999 rezultate për

europa

Europa League: Tirana përballje të fortë në Play Off-in e Europa League Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës teksa Tirana meson kundërshtarin e rradhës në play off-in e Europa League. Kry
Shtimi i ndjeshëm i rasteve, Europa gati të shpallë kufizime të reja Një numër vendesh evropiane, si Franca, Spanja e Republika Çeke, pritet të shpallin kufizime të reja në përgjigje të ras
Drita shkruan histori në kryeqytetin e shqiptarëve, kalon në turin e 3 të Europa League (VIDEO) Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar, pasi bëhet skuadra e parë vendore që do të marrë pjesë në rrethin e tret
Wolfsburg i jep fund aventurës së Kukësit në Europa League (VIDEO) Kukësi humb 0-4 përballë Wolfsburgut në “Air Albania”, duke i dhënë fund aventurës në Europa League. Nënkampionët e S
Laçi bën vetëvrasje në fund dhe eliminohet nga Europa League (VIDEO) Laçi ishte një hap larg historisë për të mposhtur ekipin që pak vite më parë do të njihej nga gjithë bota për eliminimin
Super Shkëndija, "perla" e Ibrahimit kualifikon skuadrën shqiptare (VIDEO) Shkëndija me 10 lojtarë eliminon Botosanin në rrethin e tretë të Europa Ligë. Shkëndija e Tetovës ka arritur që të fi
Sfida e Europa League, një lajm i mirë për Ibrahimoviçin Ibrahimoviç dëshiron të jetë atje dhe do të jetë, Pioli po mbështetet tek karizma dhe shfaqjet e tij. Tri ditët para
Ibrahimovic "tremb" Milanin, në dyshim për sfidën e Europa League Milani mban frymën për Zlatan Ibrahimovicin. Suedezi nuk zbriti në fushën për miqësoren kundër Brescias (në vend të tij
Shorti i Champions dhe Europa League nuk do të hidhet në Athinë, por në Nyon Situata e krijuar me koronavirusin, ka detyruar UEFA-n që të anulojë ceremoninë e hedhjes së shortit për fazën e grupeve
Oferta nga Turqia për yllin e Kukësit, kaq mund të përfitojnë veriorët Ofertë nga Turqia për Eduart Rrocën. "Panorama Sport" raporton se në drejtim të Kukësit ka ardhur një ofertë prej 130 mi
Me fat u kualifikuan në "Play-Off", Tirana mund të ndeshet përsëri me Crvena Zvezdën Tirana do të ketë short të vështirë në "play off"-in e Europa League. Bardheblutë me një koeficient modest, 1.475 në tur
Caktohen stadiumet dhe oraret e ndeshjeve të skuadrave shqiptare në Europa League UEFA ka përcaktuar së fundmi edhe axhendën e plotë për të gjitha ekipet shqiptare që do të luajnë në turin e dytë të Lig
Tirana në play-off të Europa League, ja kur e mësojnë bardheblutë kundërshtarin Tirana ka një shans të artë të kualifikohet në grupet e Europa League. Bardheblutë do të merrnin pjesë në turin e tretë,
Fati me Tiranën, kualifikohet direkt në "Play-Off" ku do të përballet me kampionët e Bullgarisë Fati nuk e donte në turin e dytë të "Champions League" atje ku Tirana humbi padrejtësisht ndaj Crevena Zvezdës, megjithë
EUROPA LEAGUE/ Shorti rezervon kundërshtarë të frikshëm për Teutën dhe Kukësin (FOTO LAJM) Turi i dytë i Europa League, sikurse edhe pritej, rezervonte skuadra të forta për klubet shqiptarë që garojnë në Superio
Kundërshtarët e mundshëm të Tiranës në Europa League (FOTO LAJM) Tirana ka një shans të madh për të shkuar në fazën e grupeve, sepse në shortin e turit të tretë të Europa League do të j
Historike për futbollin shqiptar, 5 skuadra kualifikohen në Europa League Historike! Sukses i paparë i skuadrave shqiptare në arenën evropiane. Pas Tiranës në raundin e parë të Championsit,
Kukësi bën mrekullinë, kalon në turin tjetër të Europa League (VIDEO) Kukësi ia ka dalë të kalojë në turin tjetër të Ligës së Europës, falë një suksesi të rëndësishëm 2-1 ndaj Slavia Sofjes.
Shkëndija me lehtësi kalon në raundin e dytë të Europa League Shkëndija është kualifikuar në raundin e dytë të Europa League. Klubi tetovar mposhti klubin nga Azerbajxhani, Sumqa
Super Teuta, mposht izraelitët dhe avancon më tej në Europa League (VIDEO) Kualifikim spektakolar i Teutës përballë Beitar Jeruzalem. Skuadra e drejtuar nga Edi Martini, mposhti izraelitët me rez