999 rezultate për

europa

Barcelona konkretizon ofertën për yllin e Frankfurt Barcelona po shqyrton prej kohësh sulmuesin e Eintrachtit t të Frankfurtit, Luka Joviç, të cilin e sheh si pasuesin idea
Chelsea nis kërkimet për trajnerin e ri Humbja 2-0 e pësuar në kampionat kundër Everton-it ka shtuar pakënaqësitë e drejtuesve të Chelsea-t, të cilët duket se j
Hazard largon vëmendjen nga Reali: Dua të fitoj Europa League me Chelsea-n Eden Hazard është përfolur për një kalim të mundshëm tek Reali i Madridit në fund të këtij sezoni. Gjithashtu u përfol s
Hidhet shorti i Europa League: "Ferr" për Arsenal, derbi spanjoll e Chelsea me fat Hidhet ditën e sotme edhe shorti i Ligës së Europës, pas atij të Championsit që rezervoi përballje të zjarrta. Skuadr
Sarri elozhe për talentin: Mund të bëhet një nga më të mirët në Europë Chelsea ka siguruar çerekfinalet e Europa League pasi ka mundur Dinamon e Kievit me rezultatin e përgjithshëm 8-0: 3-0 n
Sevillia shënon golin më të shpejtë në Europa League (VIDEO) Skuadra spanjolle e Sevillia ka shënuar golin më të shpejtë në Europa League, shkruan Albeu.com. I kanë mjaftuar vetë
Europa League: Sot në fushë zbresin Arsenal, Napoli dhe Inter Luhen sot ndeshjet e para të fazës së 1/8 të finaleve të Europa League. Në fushën e lojës do të zbresë Arsenali që
Mesfushori Napolit: Bëj tatuazh nëse fitojm Europa League, por sm’ë le mami Napoli përgatitet për ndeshjen e radhës në Europa League, ku do të përballet me skuadrën e Salisburgut, shkruan Albeu.co
Sarri: E ardhmja ime nuk është problem Pas disa ndeshjeve negative në krye të skuadrës Londineze stoli i Italianit filloi të lekundej, shkruan Albeu.com Në
Flet Sarri: Triumfi në Europa League na shpëton sezonin Pas dështimit në Premier League dhe humbjes në finalen e FA Cup, shpresa e vetme që Chelsea të korrë një trofe këtë sezo
Macron: Europa kurrë më e ‘nevojshme’ se sot dhe kurrë me e ‘rrezikuar’ se sot Presidenti Francez, Emmanuele Macron i ka bërë thirrje qytetarëve të BE ta shfrytëzojnë votimin në zgjedhjet e Parlamen
Erdogan: Europa e sigurtë falë Turqisë Presidenti turk Recep Tayip Erdogan në një nga mitingjet e partisë të cilën ai e drejton u shpreh se Europa jeton e sigu
Hidhet shorti i Europa League, Interi sfidon gjermanët, Chelsea dhe Arsenali sfida të lehta Në shtëpinë e futbollit evropian, në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën e 1/8-ave të Europa League. Ku 16 skuadra d
Këto janë 16 ekipet që janë kualifikuar në UEFA Europa League UEFA Europa League mbylli ditën e sotme fazën e 1/16-ave, ndërsa menjëherë nesër në orën 13:00, do të hidhet shorti për
Interi shkërrmoq Rapid Vienna dhe kualifikohet në Europa League (VIDEO) Interi e ka mposhtur sonte Rapid Vienna me rezultatin 4-0 në “Giuseppe Meazza”, për t’u kualifikuar në mesin e 16 më të
Chelsea kryen detyrën ndaj Malmos dhe kualifikohet në fazën tjetër të Europa League (VIDEO) Chelsea ka fituar sonte me rezultatin 3-0 ndaj Malmos në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për UEFA Europa League.
Këto janë 9 skuadrat që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League Tashmë janë mësuar emrat e 9 skuadrave që janë kualifikuar në fazën tjetër të UEFA Europa League. Pas Sevillas, që dj
Arsenali kualifikohet në fazën tjetër të Europa Leagues (VIDEO) Arsenali ka mposhtur me rezultatin 3-0 BATE Borisov në “Emirates”, për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mir
Napoli i Hysaj eleminon Zurichun e Kolollit (VIDEO) Napoli ka prerë biletën për fazën tjetër të Europa League, duke eliminuar Zurichun pasi mposhti 5-1 me rezultat të përg
Sevilla e pamposhtur, eleminon nga Europa League Lazion e Strakoshas (VIDEO) Sevilla ka eleminuaur nga Europa League Lazion e Starkoshas me rezultatin e përgjithshëm 3-0. Golat për andaluzianët