania, Franca dhe Gjermania i kanë propozuar Bashkimit Evropian sanksione kundër Iranit, që lidhen me programin e tij
Më 19 prill vendoset për fatin e Kosovës Pas përjashtimit nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (EQAR), Agjencia e Kosovës për Akred
Tre gjigandët evropianë kërkojnë trajnerin e Juventusit Suksesi i Massimilano Allegrit për tre vite e gjysmë në krye të Juventusit ka bërë që disa skuadra të hedhin sytë tek ai
Haradinaj pasi të kalojë Demarkacionin duhet të themelojë edhe Asociacionin Zyrtarët e Bashkimit Evropian u kanë kërkuar institucioneve të Kosovës që pa vonesa ta themelojnë Asociacionin e komunav
Bashkimi Evropian fshesë azilantëve, për tre vite 35 mijë të kthyer Mbi 35 mijë kosovarë janë riatdhesuar nga vendet evropiane në tre vjetët e fundit. Vlerësohet se të rikthyerit nuk janë
S'ka liberalizim të vizave deri në vitin 2020 Ekspertët e integrimit evropian alarmojnë se nëse Kuvendi i Kosovës nuk e miraton Demarkacionin me Malin e Zi gjatë këti
Kosova dhe Serbia bëhen shkak vonese në punë për shumë qytetarë evropianë Shumë orë digjitale në 25 shtete të Evropës: nëpër radio, furra elektrike, frigoriferë, alarme digjitale dhe mjete të tj