999 rezultate për

evitoni

S'ka më dhënie dore e përqafime, shihni si takohen mjekët shqiptarë në QSUT (VIDEO) Ish ministri i Shëndetsisë mjeku Arben Beqiri ka zbuluar mënyrën më të fundit të takimit të mjekëve në QSUT. Kirurg i
Çfarë të bëni me flokët qe lageshtira te mos jua prish Ne stinën e ftohte mund t’ju ndodh te hyni ne zyre me diell dhe te dilni me shi nuk është aspak e çuditshme. Për këtë ar
Bëni këto ndryshime në stilin e jetesës në rast se doni të mbroheni nga kanceri i gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Ataku kardiak, evitoni kontaktin direkt me ujin e ftohtë Gjithmonë gjatë periudhës së plazhit të shumtë janë personat që humbasin jetën kur futen në det. Kjo për shkak të kontak
Si të mbrohemi nga i nxehti përvëlues Vera mbëriti. Edhe pse qershori filloi me shi, temperaturat u ngritën menjëherë duke kapur vlera deri në 39 gradë celciu
Iu fryhet barku? Disa këshilla si ta evitoni Fryrja është problem që shfaqet mjaft shpesh dhe është mjaft irrituese, e cila mund të shfaqet si pasojë e PMS (demtimit
Veliaj mesazh qytetarëve: Pa panik, evitoni ndërtesat dhe telefoni të afërmit Pas tërmetit që lëkundi Tiranën para pak minutash ka reaguar edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Nëpër
Si të mbani larg mushkonjat Si të mbajmë larg fluturimin e mushkonjave që vijnë të uritura drejt nesh? Ja disa veprime dhe medikamente natyrale
Gërhisni në gjumë? Ja disa mënyra si ta evitoni dhe të bëni gjumë të qetë Gërhitja është një ndër fenomenet më shqetësues gjatë gjumit, sidomos pëe një person tjetër që ndodhet në dhomë bashkë m
Kështu mund të evitoni bllokimin e hundëve Simptomat e ftohjes dhe gripit përfshijnë ethe, kollë, lodhje dhe hundë të bllokuara. Bllokimi i hundës shkaktohet kr
Kështu mund të evitoni bllokimin e hundëve Simptomat e ftohjes dhe gripit përfshijnë ethe, kollë, lodhje dhe hundë të bllokuara. Bllokimi i hundës shkaktohet kr
Modelja çmend kopertinat e revistave: Më mirë e zhveshur sesa me pellush kafshësh Elisabetta Canalis e ka shprehur gjithnjë simpatinë dhe kujdesin që ka për kafshët. Kështu ajo ka pozuar për Peta, pa
Diabeti i tipit 2, evitoni këto pije nga vakti i mëngjesit Simptomat e diabetit tip 2 mund të rriten përmes konsumimit të lëngjeve të frutave me mëngjesin tuaj, thonë shkencëtarët
Si të evitoni gripin me uljen e temperaturave Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Kujdes! Evitoni daljet në mesditë, temperaturat në Shqipëri arrijnë kulmin Dita e sotme padyshim që do të jetë një ndër ditët më të nxehta të kësaj stine e për këtë arsye duhet të evitoni daljet
I nxehti afrikan prek Shqipërinë, evitoni daljet e mesditës se do “përvëloheni” Duke filluar që nesër pritet që moti të nxehet shumë madje aq vapë do të jetë sa edhe në hije do të jetë vështirë të qën
Merrni hollues gjaku? Evitoni këto ushqime Gjatë një trajtimi me hollues gjaku (warfarine, coumadine), duhet bërë​ kujdes i veçantë me ushqimet që përmbajnë
Evitoni këto ushqime që kanë këto përbërje! Dëmtojnë rëndë shëndetin Disa ushqime janë shumë të dëmshmne për organizmin tonë, dhe bëhet fjalë për ushqimet me ngjyra artificiale dhe përzieje
Qeveria maqedonase rekomandim për qytetarët: Evitoni daljen nga shtëpia! Qeveria maqedonase me anë të zëdhënësit Aleksandar Gjorgjiev ka paralajmëruar qytetarët që për shkak të motit të acartë