999 rezultate për

evropian

Varheji: Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë mund të hapen për disa javë Bashkimi Evropian mund të hapë negociata me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për disa javë, sepse të dyja shtetet kanë
Afron ndeshja Maqedoni - Kosovë, trajneri kundërshtar komenton pikat e forta të "Dardanëve" Trajneri i ekipit kombëtar të Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski, është i vetëdijshëm se skuadra e tij mund ta pësojë
NEGOCIATAT/ Data të ndryshme për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut “Datat për fillimin aktual të negociatave mund të jenë të ndryshme për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kjo ruan pari
I konfirmuar, kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfir
BE po shpik kritere për vizat, liberalizimi i vështirë Procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën ka nisur qysh në vitin 2010, ndërsa sinjalet që dërgohen tani nga vendet e
Osmani ministrit Di Maio: Perspektiva evropiane është orientim yni strategjik Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio, diskut
Çdo 9 sekonda zbulohet një rast i ri i kancerit në BE Komisioni Evropian do të paraqesë një strategji të re për të luftuar kancerin deri në fund të vitit, tha sot presidentja
5,2 për qind e evropianëve punojnë nga shtëpia 5,2 për qind e qytetarëve të Bashkimit Evropian (BE) punojnë nga shtëpia, treguan të dhënat e Zyrës Evropiane të Statist
Kumbulla në një nivel me Van Dijk Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është duke zhvilluar një sezon fantastik, me Veronan në Serie A. 1
Çdo 9 sekonda zbulohet një rast i ri i kancerit në BE Komisioni Evropian do të paraqesë një strategji të re për të luftuar kancerin deri në fund të vitit, tha sot presidentja
"Rruga me gjemba e Ballkanit Perëndimor", çfarë do të ndodhë me negociatat? Që kur është bërë e qartë se politika e zgjerimit nuk është funksionale, shtrohet pyetja, nëse do të vlejë formula se “p
Plas mes Greqisë e Turqisë, reagon ministri turk pasi eurodeputeti grek u grisi flamurin Një ligjvënës grek që po shqyen një kopje të një flamur turk gjatë një debati në PE po bën xhiron e rrjetit. Ministri
Shampanjë, lot dhe brohorima: Kështu festoi Britania pasi PE aprovoi marrëveshjen për Brexit (FOTO LAJM) Parlamenti Evropian ka aprovuar marrëveshjen për Brexit të Boris Johnson në një votim përfundimtar historik duke i hapur
Ruçi dhe Balla: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhën
Zaev-Mishell: Maqedonia e Veriut është në rrugë të drejtë për në BE Pas takimit me presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, kryetari i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev tha se
Rama e bëri "kurban", ish-ministri lë PS-në për Agron Dukën Ish-deputeti i PS-së, i cili prej disa kohësh hyri në një konflikt të hapur me partinë e tij, pasi sot i është bashkuar
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë dhe Shqipërinë (VIDEO) Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhsh
NEGOCIATAT/ Zaev takohet me delegacionin e Komisionit Evropian Delegacioni partiak i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev bashkë me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski,
Negociatat, eurokomisari i ri vjen në shkup Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e V
Sa bakshish duhet të lini në vendet evropiane? Kur udhëton ndonjëherë është e vështirë për të ditur nëse duhet të lësh bakshish apo jo. Zakonet ndryshojnë nga njëri