999 rezultate për

etiopi

Traditën më të çuditshme në botë e ka ky fis nga Etiopia Fisi Bodi që jeton në Luginën Omo, në Etiopi, tërheq vëmendjen e botës me traditat shumë të çuditshme që ka. Djemtë
Mijëra persona qajnë viktimat e Etiopisë mbi arkivolet e mbushur me dhe 157 persona humbën jetën në tragjedinë e rëndë ajrore në Etiopi. Pas rrëzimit të avionit të “Ethiopian Airlines" ku n
Dhimbje, familjarët vajtojnë viktimat e aksidentit në Etiopi (FOTO LAJM) Familjarët thuajse të shkatërruar vizituan së fundi vendin e rrëzmit të avionit të Etiopisë, derisa hetimet janë duke va
Traditën më të çuditshme në botë e ka ky fis nga Etiopia Fisi Bodi që jeton në Luginën Omo, në Etiopi, tërheq vëmendjen e botës me traditat shumë të çuditshme që ka. Djemtë
E takoi në një klub nate, 33-vjeçarja martohet me princin etiopian (FOTO LAJM) Një grua amerikane ishte në një klub nate kur u takua me princin etiopian që më pas do të bëhej bashkëshorti i saj. A
Mavraj ndihmon fëmijët jetimë nga Etiopia ​Mbrojtësi i Hamburgut dhe Kombëtares kuqezi, Mërgim Mavraj është gjithmonë i ndjeshëm jo vetëm në fushën e futbol
Shembet mali me mbeturina, 50 të vdekur në Etiopi Të paktën 50 persona kanë humbur jetën si pasojë e një rrëshqitje dheu në një landfill kolosal mbeturinash në rrethinat
Në qoftë se postoni në Facebook në këtë shtet dënoheni deri në 5 vjet Gjendja emergjente e deklaruar gjatë javës së kaluar në Etiopi është bërë edhe më mizore gjatë kalimit të ditëve. Në
Policia përleshet me qytetarët, rreth 50 të vdekur në Etiopi Rreth 50 persona kanë humbur jetën si pasojë e një rrëmuje të krijuar pasi policia hodhi gaz lotsjellës dhe paralajmëroi
Etiopi/ Shënohet lindja e parë gjashtënjake Është shënuar lindja e parë e gjashtënjakëve në Etiopi. Lindja është kryer në spitalin Tikur Anbessa, në Addis Ababa.
Vriten rreth 100 persona gjatë protestave në Etiopi Të paktën 97 persona kanë mbetur të vdekur dhe qindra të tjerë janë plagosur në përleshjet mes forcave të sigurisë dhe p
Jeta e fisit më të vjetër në botë (FOTO LAJM) Kohët e fundit një fotograf irlandez ka hedhur dritë për atë se çfarë ndodh në Omo Valley, në një prej fiseve më të vjet
ISIS masakron 80 etiopianë me prerje koke (VIDEO) Organizata terroriste ISIS ka publikuar një video të re, ku paraqiten ushtarë të saj duke rreshtuar për ti vrarë rreth 3
Njihuni me portat më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Porta është një simbol i cili në shumë raste tregon se deri ku mund të jetë kufiri i diçkaje. Që nga antikitekti e d
Etiopia kërcënon Serbinë: Paguani borxhin ose e njohim Kosovën shtet Etiopia i ka dërguar një sinjal Serbisë, se nëse nuk e paguan borxhin që i ka prej 100 milionë dollarësh, do ta njohë pa
Çiklisti i bën dhisë xhiro me biçikletë (VIDEO) Një video e ngarkuar së fundmi në YouTube tregon momente ku një person lëviz me biçikletën e tij në rrugët e Addis Abeba
"Ndeshje" për të fituar femrën në Etiopi (FOTO LAJM) Femrat e tribusë Surma në Etiopi, duan shumë më shumë nga një mashkull për tu martuar me ta. Martesa e tyre do të funksi
Kryqëzimi më kaotik në botë (VIDEO) Të kalosh në Meskel Square në zemër të Adis Abeba-s nuk është e lehtë. Nuk ekziston semafor apo sinjalistikë e cila të r
Një shenjë bukurie për femrat në Etiopi (FOTO-LAJM) Në tribunë Suri të Etiopisë kjo pllakë e madhe e vendosur në pjesën e poshtme të buzës konsiderohet si një shenjë bukuri
Në Etiopi gratë rrihen mizorisht Një nga tributë në Etiopi ushtron dhunë mbi gratë e tyre deri sa ato të gjakosën dhe të kenë hematoma të mëdha. Gratë