999 rezultate për

etnike

LD: Platforma e shqiptarëve do të krijojë destabilitet në shtet Platforma për zgjidhjen e tërësishme të pyetjes së shqiptarëve në Maqedoni, hap shumë dilema dhe do të krijojë jostabili
Osmani: Shqiptarët asnjëherë nuk e kanë shfrytëzuar himnin e Maqedonisë Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, në një intervistë, ka thënë për TV Nova se qytetarët shqiptarë në Maqedoni asnjëherë
Meta për marrëveshjen mes liderëve: Ogur i mirë për marrëdhëniet ndëretnike Angazhimi i përbashkët i partive politike shqiptare në Republikën e Maqedonisë dhe angazhimi i tyre për të ndërtuar një
Veliu: Në Maqedoni, marrëdhëniet fetare janë më të mira se ato etnike Plumi Veliu, ish- muftiu në Bashkësinë Fetare Islame në Maqedoni në një intervistë për median ka thënë se në Maqedoni, m
Përgjimet dhe çështjet etnike / Analistët paralajmërojnë fushatë të ashpër zgjedhore Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat pritet të mbahen në Maqedoni më 11 dhetor, do të jenë të ashpëra për shkak
Zaev: As Shqipëria, as Kosova, fajtore për problemet etnike është Maqedonia Zoran Zaev, gjatë qëndrimit të tij në Zvicër është takuar edhe me shqiptarët e Maqedonisë që jetojnë atje. Ai u tha
"Trump do marrë këshilla për ndarjen e Maqedonisë" Analisti amerikan dhe njohësi shumë i mirë i politikavë në Ballkan, Daniel Serwer, ka thënë se Trump mund të marrë këshi
Serwer: Trump mund të marrë këshilla për nisjen e ndarjeve etnike në Kosovë e Maqedoni Analisti amerikan Daniel Serwer, në një shkrim analitik të publikuar ne “Peacefare.net”, ka shkruar se Trump mund të mar
Të kujt janë eshtrat e zbuluar në oborrin e Ali Ahmetit? Ja se ç'thonë bullgarët Pas gjetjes së një varri masiv në afërsi të fshatit Zajaz, i cili besohet se daton nga viti 1913, në mediat bullgare jan
Hahn: Mos të shkaktohen tensione ndëretnike në periudhën parazgjedhore Eurokomisioneri për për zgjerim dhe politika fqinjësore, Johanes Han, zhvilloi sot një takim të rëndësishëm në kuadër të
Rikthehen incidentet ndëretnike në prag të zgjedhjeve në Maqedoni Një i mitur ndodhet në koma dhe po lufton për jetën pas zënkës së mbrëmshme në fshatin Vizbeg të Shkupit. Sipas rap
Emocionuese/ Tifozët e Kosovës pushtojnë stadiumin me brohoritje “Shqipëri Etnike” (VIDEO) Megjithëse në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshja Kosovë-Kroaci do të luhet pa simbole kuqezi, tifozët e kanë kompensuar kët
Sheqerinska: Politikanët që qeverisin me ndarje etnike i takojnë të shkuarës Gjatë kongresit të LSDM mbajtur ditën e sotme, nënkryetarja e kësaj partie ka folur mbi raportet ndëretnike si dhe progr
BESA: Shqiptarët diskriminohen në administratën shtetërore Lëvizja Besa ka reaguar duke deklaruar se në Maqedoni ka diskriminim në baza etnike në administratën shtetërore. ”Dis
Studentët nga Maqedonia e Kosova përjashtohen nga tarifa për lejen e qëndrimit në Shqipëri Ministria e Brendshme njofton se të gjithë shtetasit e Republikës së Kosovës, apo shtetasit (shqipfolës) e përkatësive e
Nuk do të ketë ndarje etnike në gjimnazin e Tetovës Gjimnazi Kiril Pejçinoviq dhe Komuna e Tetovës kanë hedhur poshtë vendimin të cilin vet e morën ditë më parë për ndarje
Nacionalisti Ndue Perlleshi ra dëshmor me ëndrrën e pashuar për Shqipërinë Etnike nga Tomë Mrijaj - Para dy vitëve burri i motrës Hil Perlleshi mbasi u kthye nga vizita në Kosovë, më dha një lajm sh
Komisioni për marrëdhëniet ndëretnike vazhdon punën në Kuvendin e Maqedonisë Në Kuvendin e Maqedonisë sot do të mbahen mbledhje të komisioneve parlamentare ku deputetët duhet të diskutojnë në komis
MPB: Mos e përdorni vdekjen e Almirit për tensione etnike! Ministria e Brendshme apelon që ngjarje të tilla të pakëndshme, të tilla si vdekja e fëmijës 4 vjeçar, të mos përdoren p
Less: S’është vonë për të ndaluar Maqedoninë që të del jashtë kontrollit Drejtori i Nova Europa-konsulenca të riskut politik, Timothy Less ka publikuar një analizë në ”The Independent”, kushtua
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".