999 rezultate për

europen

RAI 3 tregon mafian shqiptare: Luftojnë me Ndraghetta-n, mbushën Europën me kokainë nga Amerika Jugore Programi “Narcotica” i Tg3 ka shkuar kësaj here në Shqipëri, ku dy realizuesit e tij Valerio Cataldi dhe Raffaella Pusce
Shqipëria një "prezervativ", kurse Kosova një fantazëm: Si e imagjinon artisti gjerman Europën (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin Italinë në hartë për shkak të formës së çizmes, por një gjerman ka prezantuar mënyrën se si i sheh h
Thatësira po kërcënon Europën, preken dhe 2 qytete të Shqipërisë Temperaturat gjithnjë e më në rritje, kanë ngitur alarmin se Europa, përfshi këtu edhe Shqipëria, gjithnjë e më tepër po
I nxehti ekstrem po shkatërron Europën Europa perëndimore po ballafaqohet me valën e dytë të nxehtësisë këtë verë. Metereologët parashikojnë se në ditët e a
Ky objekt kushtoi 1.5 miliard dollar dhe po mbron të gjithë Europën nga vdekja (FOTO LAJM) Reaktori numër 4 i centralit bërthamor në Çernobil të Ukrainës kishte shpërthyer më 26 prill të vitit 1986, duke shkaktu
1.6 ton kokainë, kapet në Shkodër me çanta me para bosi i grupit që mbyti Europën me drogë Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë arrestuar një person të kërkuar në të gjithë Europën pasi kryes
"Troket" i nxehti afrikan, termometri pritet të shënojë 40 gradë Një valë potencialisht e rrezikshme të nxehti, si e quajnë ekspertët, mund të godasë Europën javën që vjen, duke i shtyr
Greqia sfidon Turqinë: Gati të mbrojmë veten dhe Europën prej jush Presidenti grek Prokopis Pavlopulos i dërgoi një mesazh Turqisë, duke u shprehur se vendi i tij është një avokat par exc
Lazim Destani vazhdon t’a përkrahë forcimin e ekonomisë në Europën Juglindore Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani sot mori pjesë në konfer
ZYRTARE/ Protesta e opozitës shtyn Superioren, merret vendimi Kanë mbetur edhe dy javë kampionat në Kategorinë Superiore dhe ndeshjet e ardhshme janë me të vërtetë interesante, sigur
GESTAPO/ Policia sekrete e Hitlerit q╒ tmerroi Europën Historia, na ka treguar rrëfime të dhimbshme të mizorive të kryera në të kaluarën, nga tiranë dhe sundimtarë të pamëshi
Lazio shpreson Europën pasi mposht Cagliari-n (VIDEO) Lazio ka mposhtur Cagliari-n me rezultatin 2-1 teksa shpreson të kapë një vend në Europa League sezonin e ardhshëm.
Anglia pushton Europën, derbi londinez Chelsea-Arsenal në finale të Europa League (VIDEO) Në "Stamford Bridge" u luajt dje gjysmëfinalja e kthimit e Europa League mes Chelseat dhe Eintracht Frankfurt. Blutë
Frikë te Lazio, Starakosha dëmtohet në stërvitje Thomas Strakosha është një ndër pikat më të forta të Lazios. Portieri shqiptar ka zhvilluar një sezon mjaft të mirë me 3
Anglia "pushton" Europën, 4 skuadra në gjysmëfinale Futbolli anglez në dekadën e fundit është rritur ndjeshëm. Jo më kot Premier League cilësohet si një kampionatet më të f
Laçi barazon Tiranën në minutën e 98, Teuta siguron europën (VIDEO) Ndeshja mes Tiranës dhe Laçit është mbyllur me rezultatin e barabartë 1-1. Tirana arriti të shënonte golin e avantazh
INTERVISTA/ Grupet shqipfolëse të kokainës po kërcënojnë Europën Forcimi i grupeve të organizuara kriminale që flasin shqip në vendet e Bashkimit Europian, dhe që po marrin në dorë treg
Bie Facebook dhe Instagram në të gjithë Europën Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të për
Basha: Turp për Europën nëse na pranon kështu Pas një takimi që kreu i PD-së Lulzim Basha pati me drejtorin e Politikave të Zgjerimit në Bashkimin Evropian, CHristia
Derbi i shumëpritur Tirana-Partizani, luhet për titull dhe Europën Sot në orën 18:00, në "Selman Stërmasi", Tirana e Partizani do të zbresin në fushë për të kërkuar suksesin. 15 ndeshj