999 rezultate për

etike

Rusia planifikon shkëputjen totale nga interneti? Rusia po planifikon të shkëputet përkohësisht nga interneti, si pjesë e përgatitjeve për një luftë të ardhshme kiberneti
Nëse produktet tuaja kozmetike kanë këto përberës, hidhini Edhe pse produktet kozmetike gjithmonë akuzohen si produktet më të rrezikshme, në fakt 4 janë përbërësit toksikë të cil
Ministrja e re e Energjetikës kërkon shkarkimin e kreut të OST Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku çon në Bordin e OST kërkesën për shkarkimin e kreut të OST pas
Prindër kujdes! Kjo vogëlueshe është në gjendje të rëndë pasi luajti me këtë lodër (FOTO LAJM) Të gjithë prindërit e dinë, është gjithmonë shumë stresuese kur fëmija sëmuret ose lëndohet. Ky është rasti i Lydia,
Ndryshon poli i veriut, çfarë po ndodh dhjetra kilometra nëntokë (FOTO LAJM) Revista e njohur “Nature” raporton për një vëzhgim të ri që ka të bëjë me fushën magnetike të Tokës. Sipas revistës
Kryemadhi zbardh sëmundjen e Ramës: Ka pak muaj jetë Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika kryemadhi teksa ka folur për mediat, ka bërë deklaratën e rëndë s
Vettingu i pedagogëve, fillon tmerri për kopjacët dhe mashtruesit me punimet shkencore Protesta e studentëve largoi Lindita Nikollën nga drejtimi i dikasterit të Arsimit…. Ndonëse u shkarkua pa vullnetin e s
Ministrja e re e Energjetikës, shpenzime pa "fre" dhe festa luksoze (VIDEO) Ajo që u konsiderua qysh ditën e parë të krijimit si “superministria” e Damian Gjiknurit, tashmë pritet të drejtohet nga
RTK dënohet nga gjykata me 5 mijë euro Komisioni i Pavarur për Media e ka dënuar RTK-në me 5 mijë euro dhe kërkim falje publike ndaj Gani Gecit. Ky komision ka
Zyrtare, Rama plotëson një kërkesë jetike për studentët Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një mbledhje me fokus tetë kërkesat e studentëve. Vendimet e qeverisë d
Paketa Antishpifje griset në mes të emisionit: Nuk është evropiane Koloreto Cukali, kryetar i Këshillit Shqiptar të Medias, deklaroi në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se S
Ballkani: Beteja me ekstremistët, tani në internet! Konferenca e Tretë e Koordinimit Rajonal për perballmin e terrorizmi dhe Parandalimit e Kundërshtimit Ekstremizmit të Dh
Fansat në dyshime, Rama me ndërhyrje estetike? (FOTO LAJM) Tashmë prej kohësh, Rama është kthyer në një personazhet që shkakton bujë në cdo emision që ftohet. Me tipin e tij k
Armë sovjetike të Luftës së Dytë Botërore e kallëpe tritoli, kapen tre "të fortë" në Tiranë (FOTO & VIDEO) Ne kuader te operacionit “Ndeshkimi i te forteve” policia ka vene ne pranga tre shtetas, dy prej tyre vëllezër. Nga
E frikshme, kjo modele u shpërfytyrua pas një ndërhyrjeje estetike Në ditët tona, ndërhyrjet plastike janë bërë një gjë mëse e zakontë (sidomos për ato të cilave ua lejon xhepi). Por
Ndërhyrje estetike? Këngëtarja shqiptare e tregon troç Ndërhyrjet në fytyrë tashmë janë bërë një procedurë normale edhe në Shqipëri, por përsëri VIP-et nuk preferojnë ta trego
Bolt “çmend” FIFA-n, gati testet antidoping Usain Bolt u pensionua nga sporti i atletikës për tu përkushtuar futbollit, por mesa duket ky profesion nuk ka nisur dh
Sulmet kibernetike, Holanda nuk arreston agjentët rusë Holanda nuk ka arrestuar katër rusë të akuzuar për sulme kibernetike, përfëshirë edhe tentativën për të ndërhyrë tek mbi
SHBA akuzon shtatë agjentë rus për sulme kibernetike Shtatë agjentë të dyshuar të Zbulimit ushtarak rus (GRU) janë paditur sot, si pjesë e një fushate globale sulmesh kibern
Boll latë nam! Mësoni 7 rregullat më të rëndësishme të etikës Zakonet e mira janë po aq të ndryshme sa njerëzit që i shfaqin ato. Eskimezët fërkojnë hundët kur përshëndesin njëri-