999 rezultate për

euro

UEFA e ka vendosur, ja kur do të luhet ndeshja Maqedonia e Veriut-Kosova dhe miqësoret e Shqipërisë Në mesditën e së martës, UEFA mbajti një video-lidhje me të gjitha Federatat e Futbollit Evropian, ku në mes të tjerash
"Nuk është mirë kështu Hashim Thaçi", europarlamentarja gjermane ka një mesazh të fortë për Kosovën Europarlamentarja gjermane, Raportuese për Kosovën pranë Parlamentit Evropian, Viola von Cramon, e ka cilësuar sot atë q
Prishnje e njëanshme e kontratës, Milani duhet ti paguajë 16.5 milionë euro Sportingut të Lisbonës Sulmuesi portugez Rafael Leao është në telashe të vërteta, pasi TAS-i i Lozanës ka vendosur se duhet t’i paguajë Sportin
Për të gjithë ata që kanë blerë bileta për EURO 2020, UEFA ka një njoftim të rëndësishëm UEFA ka zhvilluar një video-konferencë me të gjitha Federatat Evropiane të futbollit, ku ka vendosur që Euro 2020 të sht
Grabitën 4.6 milion euro për 2 minuta në Rinas, kush janë vëllezërit Çala që "thyen" edhe Bankën në Greqi Ditën e sotme policia ka kapur në një megaoperacion dy vëllezërit Cela. Në mision, kanë marrë pjesë 300 forca policie
Basha hedh akuzat e rënda: Qeveria dha 52 milion euro për tenderat e miqve në 2 javë Kreu i opozitës Lulzim Basha ka paralajmeruar sot fakte trondite qe do t’i beje publike nga selia e PD ne nje komunikim
Juventusi tenton të nënshkruajë me yllin e Milanit Juventusi është futur në garë me klubet e Premierligës për mbrojtësin e majtë të Milanit, Theo Hernandez, por klubi kuqe
Arilena reagon pas anullimit të Eurovision 2020 Eurovision 2020, i cili do të mbahej në Rotterdam, qe një nga aktivitetet kulturore që u anullua, për shkak të përhapjes
Të fshehur brenda një banese me qira, vëllezërve Çala iu sekuestrohet shuma e majme 300 forca të RENEAS dhe efektivë policie kanë bërë të mundur arrestimin e vëllezërve Klement dhe Eldi Çala të akuzuar pë
Pas Champions dhe Europa League shtyhet edhe Copa Libertadores Pas ndalesës së Champions League dhe Europa League-s, tani vjen vendimi zyrtar edhe për Copa Libertadores dhe Copa Sudam
Armë, para dhe makina: Kapen dy vëllezërit që grabitën miliona euro në Rinas Policia e Shtetit ka zhvilluar një megaoperacion ku është bërë e mundur arrestimi i dy vëllezërve Klement dhe Eldi Çala
Bie Messi, ky është lojtari më i vlefshëm në botë Për shumë njerëz, Leo Messi është lojtari më i mirë në botë, pa dyshim edhe më i miri i të gjitha kohërave, por ai aktua
Ribery me zemër të madhe, ofron shumën marramendëse për të prekurit nga koronavirusi Franck Ribery jeton në një nga zonat më të prekura nga epidemia e koronavirus. Sipas “Gazzetta dello Sport”, francezi
Arilena e pafat? COVID-19 anulon dhe shtyn me 1 vit Eurovisionin COVID-19 ka bërë thuajse gjithë botën të përballet me masa ekstreme të vet-izolimit, shumë kompeticione janë anuluar në
KORONAVIRUSI/ Anulohet Eurovision 2020 Festivali Europian i Këngës, Eurovison 2020 i cili ishte parashikuar të mbahej në muajin maj në Roterdam të Holandës, ës
Qeveria e Maqedonisë së Veriut merr vendimin: 5.7 milion euro mbështetje financiare për ndërmarrjet Qeveria maqedonase do të japë 5.7 milionë Euro mbështetje financiare të drejtpërdrejtë për ndërmarrjet prodhuese si dhe
Mbetën jashtë kufijve për shkak të pandemisë, Gjermania ndan 50 milion euro për turistët Gjermania ka nisur të kthejë mbrapsht dhjetëra mijëra shtetas të saj të bllokuar jashtë kufijve për shkak të pandemisë s
I vëzhguar nga gjigandë Europian, Verona i cakton çmimin Kumbullës Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, është shndërruar në një shënjestër për shumë klube të Evropës. Hellas Verona ka
Mos e humbinsni: 10 momentet kur Sadio Mane i tregoi botës se është njeri dhe futbollist i madh Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane njihet për natyrën e tij të qetë dhe është një nga ata që “milionat” dhe “fama” nuk e
Coronavirusi, familja Agnelli dhuron 10 milion euro Gara e solidaritetit për të përballuar pandeminë e koronavirusit vazhdon në Itali. Pa dyshim, familja Agnelli është n