999 rezultate për

eurovizionit

Aurela Gaçe sot në gjysmëfinalen e Eurovizionit Aurela Gaçe do të ngjitet sot në skenën e Dyseldorfit për të përfaqësuar Shqipërinë dhe miliona shqiptaret kudo ne bote.
Kenga fituese e Eurovizionit eshte e vjedhur, shkruan The Sun (video) Lajmi eshte bere publik nga gazeta britanike “The sun” sipas se ciles kenga serbe nuk eshte gje tjeter vecse
Shqiperia nuk arrin të kualifikohet, Maqedonia kalon në finalen e Eurovizionit Përfaqësuesi shqiptar në edicionin e 52-të të Eurovizionit, Frederik Ndoci, nuk ka arritur t&eu