E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet kreut, triumfon pastër ndaj Veronës (VIDEO)
999 rezultate për

eurovizion

Anxhela Peristeri publikon një pjesë të klipit që do të na përfaqësojë në Eurovizion (VIDEO) Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision” të pazakontë për shkak të pandemisë. Kënga që
Rrëfehet Xhensila Myrtezaj: Eurovizioni është ëndrra ime! E ftuar së fundmi në “NIN” me Alaudin Hamitin, Xhensila Myrtezaj foli gjerë e gjatë për jetën e saj personale dhe privat
Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë Qipron për herë të dytë në Eurovizion Të premten në mëngjes, shfaqja “Stin Folia ton Koukou” bëri një zbulim të papritur në lidhje me Eurovision 2021. Gaze
Festivali në prag, mos ndoshta shqiptarët nuk duhet të ulërasin më në Eurovizion? (VIDEO) Shqiptarët kanë një tipar special dhe ai është të ngrenë zërin edhe kur flasin. Dashje, padashje, zëri i fortë dhe ku
U shty prej pandemisë, vendosen më në fund datat kur do të mbahet Eurovizioni Për shkak të pandemisë së koronavirusit, Eurovisioni u shtye këtë vit, teksa publiku nga mbarë bota e priste me padurim.
"Nga e pafajshme në të çmendur", Arilen zbulon kuptimin e klipit të këngës në Eurovizion (VIDEO) Arilena Ara do të na përfaqësonte këtë vit në Eurovision 2020 me këngën “Fall from the sky”, por për shkak të pandemisë
Me këngën e Eurovizion, Elhaida Dani përshëndet nga dritarja pas 1 muaji izolim (VIDEO) Elhaida Dani prej thuajse një muaji ndodhet e izoluar në shtëpinë e saj në Trieste të Italisë. Gjatë këtyre ditëve ajo k
Nuk do marr pjesë në Eurovizion, menaxheri zbulon si e priti lajmin Arilena Ara (FOTO LAJM) Koronavirusi u bë shkak që të anulloheshin shumë aktivitete nëpër botë dhe një ndër to ishte edhe festivali europian “Eu
Të gjithë "sy e vesh", Arilena Ara zbulon titullin e ri të këngës përfaqësuese në Eurovizion (FOTO LAJM) Arilena Ara është fituesja e festivalit të 58-të në RTSH. Kënga “Shaj” do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurosong. Prej
Kush është shqiptari që pritet të përfaqësojë Zvicrën në Eurovizion (VIDEO) Me datë 4 Mars, Zivcra do të shpallë fituesin që do përfaqësojë vendin në “Eurovision”. Shqiptari Gjon Muharremaj, i
Edhe njëherë në skenën e Eurovizion? Jonida Maliqi tregon çfarë do të bënte ndryshe (VIDEO) Vitin e kaluar këngëtarja Jonida Maliqi na bëri të gjithëve krenarë në skenën magjike të Eurovizionit në Izrael. Jonida
Arilena Ara merr mijëra vota, deri tani e para në sondazhe Arilena Ara pas suksesit në festivalin e RTSH-së, sukses që i garantoi edhe pjesëmarrjen në Eurovizion 2020, sipas sonda
Inis Neziri do të përfaqësojë San Marinon në Eurovizion? Flet këngëtarja (FOTO LAJM) Prej ditësh në media thuhej se Elvana Gjata do të merrte pjesë në “Eurovizion” për të përfaqësuar shtetin e vogël të San
Elvana Gjata përfaqëson San Marinon në "Eurovizion"? Zbulohet e vërteta (FOTO LAJM) Një hipotezë mjaft interesante është ngritur nga fansat e Elvana Gjatës, të cilët thonë se këngëtarja do të përfaqësojë
Parashikimi i astrologut: Arilena Arës do i bëhët një intrigë në Eurovizion (VIDEO) Astrologu shqiptar Jofiel Koçi, i ftuar në emisionin “ThumbON” në ka folur edhe për pjesëmarrjen e Arilena Arës në Eurov
Mos ndoshta shqiptarët nuk duhet të ulërasin më në Eurovizion? (VIDEO) Shqiptarët kanë një tipar special dhe ai është të ngrenë zërin edhe kur flasin. Dashje, padashje, zëri i fortë dhe ku
Arilena Ara fiton Festivalin e 58 të Këngës, përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion Edhe pse u shoqërua me shumë polemika, është shpallur më në fund fituesi i Festivalit të 58 të Këngës. Arilena Ara ës
E rikthyen duartrokitjet tre herë në skenë, këngëtarja ironizon publikisht Arilenën Aktualisht po mbahet finalja e “Festivalit të Këngës” në Pallatin e Kongreseve. Fituesi i sotëm do të jetë edhe konkurre
Nata finale: Kush e meriton çmimin e parë, për të nderuar Shqipërinë në Eurovizion? Nën regjinë e Vera Grabockës dhe prezantimin e Alketa Vejsiut, online janë prezantuar për dy netë me radhë në Pallatin e
Eurovisioni/ Bojkotim, përjashtim, diskutim apo kritikë? U mbyll skena e Eurovizionit 2019. Si gjithmonë kritikat ndaj garës më të madhe të popit në botë Festivalit Europian të