999 rezultate për

europianin

"Strakosha më bën me zemër, qesha kur Duka më kërkoi Europianin 2024" Edoardo Reja, trajneri i kombëtares, pas kalimit në Ligën B në Nations League, ka folur për “La Repubblica” në Itali dhe
Vjen goditja e dytë për Van Dijk, humb edhe Evropianin Sezoni për Virgil Van Dijk mund të quhet i përfunduar, por mbrojtësi holandez rrezikon të humbasë edhe Europianin verën
Vala e dytë e COVID-19, vë në rrezik përsëri Europianin Shpërthimi i COVID-19 në të gjithë rruzullin dhe përhapja e pakontrolluar e tij në Europë, detyroi UEFA-n që në muajin m
Mancini e ka ndarë mendjen: Italia mund të fitojë Europianin Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, mendon se skuadra e tij mund të tojë "Euro2020". Numri një i stolit të italianëve m
UEFA shtyu Europianin, ligat do ti paguajnë demshpërblimin Organizata e futbollit evropian, UEFA ka vendosur që të shtyjë Kampionatin Evropian, i cili planifikohej të luhej këtë v
Mancini: Ndërprerja ishte e domosdoshme, Europianin e fitojmë edhe vitin tjetër Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka folur për momentin e vështirë që po kalojnë Europa në përgjithësi dhe Italia në v
De Biasi ironizon Rashicën: Nuk donim ta fitonim Europianin ndaj nuk e thirrëm në Kombëtare Përtej suksesit të madh që arriti me Kombëtaren duke realizuar ëndrrën e të gjithë shqiptarëve me kualifikimin në europi
Rrahmani e ka ëndërr Europianin: Nuk e arrita me Shqipërinë, e synoj me Kosovën Amir Rrahmani kurrë nuk e ka shprehur zhgënjimin që u la jasht Europianit nga Gianni de Biasi. Tashmë si kapiten i Ko
Legjenda e Italisë: Kjo Itali mund të fitojë Europianin! Italia arriti të sigurojë kualifikimin për në Euro 2020 madje vendosi dhe një rekord të ri, duke fituar 10 ndeshje rradh
Stoli kuqezi, Edoardo Reja mbërrin në Tiranë Trajneri i ri i Kombëtares, Edoardo Reya, ka mbërritur në Tiranë për t’u prezantuar nga presidenti i FSHF-së, Armand Duk
Grezda: Do bëjmë të njëjtën gjë si në Europianin e fundit Kombëtarja shqiptare ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e para eliminatore për "Euro 2020" me Turqinë dhe Andorrën.
Shmanget Shqipëria, vendet e Ballkanit kërkojnë Botërorin dhe Europianin Presidenti Serbisë, dhe Kryeministri Greqisë Alexis Tsipras janë mbledhur bashkë teksa kanë diskutar për të organizuar
Spanjë-Shqipëri, kjo është lista e lojtarëve për Europianin U-21 Me datën 6 shtatorë në orën 20:00, përfaqësuesja e Shqipërisë U-21, do të përballet me Spanjën në "Nuevo Arcangle" Kj
Shqipëria debuton me humbje në Europianin e Minifutbollit, mposhtet minimalisht nga Kazakistani Shqipëria ka debutuar me humbje në Europianin e Minifutbollit që po mbahet në Kiev të Ukrainës. Kombëtarja jonë është mp
RTSH do të transmetojë Botërorin, televizioni zë mend pas skandalit me Europianin Ishte një shije shumë e hidhur ajo që la dy vite më parë RTSH ku përmes një afere korruptive ia la operatorëve privatë t
Kombëtarja e femrave shkattërrohet nga Rusia Kombëtarja e femrave në basketboll, ka pësuar një humbje të thellë mbrëmjen e sotme, përballë përfaqësueses ruse. Nd
Franca rinovon kontratën e trajnerit Deschamps Pasi siguroi kualifikimin në botërorin rus, duke renditur Francën në vendin e parë, Didier Deschamps ka marrë një ‘dhura
Maqedonia dhe Sllovenia në garë për të organizuar Europianin e vitit 2022 dhe 2024 në Hendboll Federata e Hendbollit të Maqedonisë (FHM), së bashku me Federatën e Hendbollit të Sllovenisë (FHS) do të konkurojnë për
5 talentet që po vëzhgon Reali në Europianin U 21 (FOTO LAJM) Reali i Madridit ka ndryshuar strategji në vitet e fundit, duke mos i blerë më yjet e gatshëm, por duke i gjetur vetë në
Flet heroi i kombëtares, Sadiku: Fitorja ishte për të gjithë shqiptarët! Armando Sadiku ishte heroi i Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ku shënoi një dopietë, teksa pas ndeshjes ndaj Izraelit dekla