999 rezultate për

europian

Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush
Shokohet futbolli europian, zyrtari i lartë në prag të dorëheqjes pas zbulimit të skandalit Presidenti i kampionatit spanjoll Javier Tebas po mendon të japë dorëheqjen pas publikimit të lajmeve se ka shkaktuar “k
BE përshëndet marrëveshjen e 5 Qershorit dhe e pranon që ishte kusht kryesor BE përshëndeti miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit, duke theksuar se është përmbushur një nga kushtet thelbësore për
Raporti Europian: Organizatat e drogës i shërbejnë politikës në Shqipëri Organizatat kriminale shqiptare kanë lidhje me politikën, dhe kjo e fundit ndërhyn duke neutralizuar zbatimin e ligjit p
Nga Afrika në Shqipëri: Titull dhe Champions, Egbo vendos dy rekorde europiane Duhet të vinte një trajner i huaj, për më tepër afrikan (edhe pse për të gjithë Emanuel Egbo tashmë është shqiptar) për
Parlamenti Europian: Pse u fshi dhe ripublikua deklarata e tre eurodeputetëve Deklarata e përbashkët e tre eurodeputetëve David McAllister, Isabel Santos dhe Manolis Kefalogiannis u ribotua sot në f
KE "goditje" Ramës: Marrëveshja e 5 qershorit duhet të ruhet Teksa kryeministri Edi Rama është shprehur pro listave të hapura, zëdhënësja e Këshillit të Europës Ana Pisonero ka bërë
Negociatatat me BE-në marrin të tatëpjetën? Pas Merkel, një tjetër zyrtar ndan Shqipërinë nga Maqedonia Pas kancelares gjermane Angela Merkel, është ministri federal për punët e jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas që bën dalli
COVID-19, BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund të korrikut Qytetarët shqiptarë nuk do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian edhe për 15 ditë. Shqipëria mbetet sërish jasht
Historia enigmatike e Azet, nga burgu te kryesimi i toplistave europiane Azet është shqiptari më i famshëm në Europë, i cili pavarësisht suksesit të madh, i ka çuditur të gjithë me “zhdukjen” e
Maliqi pas sigurimit të votave për Reformën: Rama do bjerë në koma, do pësojë paralizë Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar një ditë pasi një pjesë e deputetëve të opozitës së re janë dakord për marrëveshjen e
Kampionati i njohur europian e nis sezonin e ri me tifozë Liga e futbollit në Holandë do të fillojë në shtator, ndërsa shikuesit do të lejojnë të zënë 15 deri në 35 për qind të k
Bylisi - Tirana na kthen pas në kohë, kompanitë e basteve nuk kautojnë ndeshjet e Superiores Mjaftoi një ndeshje, Bylisi-Tirana, që ndeshjet e futbollit shqiptar të mos kuotohen më, duke na kthyer disa vite pas në
Skandali i trukimeve, shteti europian anullon kampionatin dhe përjashtojnë 5 klube Trukimi i ndeshjeve është kthyer përsëri në temë diskutimesh në Shqipëri si një fenomen që përsëritet e që nuk ndalet pr
KE publikon axhendën, kur do diskutohet per Maqedoninë e Veriut Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veri
Greqia hap kufijtë me Shqipërinë Zëdhënësi i qeverise greke Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se do të hapen kufijtë
BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria
BE vendos kriterin për numrin e infektimeve për hapjen e kufirit, a rrezikohet Shqipëria? Deri në orën 18 të së dielës, kryeqytetet e vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të kenë dorëzuar listën e vendeve m
Eurodeputeti kritika për drejtësinë në Shqipëri: ǒështë bërë me dosjet 184 dhe 339? "Dosjet po hetohen prej tre vjetësh por nuk kemi akuza nga prokuroria por vetëm lajme se po pengohet drejtësia..." Në
Votimi final i PE, 15 kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria Parlamenti Europian ka shpallur mbrëmjen e djeshme rezultatet e votimeve në tërësi për vendimet e tij, ku bën pjesë dhe