999 rezultate për

eurobondi

Droga dhe eurobondi fundosin euron, kaq zbriti sot Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë duke shënuar një rënie të fortë në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të B
"Kingu" kërkon 500 milion euro borxh që do t'ja ngarkojë shqiptarëve: Jam shumë i emocionuar Ditën e sotme Shqipëria del për “gjueti” në tregjet ndërkombëtare për Eurobondin prej 500 milionë eurosh. Qeveria ka
Cani: Eurobondi synon lehtësimin e borxhit publik Në një konferencë për shtyp, ministri Cani citoi sot se Eurobondi do lehtësojë borxhin publik. Paraditen e sotme, Minist
Rama: Ekonomia po jep sinjale të qarta rritjeje të qëndrueshme Paraditen e sotme, kryeministri ka mbajtur një fjalim mbi operacionin kundër informalitetit dhe rezultatet e tij. Gjatë
Ministria e Financave paguan eurobondin në vlerë 322.5 milin euro Ministria e Financave ka paguar eurobondin e emetuar në vitin 2010. Shuma e paguar nga ministria e Financës është 322.5
Berisha: Në 2011 emetojmë eurobondin tjetër Vitin e ardhshëm qeveria e Shqipërisë synon emetimin e një eurobondi të ri në vlerën 500 milionë euro. Kështu është shpr
Eurobondi në Shqipëri pas 4 Nëntorit Eurobondi i parë shqiptar është listuar më 28 tetor dhe u emetua një ditë më pas, më 29 tetor. Por vetëm më 4 nëntor par
Emetohet Eurobondi i parë Ministri i Financave Ridvan Bode në një konferencë për shtyp deklaron emetimin e Eurobondit të parë shqiptar me vlerë 30
Ministria e Financave emeton Eurobondin Nisur nga një situatë stabilizimi të kënaqshëm të tregjeve të kapitalit gjatë javëve të fundit dhe pas marrjes së të gji
Shqipëria emeton eurobondin 400 milionë euro Presidenti i Republikës Bamir Topi dekretoi shpalljen dhe dhënien e pëlqimit për hyrjen në fuqi menjëherë të ligjit nr.
Qeveri-opozitë, përplasje për Eurobondin Qeveria dhe opozita përplasen sërish në mendime për eurobondin. Duke konsideruar alarmant nivelin e borxhit të vendit, v
Civici: Qeveria do perdore eurobondin per borxhet Eurobondi është një borxh që qeveria e merr për të shlyer një tjetër borxh ka de