999 rezultate për

evropen

"Formacioni për të pushtuar Evropën", 11-shja që PSG synon të ndërtojë Emërimi i Mauricio Pochettinos si trajneri i ri i Paris Saint-Germain ka shkaktuar thashetheme në lidhje me qëllimin e s
Vetëvrasjet, si renditet Shqipëria në raport me Evropën Shqipëria renditet ndër vendet që ka një nivel të ulët vetëvrasjesh në krahasim me shtetet e tjera të Europës.depresion
Milani nuk ndalet, "shkel" Sampdorian dhe siguron Evropën (VIDEO) Milani po kalon një formë të jashtëzakonshme pas pushimit të pandemisë në Serie A. Rosonerët nuk kanë asnjë humbje dh
Inter - Napoli, formacionet zyrtare: Skuadra e Gattusos synon Evropën Interi dhe Napoli takohen në ndeshjen e xhiros së parafundit të Serie A. Dy skuadrat tashmë nuk kanë ndonjë objektiv
Gjilani siguron Evropën, Flamurtari bie nga Superliga Gjilani e ka siguruar kualifikimin për në Ligën e Evropës fal fitores 1:0 të shënuar sot në Prishtinë ndaj Flamurtarit.
Projekti që mahniti Evropën dhe Amerikën e Veriut, duke tharë Detin Mesdhe: Fundi tragjik i arkitektit Vitet 1920, sollën ide të shkëlqyera në dobi të progresit të njerëzimit, siç ishte shpikja e penicilinës dhe semaforëve.
Sipas Grenellit, SHBA-ja nxiti Evropën të mendojë për liberalizim vizash për Kosovën I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se fokusi i SHBA-së
Milan-Roma, formacionet e mundshme: "Kuqezinjtë" synojnë Evropën Ndeshja e 28-të e kampionatit elitar të futbollit italian do të vë përballë njëra tjetrës skuadrën e Milan dhe atë të Ro
Partizani mposht minimalisht Lacin dhe kthehet në garë për Evropën Partizani rikthehet të luajë në "Air Albania" dhe mposht Laçin me rezultatin minimal 1-0, duke marrë fitoren e tretë rad
Verona e Kumbullës dhe Rrahmanit mposht Cagliarin, rritet shpresat për Evropën Hellas Verona ka treguar se ka ruajtur formën e mirë edhe gjatë kohës së pezullimit të Serie A, duke e mposhtur 2:1 Cagl
Parma, ekipi që dikur pushtoi Evropën Të gjithë e mbajnë mend se si përfundoi. Nga viti 1990 deri në vitin 2004, Parma garoi si një nga skuadrat kryesore të I
''Një plan Marshall për Evropën'', BE gati të investojë miliarda për të shmangur katastrofën Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka pranuar se Evropa ka nevojë për një Plan Marshall. Ajo u k
Vuçiç flet për ultimatumin ndaj Serbisë: Të njohim pavarësinë e Kosovës ose të harrojmë Evropën Serbia do të përballet këtë vit me një ultimatum: Të njohë pavarësinë e Kosovës apo të heqë dorë nga perspektiva e shpej
Koronavirusi, Cakaj jep informacione për shqiptarët që jetojnë Itali Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, me anë të një postimi në Facebook, njofton se deri më ta
Miratohet hapja e Konsullatës shqiptare në Strugë Këshilli i Ministrave miratoi hapjen e Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Shqipërisë në Strugë të Maqedonisë s
Më në fund! Lajm i mirë për shqiptarët në UIqin Këshilli i Ministrave të Shqipërisë, me nismë të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur për hapjen e Kon
Opsione mbi vazhdimësine për menaxhimin e integruar të burimeve natyrore në Evropën Jug-Lindore Një nga sfidat më të mëdha me të cilat shoqëritë tona ballafaqohen është si të sigurojnë ujë, energji dhe ushqim për të
Zaev: Të demotivuar do vazhdojmë reformat, të sjellim Europën tek qytetarët (VIDEO) Pas vendimit për mos‘hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri i Maëdonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të
Nuk ka datë për negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë Ministrat e Jashtëm të BE pritet të nxjerrin vetëm një deklaratë për rëndësinë strategjike të Ballkanit për Evropën e nu
Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë Ministrat e Jashtëm të BE pritet të nxjerrin vetëm një deklaratë për rëndësinë strategjike të Ballkanit për Evropën e nu