999 rezultate për

eulex

Ish-Kryeprokurori i EULEX i vë vulën: Basha nuk ka lidhje me akuzat ndaj UÇK-së Ish-Kryeprokurori i EULEX, John Clint Williamson thotë se kreu i PD, Lulzim Basha nuk ka lidhje me akuzat ndaj UCK-së dh
Të shtëna me armë zjarri në afërsi të ndërtesës së EULEX-it në Prishtinë Në rrugën "Arbnor e Astrit Dehari", në Prishtinë, të dielën ka pasur të shtëna me armë zjarri. Daut Hoxha, zëdhënës
EULEX mohon të ketë bastisur zyrat e PDK EULEX ka mohuar të ketë bastisur sot zyrat e PDK. Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë e cilë
Thaçi e Veseli në paraburgimin e Hagës, makinat e Eulex brenda selisë qendrore të PDK Dy makina të Misionit të BE për sundim të ligjit në Kosovë, EULEX janë në hapësirat e selisë qendrore të Partisë Demokra
EULEX për arrestimet e krerëve të UÇK-së: Kushdo që ka kryer krime, të mbajë përgjegjësi (VIDEO) EULEX, misioni i sundimit të ligjit në Kosovë, që është në krah të prokurorisë speciale duke ofruar logjistikë dhe mbësh
EULEX i hyri në shtëpi në 6 të mengjesit, reagon familja e Jakup Krasniqit: Jemi të terrorizuar Nga ora 06:00 e mëngjesit të sotëm, zyrtarë të EULEX-it dhe Policisë së Kosovës janë duke kryer bastisje në shtëpinë e i
EULEX në shtëpinë e Jakup Krasniqit, nuk dihen arsyet Forcat e shumta policore nga njësia EULEX-it në mëngjesin e sotëm rreth orës 06:00, kanë shkuar në shtëpinë e Jakup Kras
Policia e Maqedonisë: Ne do t’i arrestojmë personat që i kërkon Haga, jo Eulex Mediat maqedonase kanë transmetuar se para ca ditëve katër vetura të EULEX-it janë futur nga Kosova në Maqedoninë e Veri
Arrestime nga Specialja në Maqedoni? Katër makina të EULEX futen në Maqedoni dhe nisen drejt Tetovës Katër vetura të misionit ndërkombëtar në Kosovë, EULEX sapo janë futur në Maqedoninë e Veriut, kanë njoftuar burime kufi
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
EULEX arreston kreun e veteranëve të UÇK-së Kreu i OVL-UCK’së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX’i. Kështu ka deklaruar për Gazetën Express nënkryetari i ve
Koronavirusi, Kurti takon me bërryl shefin e EULEX-it Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përmbajtur masave rreth përhapjes së koronavirusit. Ai nuk i ka dhënë dor
Albin Kurti emëron si këshilltare ish-prokuroren e EULEX-it. Albin Kurti ka emëruar si këshilltare, ish-prokuroren e EULEX-it. Ajo është Maria Bamieh ish-prokurore e EULEX-it në
Kryetari i Gjykatës Supreme sulmon EULEX-in, është dështak Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës Enver Peci në një intervistë ka vlerësuar se gjatë mandatit dhjetëvjeçar në Kosov
Prokuroria e Kosovës kërkon të hetojë ish-prokuroren e EULEX-it Përafërsisht katër vjet kanë kaluar që kur prokurorët e Kosovës kanë filluar të trajtojnë dyshimet për shpërdorim të det
EULEX: Jemi të gatshëm për arrestimin e mundshëm të pjestarëve të UÇK-së Misioni për ndërtimin e shtetit ligjor në Kosovë, EULEX, vazhdon punën me një mandat të ri në rolin konsultues. Për arri
EULEX nga zhgënjeu të gjithëve Misioni më i madh evropian për sundim të ligjit - EULEX nuk do t’i paketojë valixhet as pas 10 vjetësh prezencë në Kosov
Sulmohet me bombë gjyqtari i EULEX-it Mbrëmë rreth orës 23:00, në Prishtinë në rrugën “Bajram Curri”, një shok-bombë është hedhur në drejtim të një gjyqtari t
A i duhet EULEX-i, Gjykatës Speciale? Profesori i së Drejtës Penale Ndërkombëtare, Ismet Salihu, ka thënë se ende sistemi i drejtësisë në vendin tonë nuk e ka
Nesër EULEX mban seancën e fundit Gjykata Supreme e Republikës së Kosovës do të mbajë të martën seancën e Kolegjit të Specializuar të Dhomës së Posaçme.