999 rezultate për

europiani

"Strakosha më bën me zemër, qesha kur Duka më kërkoi Europianin 2024" Edoardo Reja, trajneri i kombëtares, pas kalimit në Ligën B në Nations League, ka folur për “La Repubblica” në Itali dhe
Vjen goditja e dytë për Van Dijk, humb edhe Evropianin Sezoni për Virgil Van Dijk mund të quhet i përfunduar, por mbrojtësi holandez rrezikon të humbasë edhe Europianin verën
Ceferin entuziast: Europiani i verës së ardhshme do jetë një shfaqje spektakolare Kampionati Europian 2020 u shty për një vit më vonë, për shkak të pandemisë Covid-19, megjithatë ditët e fundit kanë fil
Vala e dytë e COVID-19, vë në rrezik përsëri Europianin Shpërthimi i COVID-19 në të gjithë rruzullin dhe përhapja e pakontrolluar e tij në Europë, detyroi UEFA-n që në muajin m
Kombëtarja e Portugalisë dhuron premiot e Europianit për futbollin amator Kriza financiare prej koronavirusit po dëmton shumë futbollin. Por nëse gjithmonë flitet për ligat më të rëndësishme eur
Mancini e ka ndarë mendjen: Italia mund të fitojë Europianin Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, mendon se skuadra e tij mund të tojë "Euro2020". Numri një i stolit të italianëve m
Shtyerja e Europianit, Mancini: Do të kemi një Itali tjetër në vitin 2021 Roberto Mancini ka dhënë disa komente lidhur me shtyrjen e Euro 2020 dhe mënyrën se si ky vendim afekton kombëtaren e ti
Shtyrja e Europianit buzëqeshin 11 yjet Për shkak të përhapjes së shpejtë të coronavirusit Kampionati Europian që do të duhej të startonte normalisht 12 qershor
ZYRTARE/ Pas Europianit dhe finaleve të Champions e Europa League, shtyhet edhe Kupa Amerikës Kupa e Amerikës është turneu i fundit që do të shtyhet, me turneun e Amerikës së Jugut që shtyhet deri në vitin 2021.
UEFA shtyu Europianin, ligat do ti paguajnë demshpërblimin Organizata e futbollit evropian, UEFA ka vendosur që të shtyjë Kampionatin Evropian, i cili planifikohej të luhej këtë v
Mancini: Ndërprerja ishte e domosdoshme, Europianin e fitojmë edhe vitin tjetër Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka folur për momentin e vështirë që po kalojnë Europa në përgjithësi dhe Italia në v
De Biasi ironizon Rashicën: Nuk donim ta fitonim Europianin ndaj nuk e thirrëm në Kombëtare Përtej suksesit të madh që arriti me Kombëtaren duke realizuar ëndrrën e të gjithë shqiptarëve me kualifikimin në europi
Rrahmani e ka ëndërr Europianin: Nuk e arrita me Shqipërinë, e synoj me Kosovën Amir Rrahmani kurrë nuk e ka shprehur zhgënjimin që u la jasht Europianit nga Gianni de Biasi. Tashmë si kapiten i Ko
Kjo do të jetë ndeshja e parë e Europianit Sot në Bukuresht është hedhur shorti i finaleve të Europianit 2020 që do të zhvillohet në 12 vende të ndryshme. Ndesh
Rusia rrezikon përjashtimin nga Europiani, ja kush e zëvendëson Një lajm i bujshëm vjen nga mediat botërore. Rusia rrezikon të mos marrë pjesë në kompeticionin europian, Euro 2020.
Legjenda e Italisë: Kjo Itali mund të fitojë Europianin! Italia arriti të sigurojë kualifikimin për në Euro 2020 madje vendosi dhe një rekord të ri, duke fituar 10 ndeshje rradh
Italia me dy mungesa të rëndësishme për dy ndeshjet e europianit Italia do të ketë dy mungesa të rëndësishme për dy ndeshjet e rradhës ndaj Greqisë dhe Lihtenshtejnit, sfida të vlefshme
CAS merr vendimin drastik: Përjashton Skënderbeun për 10 vite nga Europiani (FOTO LAJM) Pritjes i vjen fundi. Futbolli shqiptar ka marrë një goditje të rëndë dhe një njollë të zezë për opinionin sportiv.
Meta sërish thumbon Thaçin dhe Ramën Presidenti Meta ka konfirmuar edhe njëherë qëndrimin e tij të palëkundur, që Shqipëria të mbetet një faktor stabilizues
Stoli kuqezi, Edoardo Reja mbërrin në Tiranë Trajneri i ri i Kombëtares, Edoardo Reya, ka mbërritur në Tiranë për t’u prezantuar nga presidenti i FSHF-së, Armand Duk