999 rezultate për

evropes

8 skuadrat që kalojnë nga Championsi në Europa League Liga e Evropës pritet të jetë shumë interesante në fazën finale. Në garën e dytë më të rëndësishme të Evropës për klu
Shaw shfrytëzon rastin, tallet me Lukakun (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Luke Shaw, e mirëpriti Romelu Lukakun në Ligën e Evropës, pasi Interi s’arriti të kuali
Klubi legjendar rikthen interesimin për Shaqirin Galatasaray e ka rikthyer interesimin për Xherdan Shaqirin. Gjiganti turk e kishte kërkuar mesfushorin kosovar edhe
Status emocionues nga kapiteni Mavraj: T’i tregojmë Evropës që Shqipëria ka ambicie të mëdha Ndeshja me Francën ditën e sotme, do të jetë historike për Shqipërinë, pasi do të inaugurohet stadiumi i ri “Air Albania
Humbin rusët, gjermani Peter Beyer bëhet raportues i KE-së për Kosovën Gjermani Peter Beyer, në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin Aleksey Kondratyev. Gj
"Rrëmbeu një femër", kundërshtohet zgjedhja e rusit si raportues për Kosovën në KE Në Prishtinë sot votohet raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kandidati rus Alexei Kondratiev një nga tre e
"Bild" zbulon skandalin: Këshilli i Evropës pritet të emërojë ish-spiunin rus për t’u marrë me Kosovën Gazeta gjermane “Bild”, ka shkruar sot për një skandal në të cilin mund të përfshihet institucioni i Këshillit të Evropë
Një nga pëllumbat më të veçantë, në Parkun e Gërmisë Gagushi,ose pëllumbi i malit (Columba palumbus) .Gjindet në pjesën më të madhe të Evropës dhe Azisë. Gagushi është migru
Arsenali "përjashton" Granit Xhakën për sfidën e Europa League Granit Xhaka nuk do të jetë pjesë e ekipit të Arsenalit edhe për ndeshjen e Ligës së Evropës, kundër Vitoria de Guimares
Di Caprio i shkruan Shqipërisë e ka një mesazh të fortë për qeverinë Rama (VIDEO) Leonardo Di Caprion ka dalë në mbrojtje të Lumit Vjosë në Shqipëri për mosndërtimin e hecëve. Aktori i njohur ka publ
Dështoi me negociatat, Zoran Zaev shpall zgjedhje të parakohshme (VIDEO) Ashtu siç e paralajmëroi edhe agjencia e lajmeve ANSA, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i hap rrugën zgj
Shqiptarët drejt Evropës, maturantët duan të bëhen infermierë Programi i Infermierisë së Përgjithshme ka qenë padyshim më i preferuari për maturantët këtë vit. Këtë e tregojnë të
Harrojeni diellin, bëhuni gati për uraganin Lorenzo dhe rryma të ftohta polare Dita e parë e tetorit filloi me diell dhe e ngrohteë, por gjatë javës priten rreshje shiu dhe vranësira në të gjithë ter
Kushtet skandaloze në burgje, KiE i jep shuplakë qeverisë Komiteti Kundër Torturës pranë Këshillit të Europës publikon raportin e gjetjeve pas monitorimit të burgjeve në vendin t
Presidenti i Këshillit të Evropës sot në Tiranë, zbulohet axhenda Një muaj para se vendet e Bashkimit Europian të marrin një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, Presidenti i K
Plazhi drejt fundit, 7 qytetet e Evropës që duhet ti vizitoni me patjetër në vjeshtë Të vizitoni Evropën gjatë stinës së vjeshtës do të thotë më pak turistë e çmime më të ulta. Këto janë 7 rekomandimet
Takimi me zyrtarin e lartë amerikan, Basha: Çfarë u diskutua Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme Drejtorin e ri të Zyrës së Evropës Qendrore Jugore në D
Kardiologu më i mirë i Evropës jep dietën 5-ditore, humbisni 7 kg Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne. Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme m
E BUJSHME/ Një gjyqtare femër do të vendosë drejtësi në finalen e Superkupës së Evropës UEFA vazhdon të bëjë ndryshime të shumta. Finalja e Superkupës së Evropës, Liverpool–Chelsea që do të zhvillohet me 14 G
Ambasadori Kosnett: Prapa Evropës është Kosova me ekonomi Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka marrë pjesë në festën e organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Prish