999 rezultate për

evangelos

Avioni qeveritar grek kryen ulje emergjente në Selanik Avioni qeveritar i zëvendës-kryeministrit grek, Evangelos Venizelos u detyrua dje të kryente një ulje të detyruar ndërsa
Venizelos: Gruevski pёrsёriti se nuk ka irredentizёm Dje pas mbarimit të vizitës në Shkup, shefi i diplomacisë greke Evangelos Venizelos ka deklaruar për gazetarët grek se N
Andonovski i SÇE-së ngacmon Ministrin e Jashtëm grek Venizelos Në prag të vizitës së shefit të diplomacisë greke Evangelos Venizelos në Maqedoni, sekretari i shtetit apo “njeriu i dyt
Hoxhaj kërkon mbështetjen e Greqisë dhe Sllovakisë Enver Hoxhaj, Ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës gjatë vizitës që po zhvillon në Bruksel, është takuar me Mministri
Shkupi të respektojë parimet e fqinjësisë së mirë Rekomandimi për çeljen e negociatave pwr anwtarwsimin e Maqedonisw, ka qenë ndër temat e diskutimit në takimin mes dy mi
Venizelos u takua me sekretarin Kerry Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Evangelos Venizelos është takuar me Skretarin e Shtetit të SHBA-së John Kerry. N
Emri s'është pengesë për Maqedoninë Zv/kryeministri dhe ministri i jashtëm grek Evangelos Venizelos gjatë prezantimit të punës së Greqisë për gjashtë muaj n
Greqi, Trojka europiane nis bisedimet për shlyerjen e kredisë Athina pritet të vizitohet gjatë ditës së sotme nga një ekip i Trojkës europiane i cili do të diskutojë me qeverinë e re
Greqi, Papadhimos merr në dorë çelësat e qeverisë Është betuar gjatë pasditës së sotme qeveria e re e Greqisë. Para Presidentit të Republikës Karolos Papulias, janë betua