999 rezultate për

eurovizionit

Eurovisioni/ Bojkotim, përjashtim, diskutim apo kritikë? U mbyll skena e Eurovizionit 2019. Si gjithmonë kritikat ndaj garës më të madhe të popit në botë Festivalit Europian të
Problemet me Rusinë, Ukraina tërhiqet nga Eurovizionit Pas disa ditësh plot dramë, Ukraina ka vendosur të largohet prej garës se Eurovizionit këtë vit, shkruan Albeu.com Pë
Ups! Kënga fituese e Eurovizionit është e kopjuar Kënga "Toy" që fitoi Eurovizion është e vjedhur. Netta Barzilai ishte këngëtarja nga Izraeli e cila fitoi këtë vit f
“Revolucionari” shqiptar i Eurovizionit: Protestova kundër korrupsionit dhe shtypjes Pak ditë më parë në skenën e Eurovizionit, përveçse tre shqiptarëve që konkurruan për shtetet të ndryshme hipi edhe një
Elton Deda “shpërthen” ndaj Eurovizionit Kantautori Elton Deda ka shprehur kritikat e tij ndaj festivalit Europian. Ai ka përcjellë një mesazh falenderues pë
Eleni drejt fitores së Eurovizionit? Eleni Foureira, duket se ka fituar zemrat e publikut dhe ndoshta është kthyer në të preferuarën e tyre. Me performancën
Eugent Bushpepa jep lajmin e bukur para Eurovizionit Dashuria mes tyre lindi në lokalin ku këngëtari i muzikës rrok këndonte. Andia Ҫakshiri është gjysma më e mirë
Eugent Bushpepa anulon koncertin e Eurovizionit, fshin postimin Eugent Bushpepa me “Mall” do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2018”, i cili do të mbahet në Lisbonë. Por duket se
Shqiptarët pushtojnë Europën, jo tre por katër këngëtarë në skenën e Eurovizionit ? Shpat Kasapi pretendon të përfaqësojë Maqedoninë në Eurovision. Këngëtari nga Shkupi ka treguar për Pop Culture se kënga
Sonte gjysmëfinalja e parë e Eurovizionit, Linda Halimi përfaqëson Shqipërinë Lindita Halimi do të perforomojë sonte në skenën e Eurovizionit, në Kiev të Ukrainës ku do të mbahet nata e parë gjysmëf
Dorëhiqet i gjithë stafi organizues i Eurovizionit Stafi i festivalit më të madh të muzikës ne Evropë, Eurovision, ka dhënë dorëheqjen. 21 anëtaret e ekipit organizati
Ja si e përjetoi skenën e Eurovizionit Venera Lumani Këngëtarja nga Maqedonia, Venera Lumani, ka rrëfyer në një intervistë se emocionet që mori nga skena e madhe e Eurosongu
Shqipëria rrezikon kualifikimin në finalen e Eurovizionit? (VIDEO) Eneda Tarifa ka përfunduar provën e parë të këngës “Fairytale” në Stokholm. Ajo që u komentua si “mangësia” e kësaj prov
Fituesi i Eurovizionit fshin foton pas kërcënimit të shqiptarëve Pasi shqiptarët përcollën një sërë fyerjesh kundrejt fituesit të Eurovizionit, pasi ai kishte vendosur këmbët mbi flamur
Zbardhen tabulatet e Eurovizionit, ja kush e fundosi Shqipërinë (FOTO LAJM) Nga të dhënat zyrtare të publikuara tashmë në faqen e festivalit europian del se në të paktën katër raste vlerësimi i ju
Elhaida Dani mbush skenën gjigande të Eurovizionit (FOTO LAJM) Elhaida Dani ka ngjitur skenën madhështore me më shumë besim se sa prova e parë në të cilën mori edhe kritika. Mbrëmja e
Shqipëria në Eurosong, Hersi Matmuja zbulon detajet (FOTO LAJM) Kënga “Zemërimi i një nate”, kënduar nga Hersi Matmuja, ka nisur rrugëtimin për tu përballur me skenën e Eurovizionit.
Të drejtat e njeriut, PE kritika ndaj Azerbajxhanit Parlamenti Europian kritikoi Komisionin për qëndrime jo konseguente gjatë debatit për shkeljen e të drejtave të njeriut
Ja kënga fituese e Eurovizionit (VIDEO) Kënga "Running Scared" e kënduar nga Ell dhe Nikki është shpallur fituese e edicionit të sivjetmë të Festivalit evropian
Sonte gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit Sonte në orën 21:00 në Dusseldorf do të zhvillohet gara e dytë gjysmëfinale, në të cilën do të paraqiten përfaqësuesit e