999 rezultate për

europe

E konfirmojnë mesazhet e Tusk: Maqedonia parakalon Shqipërinë për negociatat Ç ‘farë mesazhi dha në Tiranë Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk? A ndezi ai ndonjë sinjal pozitiv për hapje
Napoli magjik, Mertens dhe Lloriente fundosin kampionët e Europës (VIDEO) Napoli ka dhuruar spektakël në San Paolo teksa ka mposhtur 2-0 kampionët e Europës, Liverpoolin, shkruan Albeu.com. T
Supersfida Napoli-Liverpool, do i ndalë Hysaj me shokë kampionët e Europës Liverpooli do ta fillojë mbrojtjen e titullit të Ligës së Kampionëve në përballje me Napolin, që edhe në sezonin e kalua
UNESCO: Shqipëria, me emigracionin më të lartë të njerëzve të arsimuar në Europë, konkurrojmë me… Afrikën Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon nega
Me dokumenta false gati për Europë, policia italiane arreston 5 shqiptarë 5 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi janë kapur me dokumente të falsifikuara, në aeroportin e Ciamp
Restoranti më i madh nënujor në botë dhe i vetmi në Europë (FOTO LAJM) Restoranti më i madh nënujor në botë është në Norvegji. "Under" - i vendosur në Lindesnes, Norvegji - është gjithashtu r
NOSTALGJI/ Kur Shqipëria "fundosi" 15 vite më parë Greqinë kampione te Europës (FOTO+VIDEO) Sot bëhen 4 vite nga fitorja historike ku Kombëtraja shqiptare mposhti 2-1 Qemal Stafa Greqinë, e cila vetëm 2 muaj më p
11.6 mijë shqiptarë presin përgjigje prej kampeve të Europës, shanset e refuzimit janë të mëdha Janë me mijëra shqiptarë që presin me ankth se cila do të jetë përgjigja ndaj aplikimit të tyre për të fituar statusin e
Mbyllja e emisionit të Krastës e Rakipit, reagon Këshilli i Europës Këshilli i Evropës me anë të deklarate për mediat ka reaguar pas mbylljes së emisionit të gazetarit Ylli Rakipi dhe Adi
Shumë të sëmurë, pak shtretër: Si renditet Shqipëria në Europë (FOTO LAJM) Shqipëria renditet ndër vendet me numër të ulët shtretërish spitalorë në raport me popullsinë. Sipas të dhënave që ka pu
Tirana, kryeqyteti më i ndotur në Europë Kryeqyteti i Shqipërisë vijon që të jetë një ndër vendet më të ndotura të Europës. Indeksi i ndotjes, i cili përllogarit
Çantë 870 dollar! Pas Etildës shpërthen skandali Veliaj: Krybashkiaku "modest" i Tiranës kapet "mat" në Romë Skandali i ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila u zbulua se paguante me taksat e shqiptarëve 706 euro për të fj
10 vendet malore më të bukura në Europë (FOTO LAJM) Gjatë stinës të verës, shumica e njerzve i drejtohen detit për të pushuar. Por një opsion i mirë gjithashtu do të jetë d
Liverpool super-kampion i Europës nëpërmjet penalltive (VIDEO) Liverpool ka arritur ta fitoj finalen e Superkupës së Evropës duke e mposhtur Chelsean. U deshën 120 minuta plus pena
Spektakël në Superkupën e Europës, Chelsea barazon rezultatin (VIDEO) Vetëm 5 minuta ka zgjatur avantazhi i Liverpool përballë Chelsea. Një penallti e fituar nga blutë u kthye në gol ng
Zhbllokohet Superkupa e Europës, Chelsea kalon në avantazh (VIDEO) Chelsea ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Liverpool. Qendërsulmuesi Giround ka arritur të dërgojë topin n
Superkupa e Europës, Liverpool vs Chelsea: Formacionet zyrtare Sot në orën 21:00 në stadiumin “Vodafone Park” do të luhet Superkupa e Europës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Klo
RAPORTI/ Burrat vrasin bashkëshortet, Shqipëria zë vendin e parë në Europë Shqipëria është vendi me nivelin më të lartë të vrasjeve nga partnerët intimë në Europë. Të dhënat janë publikuar nga Zy
RAI 3 tregon mafian shqiptare: Luftojnë me Ndraghetta-n, mbushën Europën me kokainë nga Amerika Jugore Programi “Narcotica” i Tg3 ka shkuar kësaj here në Shqipëri, ku dy realizuesit e tij Valerio Cataldi dhe Raffaella Pusce
Basha akuzon hapur Ramën: Po vjedh paratë e shqiptarëve gjoja për të bërë rrugë (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha edhe ditën e sotme ka publikuar një video me anë të së cilës akuzo vijon me den