999 rezultate për

euro

Kush është shqiptari që pritet të përfaqësojë Zvicrën në Eurovizion (VIDEO) Me datë 4 Mars, Zivcra do të shpallë fituesin që do përfaqësojë vendin në “Eurovision”. Shqiptari Gjon Muharremaj, i
Hidhet shorti i Europa League, këto janë çiftet Është hedhur, shorti i 1/8-ave të Ligës së Europës, që ka nxjerrë përballje tepër interesante dhe të forta. Interi i
Arrestimi i Henri Çilit dhe Seit Fishtës: 750 mijë euro për lirimin e vëllezërve Aliko Pas aksionit të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Lazarat, u bë e mundur edhe arrestimi i botuesit Henri Çili si edhe bizn
Neymar hedh për herë të tretë në gjyq Barcelonën Mediat spanjolle raportojnë se Neymar e ka paditur ish-klubin e tij, Barcelonën, për herë të tretë në gjyq. Këtë herë
Mediat ndërkombëtare për Arilenën: Nuk ka Eurovision pa baladën e saj BBC i ka kushtuar një artikull Eurovision 2020 dhe sigurisht pjesë e këtij artikulli është edhe këngëtarja shqiptare, Ar
Arsenali i thotë lamtumirë Europa League, mundet nga Olympiakos (VIDEO) Për shkak se ndeshje e parë në Greqi ishte mbyllur me triumf të njëjtë nga Arsenali takimi shkoi në shtesë. Arsenali
EUROPA LEAGUE/ Man United dhuron spektakël, kualifikohet dhe Interi (VIDEO) Në ndeshjet e orës 21:00, Inter e niste i avantazhuar sfidën ndaj Ludogorets pasi zikaltërit triumfuan në Bullgari me re
EUROPA LEAGUE/ Këto janë 6 skuadrat e kulifikuara (VIDEO) U luajtën disa prej ndeshjeve të kthimit të turit të 1/16-ave të Europa League, ku u kualifikuan skuadrat e para. Në
Mundësia e skuadrave për të fituar Championsin, Atalanta lë mbrapa gjigandët europian (FOTO LAJM) Tashmë janë zhvilluar ndeshjet e para të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Analistat e futbollit kan
ZYRTARE/ Pritet stuhi, anullohet ndeshja e Europa League Ndeshja e raundit të 32 më të mirave të Europa League mes Salzbug dhe Eintracht Frankfurtit është shtyrë për të një stuh
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës Marrëveshja e Prespës po zbatohet me ritëm më të ngadaltë se sa parashikohej. Procesi zvarritet më së shumti nga pala gr
EUROPA LEAGUE/ Inter luan për formalitet, ekipet angleze për kualifikim Europa League rikthehet për të luajtur aktin e dytë të fazës 1/16, në edicionin e 11-të të këtij kompeticioni dhe fati i
E zbulon prestigjozja franceze: Ylli i Napolit ka blerë apartament në Paris PSG-së po përgatitet për të zëvendësuar Thiago Silvan i cili me shumë gjasa do të largohet pas 8 sezonesh. 35 vjeçari
Meta nuk i ndahet 2 Marsit: E duam Shqipërinë si gjithë Europa (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka postuar një tjetër video për t'u bërë thirrje shqiptarëve të marrin pjesë në manifestimin e 2 Ma
Zbehet mbështetja e qytetarëve për euro-integrimet Ka rënë për 15% mbështetja e qytetarëve për integrimin e vendit në BE, respektivisht nga 80% sa ishte në 2014-tën në 65%
E vëzhguan 15 herë dhe dolën në konkluzionin se "nuk bën", si e humbi Barça "bishën" e Dortmund Është vetëm 19 vjeç, por për të po flitet pafundësisht në Evropë. Ai ka luajtur 30 ndeshje këtë sezon, ka shënuar 40 go
EURO 2020 në rrezik prej koronavirusit? Koronavirusi është kthyer në një kërcënim për të gjithë botën, teksa njerëzit vazhdojnë të infektohen dhe ende nuk ka nj
Neritan Ceka sulmon hapur Sorecan: Po vjedh 6 milion euro me një njeriun e tij nga Bologna Studuesi Neritan Ceka, ka akuzuar ambasadorin shqiptar të BE-së, Luigi Soreca, se po vjedh paratë që investohen, në Apol
Edhe njëherë në skenën e Eurovizion? Jonida Maliqi tregon çfarë do të bënte ndryshe (VIDEO) Vitin e kaluar këngëtarja Jonida Maliqi na bëri të gjithëve krenarë në skenën magjike të Eurovizionit në Izrael. Jonida
De Biasi ironizon Rashicën: Nuk donim ta fitonim Europianin ndaj nuk e thirrëm në Kombëtare Përtej suksesit të madh që arriti me Kombëtaren duke realizuar ëndrrën e të gjithë shqiptarëve me kualifikimin në europi