999 rezultate për

europa

Emery pranon dështimin në Premier: Tani radhën e ka Europa Trajneri Unai Emery ka pranuar se shanset që Arsenal të sigurojë një vend në Champions League sezonin e ardhshëm janë të
U eleminua nga Europa League, De Laurentis merr vendimin për të ardhmen e Ancelottit Nuk ka dyshim për Carlo Ancelottin. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, është i kënaqur me punën e teknikut dhe
Shkëlqen futbolli anglez, Arsenali dhe Chelsea kualifikohen në Europa League Dominimi i skuadrave të Premier Leagues po vazhdon edhe në Europa League. Dy skuadrat londineze ajo e Chelseas dhe Ar
Klubet më të mëdha europiane e kërkojnë me ngulm, Frankfurt paguan vetëm 7 milion euro për të Eintracht Frankfurt ka blerë kartonin e Luka Jovic, sulmuesi i datëlindjes 1997, protagonist i një super sezoni mes Bund
Tifozët e Napolit presion më banderola klubit: Ne kërkojmë Europa League (FOTO LAJM) Napoli humbi ndeshjen e parë të Europa Legaue 2-0 nga Arsenali dhe tashmë rruga drejt gjysmëfianleve është vështirësuar
Nuk ndalet talenti i Benfica-s pas het-trikut në Europa League shënon edhe në kampionat (VIDEO) Joao Felix ka shënuar gol në ndeshjen që Benfica po e fiton 3-1 ndaj Vitoria de Setubal. 19-vjeçari i talentuar, Joao
Supersfida Arsenal-Napoli, Hysaj e nis titullar Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin që në këtë sezon nuk kanë ar
Arsenal fiton dhe ngjitet në vendin e tretë, United zbret në zonën e Europa League (VIDEO) Arsenali ka rrëmbyer pikët e plota në Emirates, duke e mposhtur 2-0 Newcastle Unitedin për të rrëmbyer pozitën e tretë n
UEFA mer masat për klubet që thyen rregullat e disiplinës në ndeshjet e Europa League UEFA ka publikuar të gjitha masat disiplinore të marrë për ndeshjet e fundit të Europa League, teksa vihen re shumë gjob
Barcelona konkretizon ofertën për yllin e Frankfurt Barcelona po shqyrton prej kohësh sulmuesin e Eintrachtit t të Frankfurtit, Luka Joviç, të cilin e sheh si pasuesin idea
Chelsea nis kërkimet për trajnerin e ri Humbja 2-0 e pësuar në kampionat kundër Everton-it ka shtuar pakënaqësitë e drejtuesve të Chelsea-t, të cilët duket se j
Hazard largon vëmendjen nga Reali: Dua të fitoj Europa League me Chelsea-n Eden Hazard është përfolur për një kalim të mundshëm tek Reali i Madridit në fund të këtij sezoni. Gjithashtu u përfol s
Hidhet shorti i Europa League: "Ferr" për Arsenal, derbi spanjoll e Chelsea me fat Hidhet ditën e sotme edhe shorti i Ligës së Europës, pas atij të Championsit që rezervoi përballje të zjarrta. Skuadr
Sarri elozhe për talentin: Mund të bëhet një nga më të mirët në Europë Chelsea ka siguruar çerekfinalet e Europa League pasi ka mundur Dinamon e Kievit me rezultatin e përgjithshëm 8-0: 3-0 n
Sevillia shënon golin më të shpejtë në Europa League (VIDEO) Skuadra spanjolle e Sevillia ka shënuar golin më të shpejtë në Europa League, shkruan Albeu.com. I kanë mjaftuar vetë
Europa League: Sot në fushë zbresin Arsenal, Napoli dhe Inter Luhen sot ndeshjet e para të fazës së 1/8 të finaleve të Europa League. Në fushën e lojës do të zbresë Arsenali që
Mesfushori Napolit: Bëj tatuazh nëse fitojm Europa League, por sm’ë le mami Napoli përgatitet për ndeshjen e radhës në Europa League, ku do të përballet me skuadrën e Salisburgut, shkruan Albeu.co
Sarri: E ardhmja ime nuk është problem Pas disa ndeshjeve negative në krye të skuadrës Londineze stoli i Italianit filloi të lekundej, shkruan Albeu.com Në
Flet Sarri: Triumfi në Europa League na shpëton sezonin Pas dështimit në Premier League dhe humbjes në finalen e FA Cup, shpresa e vetme që Chelsea të korrë një trofe këtë sezo
Macron: Europa kurrë më e ‘nevojshme’ se sot dhe kurrë me e ‘rrezikuar’ se sot Presidenti Francez, Emmanuele Macron i ka bërë thirrje qytetarëve të BE ta shfrytëzojnë votimin në zgjedhjet e Parlamen