999 rezultate për

everest

Berisha paralajmëron trazira, Rama nuk resht se “talluri” opozitën (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje ish-kryeministrit Sali Berisha mbi paralajmërimin dhe akuzave të forta në dr
Alpinisti 85-vjeçar vdes nga ataku në zemër në malin Everest Një 85-vjeçar nga Nepali, që po tentonte të bëhej personi më vjetër që do të ngjitej në malin më të lartë në botë Everes
Vdes në Everest, alpinisti zviceran u takua 4 ditë më parë me ekipin e Kosovës Alpinisti zviceran, Ueli Steck ka ndërruar jetë në Mount Everest në Nepal, kanë bërë me dije burime të ndryshme nga kamp
Tërmeti fundos Everestin me disa metra Mali më i lartë në botë thuhet se është fundosur me të paktën katër metra pas tërmetit të rënë në Nepal në vitin 2015.
Bie "legjenda" Everest, ja cili është mali më i lartë në botë (FOTO LAJM) Everest i ndodhur në Himalaje deri më tani ka qenë i njohur si maja më e lartë në botë, por është mundur nga Chimborazo
Pasuria e Gjergj Bojaxhi në sitën e Prokurorisë Pas kallëzimit të bërë nga Drejtoria e Përgjithshme për Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rënda dhe Drejtoria për Krimin
Transferta të dyshimta të 17 milionë dollarëve, nën hetim Gjergj Bojaxhi Skandali me firmat e karburanteve duket se ka zbuluar dhe lidhjen e Gjergj Bojaxhiut me transferta që i kalojnë 17 mln d
8 të vdekur në Everest si pasojë e ortekut nga tërmeti (FOTO LAJM) Një ortek është shkaktuar nga tërmeti, duke sjellë vdekjen e 8 alpinistëve në Everest. Mediat e huaja bëjnë me dije se t
12 të vdekur nga orteku i borës në Everest 12 udhërrëfyes lokalë kanë vdekur në Nepal pasi një ortek ka përfshirë rrugën që përdoret për të ngjitur majen më të lar
Panoramë spektakolare nga Everest (VIDEO) Elia Saikaly donte të ndante me miqtë e tij në internet këtë panoramë spektakolare të një prej vendeve më të bukura në T
Rekord në Everest: Hidhet nga 7220 lartësi (VIDEO) Sportisit rus, në sportet ekstreme, Valery Rozov, u bë personi i parë që hidhet nga lartësia më e madhe në malin Everest
Ja si duket Mali Everest në 3D (VIDEO) Një aplikacion i ri lejon përdoruesit të eksplorojnë Malin Everest në hollësi tepër të detajuara pa prishur rehatinë.
Klopp: Po provojmë të ngjisim Everestin Jurgen Klop beson. Trajneri i Borussia Dortmund është i ndërgjegjshëm për superioritetin e Bayern Munchen dhe për vështi
Ky është personi më i vjetër që ka ngjitur Everestin (FOTO-LAJM) Një japonez 80-vjeçar është bërë personi më i vjetër që ka ngjitur Everestin, malin më të lartë në botë. Yuichiro Miura
Raha Moharrak, gruaja e parë që ngjit Everestin Raha Moharrak, 25 vjeç ka hyrë në histori si gruaja e parë saudite që përpiqet të ngjisë malin Everest, por edhe gruaja
NASA sposton Everestin në Indi, kërkon falje NASA ka kërkuar falje në lidhje me publikimin e një fotoje ku mali i Everestit nga Nepali ishte spostuar në rajonet malo
The Albanian flag on the Everest, alpinists return home Finished sucessfully the iniciative of a group of alpinists to wave the albanian flag in the highest point of the world,
Vendosja e flamurit shqiptar në majen e Everestit (FOTO LAJM) Siç e dimë tashmë, me 25 maj alpinistët shqiptarë kanë prekur majën e malit më të lartë në botë, atë të Everestit. Ed
Edhe flamuri shqiptar në majën e Everestit (FOTO-LAJM) Alpinistët shqiptarë kanë prekur majën e malit më të lartë në botë, atë të Everestit në datë 25 maj. Ekspedita Everest 2
73 vjeçarja që u ngjit në Mont Everest Tamae Uatanabe një grua 73 vjeçare japoneze, është ngjitur në majë të Mont Everestit duke shënuar rekord të ri për gruan