999 rezultate për

europes

E konfirmojnë mesazhet e Tusk: Maqedonia parakalon Shqipërinë për negociatat Ç ‘farë mesazhi dha në Tiranë Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk? A ndezi ai ndonjë sinjal pozitiv për hapje
Napoli magjik, Mertens dhe Lloriente fundosin kampionët e Europës (VIDEO) Napoli ka dhuruar spektakël në San Paolo teksa ka mposhtur 2-0 kampionët e Europës, Liverpoolin, shkruan Albeu.com. T
Supersfida Napoli-Liverpool, do i ndalë Hysaj me shokë kampionët e Europës Liverpooli do ta fillojë mbrojtjen e titullit të Ligës së Kampionëve në përballje me Napolin, që edhe në sezonin e kalua
NOSTALGJI/ Kur Shqipëria "fundosi" 15 vite më parë Greqinë kampione te Europës (FOTO+VIDEO) Sot bëhen 4 vite nga fitorja historike ku Kombëtraja shqiptare mposhti 2-1 Qemal Stafa Greqinë, e cila vetëm 2 muaj më p
11.6 mijë shqiptarë presin përgjigje prej kampeve të Europës, shanset e refuzimit janë të mëdha Janë me mijëra shqiptarë që presin me ankth se cila do të jetë përgjigja ndaj aplikimit të tyre për të fituar statusin e
Mbyllja e emisionit të Krastës e Rakipit, reagon Këshilli i Europës Këshilli i Evropës me anë të deklarate për mediat ka reaguar pas mbylljes së emisionit të gazetarit Ylli Rakipi dhe Adi
Çantë 870 dollar! Pas Etildës shpërthen skandali Veliaj: Krybashkiaku "modest" i Tiranës kapet "mat" në Romë Skandali i ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila u zbulua se paguante me taksat e shqiptarëve 706 euro për të fj
Liverpool super-kampion i Europës nëpërmjet penalltive (VIDEO) Liverpool ka arritur ta fitoj finalen e Superkupës së Evropës duke e mposhtur Chelsean. U deshën 120 minuta plus pena
Spektakël në Superkupën e Europës, Chelsea barazon rezultatin (VIDEO) Vetëm 5 minuta ka zgjatur avantazhi i Liverpool përballë Chelsea. Një penallti e fituar nga blutë u kthye në gol ng
Zhbllokohet Superkupa e Europës, Chelsea kalon në avantazh (VIDEO) Chelsea ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Liverpool. Qendërsulmuesi Giround ka arritur të dërgojë topin n
Superkupa e Europës, Liverpool vs Chelsea: Formacionet zyrtare Sot në orën 21:00 në stadiumin “Vodafone Park” do të luhet Superkupa e Europës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Klo
Basha akuzon hapur Ramën: Po vjedh paratë e shqiptarëve gjoja për të bërë rrugë (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha edhe ditën e sotme ka publikuar një video me anë të së cilës akuzo vijon me den
Rama premton bileta të lira të "Air Albania" në Europë, por sot Stambolli "kapet" me 480 euro (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se Air Albania do te nise fluturimet drejt qiejve te Europës duke publikuar edhe n
Haradinaj pas kthimit nga Haga i dërgon porosi SHBA-së dhe Europës Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tërhoqi vërejtjen në siç tha
Deti Mesdhe, deti më i ndotur i Europës Deti Mesdheu është deti më i ndotur i Evropës, ndonëse ka një rritje të përgjithshme që prej vitit 2009 të sasisë së mbe
Komisioni Europian aprovon marrëveshjen. Vodafone, tashmë lideri dixhital i Europës (VIDEO) Vodafone Group mori zyrtarisht aprovimin e Komisionit Europian për të finalizuar blerjen e aksioneve të kompanisë “Liber
E RËNDË/ Ishin nisur drejt Europës, 82 emigrantë humbin jetën në brigjet e Tunizisë Një tjetër tragjedi me emigrantët është regjistruar kësaj radhe në brigjet e Tunizisë. Sipas raportimeve të mediave n
"Gol nga Strasburgu", Bushati: Këshilli i Europës përshëndeti zgjedhjet e 30 qershorit Deputeti i PS-së, Ervin Bushati e ka quajtur si “gol nga Strasburgu”, vendimin e Këshillit të Europës për të vëzhguar zg
Daniel Alves dëshiron Premier Ligën Lojtari në largim i Paris Saint-Germain, Dani Alves ka pranuar për mediat se ai do të dëshironte që të luante në Angli p
KiE tërheq vëzhguesit, reagon Berisha: Goditje fatale e farses elektorale moniste Ish kryeministri Sali Berisha e quan një goditje fatale për farsën elektorale të Ramës vendimin e Këshillit të Europës p