999 rezultate për

eshtĂ

"GĂ«zuar ditĂ«lindjen dĂ«shtake": Torta mĂ« e shĂ«mtuar qĂ« mund tĂ« merrte kjo vogĂ«lushe pĂ«r 2 vjetorin (FOTO LAJM) GjĂ«ja e fundit qĂ« imagjinoni tĂ« lexoni nĂ« njĂ« tortĂ« Ă«shtĂ« urimi ‘’GĂ«zuar ditĂ«lindjen, dĂ«shtake!”, aq me tepĂ«r drejtuar n
Metoda tĂ« thjeshta shtĂ«piake qĂ« j'u kursejnĂ« njĂ« palĂ« syze NdĂ«rrimi i xhamave tĂ« syzeve sa herĂ« t’iu gĂ«rvishten Ă«shtĂ« i kushtueshĂ«m, prandaj gjetja e disa metodave natyrale pĂ«r ta
Zjarr masiv në pyllin me pisha të Peshtanit në Fier Flakët kanë përfshirë pyllin e Peshtanit në Fier. Zjarri ka rënë pasditen e sotme në pasivin pyjor me pisha dhe shkurre,
Fashionistet e Instagramin na prezantojnĂ« kombinimet mĂ« tĂ« bukura tĂ« shtatortit (FOTO LAJM) Pulovra tĂ« ngrohta, xhaketa lĂ«kure, fustane velvet, çizme kastori, çantat e mĂ«dha
 Vjeshta Ă«shtĂ« stina e artĂ« e modĂ«s, p
"Zgjedhjet e shpeshta po pengojnë të bërit biznes në Kosovë" Mbajtja e shpeshtë e zgjedhjeve po shihet si pengesë e zhvillimit të biznesit në vend. Kryetari i Odës Ekonomike të K
Çizme do tĂ« bĂ«jnĂ« namin kĂ«tĂ« sezon (FOTO LAJM) Tendencat e vjeshtĂ«s tĂ« 2019-tĂ«s do tĂ« ndryshonĂ« mĂ«nyrĂ«n se si do tĂ« vishemi nga koka nĂ« kĂ«mbĂ«t. KĂ«tĂ« herĂ« artikulli i
7 truke të thjeshta që do ju bëjnë shefin më të mirë të kuzhinës A ndiqni pikë për pikë një recetë kur gatuani muffins dhe prapë nuk dalin ashtu siç duhet? Endërroni për një pica krokan
Po afron vjeshta, këto xhaketa nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj (FOTO LAJM) Vjeshta është shumë pranë dhe të gjithë kanë nisur të mendojnë se cilat janë rrobat që nuk duhet të mungojnë në garderob
10 kĂ«shilla tĂ« thjeshta pĂ«r tĂ« rĂ«nĂ« nĂ« peshĂ« 1. Preferoni t’i hani frutat nĂ« vend qĂ« t’i pini nĂ« formĂ« lĂ«ngu. Kjo pasi do tĂ« pĂ«rfitoni mĂ« shumĂ« vlera ushqimore duke
4 truke të thjeshta për të mbajtur nën kontroll kolesterolin në vetëm 5 minuta Kolesteroli mund të shtojë presionin e gjakut, të shkaktojë probleme me peshën si dhe të shkaktojë shumë komplikacione t
Thirrje e ISHP: Kujdes, merrni këto masa ndaj të nxehtit përvëlues Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot që në mënyrë që qytetarët të shmangin efektet shëndetësore negative të temperat
Mbytet 29-vjeçari në plazhin e Zvërnecit Një 29-vjeçar është mbytur ditën e sotme në plazhin e Vlorës. Informacion paraprak Rreth orës 16:56, në plazhin e
U largua nga Interi si dështak, çfarë "perle" ka shënuar Gabigol (VIDEO) Gabriel Barbosa, ose siç njihet nga të gjithë me nofkën "Gabigol" ka realizuar një tjetër gol të bukur. Sulmuesi i In
3 kĂ«shilla tĂ« thjeshta qĂ« ‘make up-i’ t’ju rezistojĂ« gjatĂ« gjithĂ« ditĂ«s AsnjĂ« vajze nuk i pĂ«lqen kur ‘make up-i’ shkrin pĂ«r shkak tĂ« diellit apo fshihet gjatĂ« ditĂ«s. NĂ«se ju qĂ«ndroni me orĂ« tĂ«
Tani na bënë "lëmsh", unaza e Kejsit lind dyshime për ndarjen (FOTO LAJM) Kjo e mërkurë vijon të jetë një ditë mjaft argëtuese për Keisin. Ndërkohë që mediat po ziejnë për lajmin e krizës në
Sandalet e sheshta më të pëlqyerat e kësaj vere (FOTO LAJM) Jemi në sezonin e verës dhe të gjitha vajzat mezi kemi pritur të nxjerrim nga sirtari sandalet. Pa këtë aksesor të rehat
Mjaft u dogjët duke qëruar vezë të ziera, përdor këto 3 metoda të thjeshta Gjithkush ka një detyrë që e urren. Ndoshta është prerja e qepëve nga lotët që dalin ose të qëroni patatet. Por për disa
Nëse miligonat "bashkëjetojnë" me ju, zhdukini me këto 3 metoda të thjeshta Miza, buburrecë, merimanga apo milingona! Me siguri këta janë disa prej miqve të paftuar që mund të kenë vizituar së fun
7 gabimet më të shpeshta që prishin shijen e gatimeve tuaja Vetëm nëse ke bërë një shkollë kuzhine. Në të kundërt askush nuk pret që ti të jesh i pagabueshëm! Për hir të së vërt
Këto shenja te thonjtë tregojnë shumë për shëndetin tuaj Ju bezdisin vizat si kreshta te thonjtë, sepse ju shkatërrojnë manikyrin? Duhet të dini që ndonjëherë ky nuk është vetëm