999 rezultate për

europa

Dy vende nga Europa duan organizimin e Kupës së Botës 2030 Kampionati Botëror mund të rikthehet në Europë. Pas katarit që do organizojë Kupën e Botës në vitin 2026, i cili do z
Spalletti publikon listën per Europa League, mbetet jashtë 3 futbollistë Trajneri i Interi, Luciano Spalletti ka zyrtarizuar listën e lojtarëve që do të luajnë në Europa League. Në fillim do je
Enea Jorgji: Në Shqipëri arbitrat paragjykohen shumë Për Enea Jorgjin ky ka qenë një vit i mirë në planin personal. Kryesori i Superiores u bë shqiptari i parë që gjykon një
Çfarë po ndodh me Higuainin, ka 7 ndeshje pa shënuar Gozano Higuain duket se po bëhet problem për Milanin. Argjentinasi e nisi mjaft mirë sezonin duke shënuar por ajo ndeshj
"Dështuam t’a bëjmë Shqipërinë si Europa" Pastor Akil Pano është shprehur se brezi i tij ka dështuar për t’a bërë Shqipërinë si gjithë Europa dhe për këtë arsye u
Sot Milani kërkon suksesin, për të harruar eleminimin nga Europa League Milani do të luajë sot në mbrëmje në transfertë ndaj Bolognas, për të mbyllur javën e 16 të kampionatit Italian të futbo
Zanetti: Duam të fitojmë Europa Leaguen Zëvendës-presidenti i Interit, Javier Zanetti, ka folur për shortin me Rapid Vjenën në fazën e parë të eliminimit direkt
Këto janë datat kur do të luajnë skuadrat në Europa League (FOTO LAJM) Janë hedhur sot goglat që kanë përcaktuar kundërshtarët e skuadrave në raundin e 1/32 të Europa Leagues. Nuk kanë mungua
Këto janë çiftet e 1/16 të Europa Leagues (FOTO LAJM) Tanimë ka përfunduar shorti për 1/16 të finales së Europa League dhe janë mësuar çiftet kundërshtare të cilat do të përb
Milani do të apelojë vendim e UEFA-s që ju dha sot Milan është gati për të apeluar vendimin e UEFA-së për herë të dytë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv CAS. UEFA i ka
Eleminimi Milanit nga Europa League, plas gallata në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Milani u eleminua turpshëm mbrëmë në Pire teksa u mposht 3-1 ndaj Olympiakosit duke mbetur jashtë kompeticonit Europa Le
Këto janë 24 skuadrat të kualifikuara në fazën tjetër të Europa Leagues Pas përfundimit të sfidave të fundit të Europa League, janë përcaktuar edhe 24 skuadrat nga 12 grupet e ndryshme që do t
Tronditet Milan, eliminohet nga Europa League (VIDEO) Milan ka pësuar një humbje zhgënjyese nga Olympiakos me rezultatin 3-1 në stadiumin "Georgios Karaiskakis", e vlefshme p
Formacionet zyrtare: Olympiakos - Milan Milan do të laj sonte kundër Olympiakos në stadiumin "Georgios Karaiskakis", e vlefshme pëe UEFA Europa League. Djal
Renditja e kampionateve, Kategoria Superiore dobët Edhe pse këtë vit kampionati shqiptar i futbollit ka mjaft riavlitet teksa 4 skuadra luftojnë për titull. Se fundmi të d
Nis tubimi i studentëve: E duam Shqipërinë si gjithë Europa Studentët kanë nisur ditën e pestë të protestës para Univeristetit Politeknik. Pas disa çastesh aty studentët janë dr
Zyrtare: UEFA zbulon kompeticion e ri UEFA ka konfirmuar se një garë e re për klube do të nisë nga viti 2021, dhe do të titullohet “UEL2, ku në të do të garoj
Lazio kuqezi, talenti i Shqipërisë U19 grumbullohet në Europa League Lazio sot në mbrëmje do të luajë ndaj Apollon Limasol por jo një ndeshje e rëndësie të madhe pasi skuadra nga kryeqyteti
Ukraina shpall ligjin e luftës, Europa në prag shpërthimi (VIDEO) Ukraina ka shpallur ligjin e luftës në disa zona të vendit duke u përgatitur kështu seriozisht për një situatë lufte me
Lazio thyen një rekord në Europa League Lazio bëhet klubi i katër në Europë që arrin të shënoi 100 gola në Europa League, pas Villarrealit, RB Salzburgut dhe At