999 rezultate për

evrope

Zaev: Të demotivuar do vazhdojmë reformat, të sjellim Europën tek qytetarët (VIDEO) Pas vendimit për mos‘hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri i Maëdonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të
Dështoi me negociatat, Zoran Zaev shpall zgjedhje të parakohshme (VIDEO) Ashtu siç e paralajmëroi edhe agjencia e lajmeve ANSA, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i hap rrugën zgj
Marash Kumbulla ndër më të mirët në Evropë (FOTO LAJM) Ekipi i Veronas, që është ngjitur këtë sezon në elitën e futbollit në Itali, ka në gjirin e vet një talent që mund t’i j
Shqiptarët drejt Evropës, maturantët duan të bëhen infermierë Programi i Infermierisë së Përgjithshme ka qenë padyshim më i preferuari për maturantët këtë vit. Këtë e tregojnë të
"Mafia shqiptare, mafia e së ardhmes në Evropë" Mafia shqiptarë është mafia e së ardhmes jo vetëm në Zvicër por në të gjithë Europën"! Korrupsioni në Shqipëri e favoriz
Harrojeni diellin, bëhuni gati për uraganin Lorenzo dhe rryma të ftohta polare Dita e parë e tetorit filloi me diell dhe e ngrohteë, por gjatë javës priten rreshje shiu dhe vranësira në të gjithë ter
REPORTAZH/ Çfarë po ndodh sot në Lumin e fundit të egër në Evropë (FOTO LAJM) Nga Dritan Laci “Finesa e njeriut kurrë nuk do ta dëshmojë një shpikje më të bukur, më të thjeshtë ose më të d
Kushtet skandaloze në burgje, KiE i jep shuplakë qeverisë Komiteti Kundër Torturës pranë Këshillit të Europës publikon raportin e gjetjeve pas monitorimit të burgjeve në vendin t
Rritet numri i azilkërkuesve në Evropë, kush kryeson Zyra për Azil e Bashkimit Evropian (EASO ) thotë se numri i njerëzve që kërkojnë mbrojtje ndërkombëtare në vendet evropi
Presidenti i Këshillit të Evropës sot në Tiranë, zbulohet axhenda Një muaj para se vendet e Bashkimit Europian të marrin një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, Presidenti i K
Spektakël, nis festivali më i madh i balonave në Evropë (FOTO LAJM) Ka nisur në Angli festivali më i madh i balonave në Evropë. Rreth 30 balona me ajër u ngritën në qiellin e Uiltshajër
Plazhi drejt fundit, 7 qytetet e Evropës që duhet ti vizitoni me patjetër në vjeshtë Të vizitoni Evropën gjatë stinës së vjeshtës do të thotë më pak turistë e çmime më të ulta. Këto janë 7 rekomandimet
Takimi me zyrtarin e lartë amerikan, Basha: Çfarë u diskutua Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme Drejtorin e ri të Zyrës së Evropës Qendrore Jugore në D
Premier League bëhet gati për ndryshimin e madh sezonin e ardhshëm Premier League do të jetë e "barabartë" me klubet tjera në Evropë pasi klubet angleze duan ta ndryshojnë afatin e përfun
City… më pas Barça, skuadrat më të vlefshme në Evropë Paratë në futboll nuk të bëjnë të lumtur, por sigurisht të ndihmojnë të fitosh kampionate dhe kupa e madje të bëjnë të n
Sipas raportit për cilësinë e plazheve në Evropë, Shipëria renditet ndër të fundit Teksa sezoni turisk po shkon drejt fundit është bërë publik një raport për cilësinë e ujërave ku mund të lahesh, të lla
Kardiologu më i mirë i Evropës jep dietën 5-ditore, humbisni 7 kg Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne. Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme m
E BUJSHME/ Një gjyqtare femër do të vendosë drejtësi në finalen e Superkupës së Evropës UEFA vazhdon të bëjë ndryshime të shumta. Finalja e Superkupës së Evropës, Liverpool–Chelsea që do të zhvillohet me 14 G
Ambasadori Kosnett: Prapa Evropës është Kosova me ekonomi Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka marrë pjesë në festën e organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Prish
Merrnin makina me qera në Evropë dhe i shisnin në Shqipëri, arrestohen 2 anglezë Policia ka vënë në pranga dy shtetas anglezë të cilët shisnin në Shqipëri makina të marra me qera në Evropë. M. A.,25