999 rezultate për

estonez

Johnson u shërben drekën e Krishtlindjeve trupave britanikë Kryeministri britanik, Boris Johnson vizitoi sot bazën ushtarake pranë Tapës, në afërsi të kryeqytetit estonez, Talin, k
Estonia akuzon Rusinë për shkelje të hapësirës ajrore Këshilltarja e kryeministrit estonez Kadri Peters njoftoi të premten se aeroplani rus IL-96, i cili po transportonte she
Supergol i Xhakës në fitoren e Zvicrës (VIDEO) Granit Xhaka ka shënuar një super-gol, duke shënuar dhe golin e parë të fitores së Zvicrës ndaj Estonisë. Xhaka shëno
Estonia ofron mbështetje në proceset integruese Në vazhdën e takimeve intensive prapa kuintave të Asamblesë së Përgjithshme të KB, në New York, presidentja Atifete Jahj
Ivanov vizitë zyrtare në Estoni Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov prej sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare dyditore në Estoni, me ftesë të presid