999 rezultate për

eulex-it

Prokuroria e Kosovës kërkon të hetojë ish-prokuroren e EULEX-it Përafërsisht katër vjet kanë kaluar që kur prokurorët e Kosovës kanë filluar të trajtojnë dyshimet për shpërdorim të det
Sulmohet me bombë gjyqtari i EULEX-it Mbrëmë rreth orës 23:00, në Prishtinë në rrugën “Bajram Curri”, një shok-bombë është hedhur në drejtim të një gjyqtari t
A i duhet EULEX-i, Gjykatës Speciale? Profesori i së Drejtës Penale Ndërkombëtare, Ismet Salihu, ka thënë se ende sistemi i drejtësisë në vendin tonë nuk e ka
EULEX kthehet në ndihmëse për Gjykatën Speciale Sistemi vendor i drejtësisë nuk do të mëvetësohet plotësisht as në këtë qershor. Misioni evropian për sundimin e ligjit
Zeka: Prokurorja e EULEX-it ka bërë marrëdhënie me një politikan Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka çuditur me deklaratat e tij në seancën ku u disktuau për luftën kundër krimit dhe korr
Thaçi ia dorëzon BE-së mbylljen e EULEX, i këshillon të nxjerrin mësime Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dorëzuar sot tek autoritetet e BE-së letërkëmbimin me Përfaqësuesen
Qeveria përgatitet për largimin e EULEX-it Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot Koncept dokumentin për Dhomën e Veçantë të Gjykatës Supreme. Dhoma e Pos
OVL-UÇK reagon pas akuzave të EULEX-it për mashtrim dhe favore seksuale Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, inkurajon organet e drejtësisë për vënjen para përgjegjësisë të gjithë ata
Si u zbuluan të zezat e veteranëve Hetimi që EULEX-i ishte dukke e bërë në Mitrovicë rreth një eksplozivi ka sjell deri të zbardhja e veprave të tjera, ku
Ministri kërkon largimin e EULEX-it Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se gjatë këtyre shtatë muajve ka pasur një angazhim të madh për sundim t
EULEX komenton transferimin e rastit të Azem Sylës te vendorët Një ditë pasi kryetari i trupit gjykues të rastit të Azem Sylës befasisht njoftoi se ky rast do t’u transferohet vendorë
Këthehet nga fillimi për arsye banale gjykimi i rastit të “veturave së EULEX-it” Tre vjet janë bërë që kur ka filluar procesi gjyqësor ndaj 27 aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të akuzuar për djegi
Mehmeti: Vendimet e Gjykatës Supreme po ndikohen direkt nga bandat e Haradinajt Unë, Shkumbin Mehmeti, njoftoj publikun se në vitin 2012, përmes policisë së Kosovës i kam dërguar materiale, deklarata
Prokuroria thotë se ka marrë në pyetje dëshmitarin por i ka kushtëzuar Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nu
Tahiri mbështet Gjykatën Speciale pasi të largohet EULEX Ministri i Drejtësisë, Ablerad Tahiri, ka ofruar mbështetje për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Speciale, e cila ndikohet
Gjykata Speciale ka tensionuar situatën Deklarata e kryetares së Gjykatës Speciale të Kosovës, Ekaterina Trendafilova, se aktakuzat e para për krime lufte do të
Gjyqtari britanik është i gatshëm të dëshmojë për shkeljet e EULEX-it As Misioni i BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX) e as zyrtarë të Bashkimit Evropian nuk i kanë hedhur poshtë të gjeturat
BE ka filluar hetimet kundër EULEX-it Pretendimet e ngritura kohëve të fundit për përfshirjen e EULEX-it në afera korruptive nga ish-kryetari i gjyqtarëve të
Bamieh: Në EULEX janë 11 prokurorë të pakualifikuar Maria Bamieh, një ish-prokurore, e cila akuzoi Bashkimin Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, për përfundim t
Zeka kritikon PDK-në dhe kërkon seancë të jashtëzakonshme për EULEX-in Deputeti i vetëm i pozitës nga radhët e NISMA-s Milaim Zeka që nuk lëshoi seancën e kuvendit u shpreh se PDK është e fun