999 rezultate për

eurodeputeti

Lajm i hidhur, miku i shqiptarëve nuk fiton sërish postin e eurodeputetit Pak orë pas mbylljes së votimeve për anëtarët e Parlamentit Evropian, duket se raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenste
Fleckenstein qetëson shqiptarët: Holanda nuk mund t'i rikthejë vizat Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, ka komentuar vendimin e shumicës në Parlamentin Ho
Eurodeputeti bën kërkesë për liberalizimin e vizave për Kosovën në Strasburg "Rreth 90 përqind e njerëzve të Evropës Juglindore i gëzojnë të drejtat e udhëtimit, vetëm qytetarët e Kosovës ende jo",
Eurodeputeti: Votoj që Kosova t'i marrë vizat Eurodeputeti austriak Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave për kos
Kryemadhi sulmon ashpër eurodeputetin: Ka qenë tapë, nuk është zot shtëpie E ashpër në reagimin e saj ndaj europarlamentarit Knut Fleckenstein ishte mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion”, kryetarja
"Ka lidhje me rusët", Berisha deklaratë të fortë për eurodeputetin Ish-Kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratat e eurodeputetit gjerman Knut Fleckenstein ndaj Monika Kryemadhit, duke
Fleckenstein: Kush kërkon protesta të dhunshme nuk është produktiv Raportuesi për Shqipërinë në PE, eurodeputeti Knut Fleckenstein deklaroi sot për ATSH-në se “heqja dorë nga mandatet në
Eurodeputeti austriak, kundër dhunës në protestë Johannes Swoboda, Eurodeputeti Austriak është kundër dhunës që u bë gjatë protestës së opozitës, shkruan Albeu.com Pë
Eurodeputeti gjerman: Kosovës t'i liberalizohen vizat menjëherë Eurodeputeti gjerman dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamenti Evropian, Knut Fleckenstein, ka folur për 10 shtetet të
Eurodeputeti jep lajmin e mirë për liberalizimin e vizave Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian dhe raportuesi për Serbi, David McAllister ka thënë se
Eurodeputeti jep një porosi në Kosovë pas liberalizimit Në Kuvendin e Kosovës ka vazhduar sesioni i dytë i mbledhjes së pestë e Komisionit Parlamentar për Stabilizim-Asociim BE
Eurodeputeti tregon hapin përfundimtar për liberalizimin e vizave Raportuesi i Bashkimit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes ka uruar qytetarët e Kosovës. “Ne jemi një hap më afër regj
Bullgaria kërkon që të ndryshohet historia maqedonase Eurodeputeti bullgar, Andrej Kovaçev kërkon që të ndryshohet librat e historisë si në Maqedoni ashtu edhe në Bullgari gj
Eurodeputetit nuk i pëlqen vendimi i Shqipërisë për automjetet, pyet KE-në Në vitin 2014, parlamenti shqiptar vendosi t’i shtonte një pikë Kodit të Qarkullimit Rrugor, ku ndalohet regjistrimi i m
Eurodeputeti sqaron a do ketë arrestime të rëndësishme në Shqipëri, përmend Tahirin Eurodeputeti Eduard Kukan ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me faktin se institucionet evropiane po përdorin një reto
Eurodeputeti thotë se Serbia do detyrohet ta njohë Kosovën Në një intervistë ekskluzive dhënë gazetës “Zëri” eurodeputeti katalonjas, Josep Maria Terricabras, ka thënë se parlamen
Eurodeputeti katalonas pret njohjen e parë nga Kosova Eurodeputeti katalonjas, Josep Maria Terricabras, ka thënë se parlamenti i Katalonjës do të shpallë sot pavarësinë e ven
Ja kur do të hyjë Kosova në BE sipas eurodeputetit McAlliste Eurodeputeti David McAlliste, thotë se Kosova është pak më mbrapa se Mali i Zi dhe Shqipëria për të hyrë në BE, mirëpo k
Eurodeputeti Kukan jep vlerësimin e BE-së për procesin zgjedhor në Shqipëri Eurodeputeti Eduard Kukan ka dhënë vlerësimin e tij për zgjedhjet në Shqipëri, në cilësinë e drejtuesit të misionit të v
Zyrtarët e Brukselit në Tiranë, ja kushtet e Ramës dhe Bashës për dialog Zv.presidenti i PPE-së, David McAllister, dhe eurodeputeti Knut Fleckenstein sot do të jenë në Tiranë. Misioni i tyre i