999 rezultate për

euro-atlantike

Pendarovski: Raporti me shqiptarët vendimtare për rrugën euro-atlantike Stevo Pendarovski ka folur për zgjedhjet e fundit nga të cilat ai u bë President i Maqedonisë së Veriut. Ai tha se kë
Hoti: Kosova po e humb orientimin properëndimor Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se qasja e kërkimit të aleatëve për t’u përkrahur korrigjimi
Mickoski takon kryeministren britanike Theresa May Kryeministrja britanike Theresa May shkoi të enjten për vizitë në Shkup, me rastin e 25 vjetorit të vendosjes së marrëdh
Baily: Mbështesim Maqedoninë që të bëhet pjesë e strukturave euro-atlantike Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily, ka konfirmuar mbështetjen e SHBA-ve për angazhimet e Maqedonisë që të bëhet sh
"Ne kemi vlera të përgjegjësisë dhe frymë euro-atlantike" Bashkimi Demokratik për Integrim mbasdite në Shkup nën slloganin “Për Komunën që duam” promovoi kandidatët e saj për kry
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, që do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë për reform
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë
Ja çfarë premtojnë partitë politike për integrimet Euro-Atlantike dhe çështjen e emrit Maqedonia prej një kohe të gjate gjendet në një “konflikt” me Greqinë për çështjen e emrin, proçes i cili ka ngelur i p
Orav: Vendimi i presidentit rrezikon ardhmërinë euro-atlantike të vendit Ambasadori i BE-së në Maqedoni Aivo Orav, pas takimit me presidentin Gjorge Ivanon ka një porosi të prerë, ku thotë se v
Bejli: Falja masive pengesë në rrugën euro-atlantike të Maqedonisë Ambasadori amerikan në Maqedoni, Xhes Bejli pas takimit me presidentin maqedonas, Gjorge Ivanov, në mungesë të deklarata
KE kërkon nga Maqedonia që t’i kthehet rrugës euro-atlantike Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e KE-së, Maja Koçijançiç i ka kujtuar partive politike maqedonase se zbatimi i M
Ahmeti: Asnjë nga partitë politike s'mund të rrezikojë prespektivën euro-atlantike Sot në rezidencën franceze në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka realizuar takim me del
Veseli-Ahmeti, e rëndësishme ruajtja e stabilitetit politik ndër-fqinjësor Gjatë takimit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim në Ma
Thaçi: Duhet kontribut maksimal për integrimin Kryetari i PDSH-së është takuar sot me ambasadorin e Finlandës, Timo Rajakangas, dhe me ambasadorin e Suedisë, Matt Staf
PDSH e pakënaqur me mos-implementimin e Marrëveshjes së Ohrit Partia Demokratike Shqiptare në Maqedoni është tërësisht e pakënaqur me mos-implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, dhe n
Ahmeti - Jazdgerd: Marrëdhëniet etnike janë shtylla e paqes në Maqedoni Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka vizituar sot Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, ku realizoi takim
Diplomati austriak: Të vazhdohet dialogu me Serbinë Presidentja Atifete Jahjaga ka pritur sot në zyrat e saj, diplomatin austriak, Jan Kickert. Të dy bashkësbiseduesit k
MPJ: Zgjedhjet në Kosovë, vendimtare për të ardhmen euro-atlantike Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë përshëndet organizimin, zhvillimin dhe administrimin e zgjedhje
Ali Ahmeti: BDI mbështet aspiratat euro-atlantike Ali Ahmeti ka pritur sot në zyrat e BDI-së në Tetovë ambasadorin e Kroacisë në Maqedoni, Zlatko Kramariç. Ahmeti dhe
Thaçi: E sotmja dhe e ardhmja është euro-atlantike Kryeministri Hashim Thaçi ka vlerësuar lart vendimin e Asamblesë Parlamentare të NATO-së për pranimin e Kosovës si anëta