999 rezultate për

evropĂ

Zgjedhjet në Kosovë, nesër pritet të realizohen 19 fluturime nga Evropa Bashkatdhetarët kanë vazhduar edhe sot të vijnë në Kosovë për të votuar për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do t
Pse Evropa po e kritikon Kosovën për vendimin për të hapur ambasadë në Izrael? Bashkimit Evropian s'i ka pëlqyer aspak zyrtarizimi i vendimit të Kosovës për ta hapur ambasadën e saj në Jerusalem, pas
Mjeku gjerman: Vaksina nuk e kthen normalitetin para verës Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Welte thotë se vaksina Pfizer/BioNTech është e sigurt dhe parandalon sëmundj
Ministri gjerman i Shëndetësisë ngre alarmin: Pritet një valë e re infektimesh Ministri i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, ka paralajmëruar një vale të re të koronavirusit dhe kjo pikërisht për
Evropa i "mbylli derën" pas variantit të ri të koronavirusit, Britania kërkon zgjidhje Më shumë se 40 shtete kanë byllur kufijtë për mallra dhe udhëtarë nga Britania e Madhe, duke i anuluar fluturimet nga ky
Kthjellime dhe vranĂ«sira, si do tĂ« mbajē sot moti Sipas MeteoAlb edhe nesĂ«r mbetemi nĂ« ndikimin e masave ajrore verilindore duke kushtĂ«zuar alternime kthjellimesh dhe vra
Erdogan provokon sërish: Evropa duhet të lirohet nga presioni grek! Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan reagoi ndaj konkluzioneve të Samitit të BE. "Duhet të theksoj se edhe pse në ma
Evropa padit Apple për praktikën e ngadalësimit të iPhone-ve të vjetër Evropa ka ndërmarrë veprime ligjore ndaj Apple, lidhur me praktikën e diskutueshme të kompanisë për ngadalësimin e iPhon
Grida Duma i përvishet analistit: Provoje e do ta shikosh! Një debat i nxehtë është zhvilluar mes Grida Dumës dhe analistit Frrok Cupit, pas "JO" së Merkel për hapjen e negociatav
Evropa zbut masat anti-Covid për festat e fundvitit Duhet theksuar se në Itali, nga e diela tre zona të kuqe infektimi u shpallën si zona portokalli. Kjo lidhet me uljen e
Meta mesazh nga Ushtari i Panjohur: Ditë reflektimi Presidenti Ilir Meta ka bërë homazhe ditën e sotme tek Ushtari i Panjohur, me rastin e 76-vjetorit të Çlirimit të Tiranë
Bombë në makinë, vritet gazetari i REL-it në jug të Afganistanit Elyas Dayee, gazetar i Radios Evropa e Lirë, është vrarë të enjten në provicën afgane Helmad, si pasojë e një bombe që i
Nëntori mbetet i butë, si do të mbajë sot moti Sipas MeteoAlb paraditja në territorin shqiptar do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta. Por mesdita
Shtohen vranësirat, por a do të ketë shi sot? Sipas MeteoAlb dita nis me mot të kthjellët në vendin tonë dhe vranësira të lehta. Ndërsa duke ju afruar mesditës vranës
Evropa drejt euros digjitale, kur pritet të jetë në qarkullim Derisa pandemia e koronavirusit po ndikon me shpejtësi te njerëzit që gjithnjë e më pak të përdorin para të gatshme, por
Evropa përballë COVID-19, paralajmërimi i fortë i Gjermanisë Republika Çeke raportoi një rekord prej 5,335 rastesh të reja me koronavirus, derisa Gjermania shënoi më shumë se 4,058
A do mbyllet sërish Evropa? Shkencëtarët thonë fjalën e tyre “Katastrofale”, “e tmerrshme”, “e papërballueshme”. Këto janë vetëm disa nga fjalët e krerëve të vendeve të Bashkimit Ev
Rritja e rasteve me koronavirus, Evropa po shkon drejt mbylljes Teksa rastet e të infektuarve me koronavirus vijojnë të rriten, vendet kanë filluar të vendosin kufizime të reja për par
E kërkonte gjithë Evropa, Werner tregon kush e bindi të transferohej te Chelsea Timo Werner ka deklaruar se Frank Lampard ka qenë arsyeja kryesore pse ai ka vendosur t’i bashkohet Chelseas. Gjerman
Zaev: E solla Ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe sepse kisha guxim Zoran Zaev, kryetar i Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë së Veriut, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë